19 вересня 2008 року набула чинності постанова Кабінету Міністрів України від 10.09.2008 р. № 839 "Про затвердження Положення про порядок організації та проведення оплачуваних громадських робіт та про визнання такими, що втратили чинність деяких актів Кабінету Міністрів України".
Згідно із новою редакцією Положення про порядок організації та проведення оплачуваних громадських робіт, громадські роботи організовуються для осіб, які не мають роботи; осіб, зайнятих трудовою діяльністю, які виявили бажання працювати у вільний від основної роботи час; учнівської та студентської молоді, яка виявила бажання працювати у вільний від навчання час; пенсіонерів та інвалідів.
Згідно із абзацом п’ятим пункту 3 Положення, до громадських робіт відносяться всі види робіт, що мають суспільно корисну спрямованість, відповідають потребам певної адміністративно-територіальної одиниці та сприяють її соціальному розвитку. Разом з тим, до громадських робіт не можуть бути віднесені роботи, що пов'язані з ризиком для життя.
Особи, зареєстровані як безробітні, залучаються до оплачуваних громадських робіт на строк, що сумарно не перевищує 180 днів у межах календарного року.
Оплачувані громадські роботи організовуються роботодавцями незалежно від форми власності на договірній основі. Отже, громадські роботи можуть організовуватися і у фізичних осіб-підприємців, що є роботодавцями, за рахунок їх коштів.
Для проведення оплачуваних громадських робіт (незалежно від джерел їх фінансування) між місцевим центром зайнятості та роботодавцями укладається договір про організацію та проведення оплачуваних громадських робіт в межах одного календарного року.
Фахівці центру зайнятості роз’яснили порядок практичного застосування цього Положення, відповіли на запитання учасників наради.
Космополіт 2009-02-02 / 15:51:00
Напрасный труд, друзья! Они тупые. не поймут!