Mushtra - ритміка узору, угорське стародавнє орнаментальне мистецтво, символічне за змістом і медитативне за технікою. По суті такою творчістю є нанесення особливого орнаменту, що здається абстрактним, на підготовлене тло. Проте, головна його особливість полягає в самому процесі створення таких візерунків. Власне, цей процес і називається словом mushtra. Цей вид мистецтва йде корінням у самі витоки зародження творчості як такої. В ті часи кожен елемент графічного ритму: вітер, сонце, земля, вогонь, рослини, тварини і так далі мав своє певне значення. З часом узори перетворювалися на декоративну абстракцію а їх значення забувалося.
Вивчення mushtra і послужило приводом для створення виставки. Кошту пропонує глядачеві пройти у зворотному напрямі - від малюнка до значення, а не навпаки, як це було прийнято у стародавніх. У разі якщо інтерпретації образів не збігаються, у Кошту припасений залізний аргумент: незбіг трактувань - лише процес народження символу.
Крім того, на виставці можна побачити мистецтво mushtra, зафіксоване на відео. У галереї демонструється відео-арт, плід співпраці Кошту з українською групою Esthetic Education. Під одну з композицій групи на екрані розпливаються хаотично-психоделічні кольорові плями. Народження символу в цьому випадку неминуче - інтерпретувати такі образи можна як завгодно. Проект Mushtra понад усе нагадує споглядання хмар, що безперервно міняють форму. Хтось бачить зайчика, а хтось - ядерний гриб над Лондоном.
Довідка INTV: Іштван Кошту народився 1972 року в Мукачевому. З дитинства захоплювався фотографією, займався живописом, був учасником західноукраїнської авангардистської групи "Поптранс". З середини 90-х активно виставлявся з персональними проектами в Міській Галереї Мукачевого, Будинку Молодих Художників в Будапешті (Угорщина) і Чорно-Білій Галереї міста Дер (Угорщина), брав участь у колективних експозиціях на українських і угорських художніх базах, працював художником в будапештській дизайн-студії "Одогар". Скульптури Кошту, приурочені до "Мілленіум-симпозіуму", виставлені в найбільшому в Європі парку дерев'яних скульптур міста Нодьодат (Угорщина). У 2000 році переїхав до Києва, де почав працювати фотографом. Серед його клієнтів журнали Penthouse, "НАШ", "Афіша", "VIVA", "Молоко", "х3м", телеканал "М1", промо-контора Top DJ’s і рекламне агентство "Паланок". Недавно відкрив свою фотостудію і завершив роботу над персональним фотобанком.