На Закарпатті найбільша потреба у швачках і мулярах, найменша – лікарях, архітекторах

Про ситуацію на ринку праці області, зміни до відповідного законодавства і кого нині найбільше потребують роботодавці – на брифінгу розповідав директор обласного центру зайнятості Юрій Фущич.

На Закарпатті найбільша потреба у швачках і мулярах, найменша – лікарях, архітекторах

За його словами, коливання на ринку праці в краї почалися ще з жовтня минулого року. Тоді до центру зайнятості по допомогу в пошуках роботи почало звертатися більше громадян. «Спочатку ми пов’язували такий стан речей із закінченням сезонних робіт, проте уже з листопада зрозуміли, що це і є наслідки економічної кризи, – каже Юрій Фущич. – Тільки за листопад минулого року в області стало на тисячу вакансій менше. Якщо на 1 листопада їх було понад 2 тисячі, то наприкінці місяця – 1,5 тисячі».

За листопад, грудень 2008 року та січень цього року до служб зайнятості, як повідомив Юрій Іванович,  звернулося 6 700 осіб, з яких у 2,5 тисячі –закінчився контракт, а майже 4 тисячі – ті, що звільнені за статтею «за згодою сторін». На 1 лютого на обліку в службі зайнятості перебувало 24,9 незайнятих краян, що шукають роботу. (Ця кількість зросла порівняно з 1 січня цього року на 1,5 тис. осіб). Кількість вакансій становила 1159.

Складна ситуація у гірських районах. Чимало мешканців приїздили на роботу до Ужгорода, райцентрів. Зокрема, на Великоберезнянщині, за словами директора обласного центру зайнятості, на обліку у службі зайнятості – близько 1014 осіб, а  вакансій лише 15, на Воловеччині – роботу шукають близько 1235, а  вакансій 59, на Міжгірщині – близько 2 028 осіб, вакансій 19, на Рахівщині – 2600, є 13 вакансій.

«Звісно, ми не сидимо, склавши руки. Спільно з обласною, районною владою, сільськими головами, громадами працюємо по антикризових заходах. Проте наразі наші можливості обмежені, – пояснює Юрій Фущич. – На рівні держави має бути складений чіткий план з підтримки малого і середнього бізнесу, відповідно умови його кредитування, мають бути  розроблені держпрограми, скажімо, будівництва житла, інфраструктури. Тоді б у краї була б можливість залучати  на роботу безробітних».
 
Щодо антикризового закону, котрий набрав чинності 13 січня цього року, то найбільше він стурбував краян, котрі проживають у сільській місцевості й мають підсобне селянське господарство. Річ у тім, що відтепер членів особистого селянського господарства, якщо це основна їхня робота, віднесено  до зайнятого населення. Відтак на матеріальну підтримку в службі зайнятості вони не можуть розраховувати. За словами Юрія Фущича, обіцяно, що в найближчий час це питання буде врегульовано.
 
 Нововведення зачепили і тих краян, що звільненні за згодою сторін. Відтепер, якщо вони не знайдуть роботу протягом 90 днів, то отримають матеріальну підтримку не раніше 91-го дня.  Тільки, якщо людину звільняють при ліквідації, реорганізації підприємства, коли роботодавець попередив службу зайнятості не пізніше як за 2 місяці, то їй на 8-й день виплачується допомога.
 
Значно розширено критерії прийнятної роботи. Звісно, бухгалтерові роботу прибиральниці не пропонуватимуть, натомість підшуковуватимуть дотичні варіанти. Для тих, чия праця не потребувала спеціальної підготовки або для тих краян, що перебувають на обліку понад 9 місяців, прийнятною вважається зайнятість на громадських роботах. Якщо людина без поважних причин відмовляється від громадських робіт, коли така робота для неї є підходящою, то розмір допомоги по безробіттю скорочується на половину строком до 3-х місяців.

