- Тож як справи з тестуванням на Закарпатті?
- Більше 6 тисяч учнів нашої області вже зареєструвались до участі у пробному тестуванні, але ця реєстрація ще триває і закінчиться 3 березня. Тож, якщо хочете стати абітурієнтом – не втратьте свій шанс і зареєструйтесь. Адже стати студентом у 2009 році можна лише за сертифікатом Українського центру оцінювання якості освіти. Сертифікат дійсний тільки один рік, тож за результати минулорічного тестування вступати до вишів не можна.
- Яка процедура реєстрації?
Процедура досить складна. Це і електронний варіант реєстрації по Інтернету і паперова реєстрація. Учні загальноосвітніх шкіл авторизуються за місцем навчання, а хто закінчив школу у попередніх роках чи навчається у ПТУ чи ВНЗ І-ІІ рівня акредитації, повинні пройти реєстрацію на єдиних пунктах реєстрації. Минулого року такі пункти були створені в кожному районі, а зараз в області їх працює тільки три: Хуст, Мукачево та Ужгород.
- Чи є зміни у цьогорічному проведенні тестування?
- Їх декілька: якщо минулого року результати тестування (тільки за бажанням учня) вводились як оцінка державної підсумкової атестації, то в цьому році учні не проходять державну атестацію. До навчального закладу прийдуть відомості з оцінками учнів за 12-бальною системою, які і будуть внесені до атестата про середню освіту. Перездавати ці предмети у школі вже не можна. Наступне нововведення: цього року так званої додаткової сесії не буде. Хоча в минулому році ті, хто не встиг зареєструватись з поважних причин для участі в тестуванні, могли йти на додаткову сесію. Також в цьому році вперше тестуємось з іноземної мови, а ще за бажанням учні можуть спробувати власні сили у 5 пробних тестуваннях.
На апробації тестування у Виноградові був присутній методист Івано-Франківського регіонального центру оцінювання якості освіти Іван Любінець, який також розповів про цьогорічне проходження тестування:
Загалом по Україні працюють 9 регіональних центрів, а наш є найбільшим, адже обслуговує територію чотирьох областей – Чернівецьку, Франківську, Тернопільську та Закарпатську. А справжнє пробне тестування розпочнеться 6 травня з історії України та закінчиться 5 червня хімією.
- Що показала щойно проведена у Виноградові апробація тестування?
- По-перше, це гарна явка - практично 100 відсотків учасників апробації. Результати своїх знань учні отримують вже впродовж місяця.
- Чому пробне тестування є платним?
- Взагалі-то зовнішнє незалежне оцінювання є безкоштовним, платною є тільки послуга пробного тестування. Воно окреслено цифрою у 56 гривень і ця сума є найнижчою серед інших регіональних центрів. Сюди входить оплата праці персоналу, адже з учнями повністю відтворюється процедура тестування. Інша важлива складова витрат - друк матеріалів та оплата авторам за зміст тестів, а також транспортування матеріалів з Києва до Івано-Франківська і далі – до пунктів тестування. А ще сумнозвісні податки. Тож, оскільки пробне тестування додаткова послуга - вона платна.
Деталі та відповіді на хвилюючі вас запитання можете дізнатись на сайті Івано-Франківського регіонального центру оцінювання якості освіти: www.test.if.ua