Поважний ювілей Антонін Олександрович зустрічає в доброму здоров’ї і оптимістичному настрої. Починав працювати вчителем у школі рідного села Петрово і в 20 років став її директором. У 1959 році його, як успішного організатора, запросили працювати у місцевий колгосп “Прикордонник”. Через два роки Антонін Біров очолив його. За кілька років колгосп став одним із кращих господарств краю. “Прикордонник” славився високою культурою землеробства, щедрими врожаями зернових та технічних культур, значного розвитку досягла тваринницька галузь. Завдяки застосуванню сучасних агрономічних знань середня врожайність озимих тоді підвищилася утричі – до 72 центнерів з гектара. Цей факт є яскравим прикладом самовідданої праці.
– В ті роки, – згадує Антонін Біров, – село розвивалося і економічно, і духовно. В Петрові вдалося збудувати цегельний та консервний заводи. Колгосп заробляв значні кошти. В 70-80-их роках їх було спрямовано на зведення 5 шкіл, 4 дитсадків, 4 Будинків культури та музичної школи.
Значну увагу Антонін Олександрович приділяв і дозвіллю колгоспників. Фольклорний ансамбль “Тиса” став лауреатом численних конкурсів, в тому числі й за межами країни. У 1986 році за його ініціативи в запустілому графському маєтку було відкрито картинну галерею, в якій зберігаються полотна відомих художників Закарпаття та Угорщини 20-80-их років минулого століття.
– Повідомлення про те, що мені присвоєно звання Героя Соціалістичної Праці, стало приємною несподіванкою, – каже ювіляр. – Нагороду ми здобули всім колгоспом, адже це в першу чергу досягнення всього колективу. Загалом звання Героя Соціалістичної Праці за весь час було удостоєно 45 закарпатців.
Під час трудової діяльності Антонін Біров був нагороджений багатьма іншими відзнаками – орденами Леніна, Дружби народів, Жовтневої революції та Трудового Червоного прапору. Також він 6 разів обирався депутатом Верховної Ради УРСР.
На пенсію Антонін Олександрович вийшов шістнадцять років тому. І досі на присадибній ділянці Герой Соцпраці вирощує городину. До позаминулого року займався і виноробством, але тепер, каже Антонін Біров, на це не вистачає сил. Найбільша його втіха – двоє дітей та 4 онуків, яким він прищеплює любов до землі.
Окрім родини та друзів, у понеділок привітати ювіляра прийшли й голова облдержадміністрації Олег Гаваші та голови Виноградівської райдержадміністрації Василь Якоб та райради Віктор Любімов. Гості висловили глибоку вдячність Антоніну Олександровичу за його труд на благо Батьківщини.
– Самовідданою працею Ви здобували краю славу садів та виноградників, – констатував Олег Гаваші. – Трудовий героїзм, новаторська діяльність значно підвищила рівень народного господарство краю. Такі люди, як Ви, творили історію Закарпаття. На таких прикладах високого громадянського обов’язку і потрібно виховувати молоде покоління.
Як годиться на іменини, керівник краю вручив ювіляру цінні подарунки – телевізор та систему супутникового телебачення.
2010-01-14 / 17:25:00
Любчик 2009-02-05 / 13:29:00
Оце так газда, не то, що зараз голови сіл лиш про наповнення сільського бюджету думають і ніякого прогресу. Застой !
ember 2009-02-03 / 10:35:00
Izvenjajusj: Antonina Birova, kotoryj postroil "5 шкіл, 4 дитсадки, 4 будинки культури та музична школа"? zvatj Biró Andor. Ja rodom s odnovo iz etikh sel.
ember 2009-02-03 / 10:32:00
Dlja Sergeja: k kolkhozu Prykordonnik v samoe poslednee vremja otnosilisj sem sel: Tiszabökény (Bobove), Tiszafarkasfalva (Vovchanske), Tiszapéterfalva (Petrovo), Tivadarfalu (Fedorovo), Forgolány (Devichnoe), Nagypalád (Velyka Paladj), Fertősalmás (Zabolottja). Poslednie dva sela (byvshij kolkhoz Boljshevik) prisoedinilisj lish v poslednie gody. Zemlja khoroshaja, pogodnye uslovuja ochenj priemlivye (samyj teplyj region nashej oblastki), 90 procentov naselenija vengry-protestanty. Antonina Borova, kotoryj postroil "5 шкіл, 4 дитсадки, 4 будинки культури та музична школа"? zvatj Biró Andor. Ja rodom s odnovo iz etikh sel.
Сергей 2009-02-02 / 21:39:00
Интересно, что это за село, в котором "5 шкіл, 4 дитсадки, 4 будинки культури та музична школа"?
Faust 2009-02-02 / 21:16:00
Щиро вітаю славного закарпатця Антоніна Бірова з ювілеєм! Особисто знайомий з ним, свого часу читав у "Прикордоннику" у Peterfalva популярні лкції для селян-колгоспників... Адже він мій земляк! Доброго здоров'я Вам, BIRO-baczi!