Також  розширено перелік осіб, котрі підлягають обов’язковому страхуванню на випадок безробіття та сплачують внески за рахунок військовослужбовців, працюючих пенсіонерів, іноземців та осіб без громадянства, які тимчасово працюють в Україні. Встановлено нові розміри страхового внеску на випадок безробіття. Приміром, 0,6% вираховується із грошового забезпечення військовослужбовців. Значно зросли і штрафи для іноземців, що працюють без дозволів (20 мінімальних заробітних плат).

За словами Юрія Фущича, високий відсоток безробітних з вищою освітою у Мукачеві ( 40%), Ужгороді (понад 33%). По області майже 54% – представники робітничих професій.
Наразі для робітників є  696 вакансій (швачки, продавці, верстатники, провідники пасажирських вагонів, токарі, мулярі тощо), для студентів професійно-технічного училища є 287 вакансій (касири, столяри),300 – вакансії для службовців ( інженери, оператори комп’ютерного набору, менеджери), 91 вакансія – для людей з повною вищою освітою (лікарі, архітектори, ветеринари).

Управління інформації та зв’язків із громадськістю Закарпатської ОДА
10 лютого 2009р.

Теги: Закарпаття, робота, безробіття, працевлаштування, робота, вакансія

НОВИНИ: Соціо

02:40
Підтверджено загибель Михайла Пукмана з Верхнього Водяного на Рахівщині, який з липня 2024-го вважався зниклим безвісти Фото новина
02:12
/ 1
Розклад святкових богослужінь на Великдень у храмах Ужгорода та Мукачева
01:43
/ 1
За онлайн-трансляцію порно суд покарав пару з Міжгір'я "умовним" роком і конфіскував ноутбук
16:25
/ 7
Ужгородські депутати не підтримали мораторій на затвердження нових детальних планів міста
14:27
Ужгородська міськрада виділила 1,6 млн грн на поштові марки для податкової Закарпаття
12:06
/ 2
Через суспільний резонанс мер Ужгорода зняв з розгляду частину "інфраструктурних" проєктів рішень по землі Фото новина
11:12
/ 2
У п'ятницю в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Сергієм Готрою Фото новина
15:07
У ПП "Чоп", "Ужгород" і "Дякове" тиждень перевірятимуться автомобільні ваги, тому можливі затримки
11:15
/ 2
У четвер в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Чобо Даковим Фото новина
03:06
Перші маршрути поїздів євроколією з Ужгорода будуть до Будапешта, Відня та Кошиць Відео новина
00:03
/ 3
На Сумщині поліг Іван Скоблей з Греблі на Хустщині Фото новина
15:38
/ 2
В Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Віктором Чинадієм Фото новина
11:07
/ 1
На Харківщині поліг Михайло Попович з Текова Королівської громади Фото новина
15:26
/ 1
На Сумщині поліг Михайло Іваньо з Виноградова Фото новина
12:35
Поки 73-річна власниця пішла за покупками, в Ужгороді горів її будинок Фото новина
04:11
14 квітня на Закарпатті оголошене Днем жалоби за жертвами російських ракетних ударів по Сумах
02:58
На війні з росією поліг Василь Богаш з Черни Королівської громади Фото новина
03:03
Попри будівництво євроколії на дільниці Чоп – Ужгород, пасажири з Одеси, Полтави та Кременчука зможуть дістатися Ужгорода
16:12
/ 16
В Ужгороді відкрили 23-й в Україні з початку повномасштабного вторгнення McDonald's Фото новина
05:33
/ 7
Селищний голова Дубівської ОТГ Каганець втік від громади, яка вимагала зупинити незаконне будівництво ГЕС Фото новинаВідео новина
04:57
/ 1
На Донеччині поліг Петро Бойко з Білок Хустського району Фото новина
02:01
/ 2
У Вільшинках на Ужгородщині попрощаються з Іваном Ганичем, який 3 роки захищав Україну Фото новина
17:20
Петиція про створення парку "Чорні озера" в Ужгороді достроково назбирала необхідну кількість за 5 днів
03:05
З початку року мукачівський замок "Паланок" відвідали майже 22 тисячі туристів
19:51
/ 3
Львівський експрокурор Ільницький, що влаштував гучне весілля і переховувався у тещі на горищі, прилаштувався у ТЦК на Закарпатті
» Всі новини