На Закарпатті найбільша потреба у швачках і мулярах, найменша – лікарях, архітекторах

Про ситуацію на ринку праці області, зміни до відповідного законодавства і кого нині найбільше потребують роботодавці – на брифінгу розповідав директор обласного центру зайнятості Юрій Фущич.

На Закарпатті найбільша потреба у швачках і мулярах, найменша – лікарях, архітекторах

За його словами, коливання на ринку праці в краї почалися ще з жовтня минулого року. Тоді до центру зайнятості по допомогу в пошуках роботи почало звертатися більше громадян. «Спочатку ми пов’язували такий стан речей із закінченням сезонних робіт, проте уже з листопада зрозуміли, що це і є наслідки економічної кризи, – каже Юрій Фущич. – Тільки за листопад минулого року в області стало на тисячу вакансій менше. Якщо на 1 листопада їх було понад 2 тисячі, то наприкінці місяця – 1,5 тисячі».

За листопад, грудень 2008 року та січень цього року до служб зайнятості, як повідомив Юрій Іванович,  звернулося 6 700 осіб, з яких у 2,5 тисячі –закінчився контракт, а майже 4 тисячі – ті, що звільнені за статтею «за згодою сторін». На 1 лютого на обліку в службі зайнятості перебувало 24,9 незайнятих краян, що шукають роботу. (Ця кількість зросла порівняно з 1 січня цього року на 1,5 тис. осіб). Кількість вакансій становила 1159.

Складна ситуація у гірських районах. Чимало мешканців приїздили на роботу до Ужгорода, райцентрів. Зокрема, на Великоберезнянщині, за словами директора обласного центру зайнятості, на обліку у службі зайнятості – близько 1014 осіб, а  вакансій лише 15, на Воловеччині – роботу шукають близько 1235, а  вакансій 59, на Міжгірщині – близько 2 028 осіб, вакансій 19, на Рахівщині – 2600, є 13 вакансій.

«Звісно, ми не сидимо, склавши руки. Спільно з обласною, районною владою, сільськими головами, громадами працюємо по антикризових заходах. Проте наразі наші можливості обмежені, – пояснює Юрій Фущич. – На рівні держави має бути складений чіткий план з підтримки малого і середнього бізнесу, відповідно умови його кредитування, мають бути  розроблені держпрограми, скажімо, будівництва житла, інфраструктури. Тоді б у краї була б можливість залучати  на роботу безробітних».
 
Щодо антикризового закону, котрий набрав чинності 13 січня цього року, то найбільше він стурбував краян, котрі проживають у сільській місцевості й мають підсобне селянське господарство. Річ у тім, що відтепер членів особистого селянського господарства, якщо це основна їхня робота, віднесено  до зайнятого населення. Відтак на матеріальну підтримку в службі зайнятості вони не можуть розраховувати. За словами Юрія Фущича, обіцяно, що в найближчий час це питання буде врегульовано.
 
 Нововведення зачепили і тих краян, що звільненні за згодою сторін. Відтепер, якщо вони не знайдуть роботу протягом 90 днів, то отримають матеріальну підтримку не раніше 91-го дня.  Тільки, якщо людину звільняють при ліквідації, реорганізації підприємства, коли роботодавець попередив службу зайнятості не пізніше як за 2 місяці, то їй на 8-й день виплачується допомога.
 
Значно розширено критерії прийнятної роботи. Звісно, бухгалтерові роботу прибиральниці не пропонуватимуть, натомість підшуковуватимуть дотичні варіанти. Для тих, чия праця не потребувала спеціальної підготовки або для тих краян, що перебувають на обліку понад 9 місяців, прийнятною вважається зайнятість на громадських роботах. Якщо людина без поважних причин відмовляється від громадських робіт, коли така робота для неї є підходящою, то розмір допомоги по безробіттю скорочується на половину строком до 3-х місяців.

Також  розширено перелік осіб, котрі підлягають обов’язковому страхуванню на випадок безробіття та сплачують внески за рахунок військовослужбовців, працюючих пенсіонерів, іноземців та осіб без громадянства, які тимчасово працюють в Україні. Встановлено нові розміри страхового внеску на випадок безробіття. Приміром, 0,6% вираховується із грошового забезпечення військовослужбовців. Значно зросли і штрафи для іноземців, що працюють без дозволів (20 мінімальних заробітних плат).

За словами Юрія Фущича, високий відсоток безробітних з вищою освітою у Мукачеві ( 40%), Ужгороді (понад 33%). По області майже 54% – представники робітничих професій.
Наразі для робітників є  696 вакансій (швачки, продавці, верстатники, провідники пасажирських вагонів, токарі, мулярі тощо), для студентів професійно-технічного училища є 287 вакансій (касири, столяри),300 – вакансії для службовців ( інженери, оператори комп’ютерного набору, менеджери), 91 вакансія – для людей з повною вищою освітою (лікарі, архітектори, ветеринари).

Управління інформації та зв’язків із громадськістю Закарпатської ОДА
10 лютого 2009р.

Теги: Закарпаття, робота, безробіття, працевлаштування, робота, вакансія

НОВИНИ: Соціо

18:00
/ 1
У Боздоському парку в Ужгороді невідомі вирубали два десятки дерев
17:47
Депутати Закарпаття зазначають катастрофічну нестачу коштів у фінансуванні медзакладів краю
17:02
Працівникам УжНУ підвищать зарплати: виш отримав додаткове фінансування
16:55
В Ужгороді реалізовують молодіжні проєкти соціальної дії
16:32
Власники та користувачі землі на Закарпатті сплатили понад 30 млн грн податку
15:35
Торік населення Закарпаття скоротилося на 3011 осіб і на 1 січня 2020-го становило майже 1 млн 254 тис людей
13:15
Закарпатська академія мистецтв із січня – без зарплат
13:05
/ 1
Утворено Раду арбітражних керуючих Закарпатської області та обрано її керівника
10:33
Зупинений на Рахівщині вночі мотоцикліст сам зізнався, що вживав алкоголь, але від медосвідування відмовився
09:15
Завдяки спеціальній станції в Мукачеві всі охочі можуть отримати інформацію про якість повітря
04:01
/ 1
В Ужгороді пропонують худнути і покращувати здоров'я, водночас заробляючи
02:50
ХХІІ Всеукраїнський турнір юних істориків відбудеться в Ужгороді
17:00
/ 3
Законопроєкт про криміналізацію контрабанди завершать за кілька тижнів – Нефьодов
16:33
/ 2
В Ужгороді відбувся мітинг-реквієм зі вшануванням військовослужбовців, що захищали Дебальцівський плацдарм
16:16
/ 4
Частину валідаторів у комунальних автобусах Ужгорода можуть тимчасово вимкнути
14:30
/ 2
Закарпатський хірург, військовий медик Олександр Данилюк упорядкував книгу спогадів про бої за Дебальцеве
14:19
/ 1
В Ужгороді презентують видання відомих дослідників
13:21
/ 2
У річницю Дебальцевської битви в Мукачеві вшанували пам'ять полеглих героїв
12:27
Проєкт Стратегії розвитку Мукачівської ОТГ до 2027 року схвалили на виконкомі
12:23
У Мукачеві передбачили 2 млн грн на рік на лікування містян в інституті ім. Амосова
11:34
У Мукачеві демонтують 106 об’єктів зовнішньої реклами
11:08
В Ужгороді презентували майстерню друку слоганів і гасел за участі угорської мисткині
11:03
/ 2
Закарпатські школи мають можливість долучитися до проєкту з вивчення інфо-медійної грамотності
11:01
Ужгородській міській дитячій лікарні передали два кардіографи, придбані під час акції "Серце до серця"
10:53
В обласній бібліотеці в Ужгороді відбудеться вечір пам’яті "Небесна Сотне, Ви тепер святі…"
» Всі новини