Цей випадок трапився у листопаді 2006 року у с.Негровець на Міжгірщині. (Імена потерпілих з етичних міркувань змінені). Тут мікроавтобус збив неповнолітню місцеву жительку Юліану. Удар виявився досить сильним, дівчина упала на землю і втратила свідомість. Почувши скрегіт автомобільних гальм, з будинків повибігали люди. Вийшли подивитися, що сталося, і батьки Юліани. Побачене, просто шокувало. Їхня дитина лежала на землі непритомна, поруч знаходився з пошкодженим кузовом "Фіат-Дукато". З автомашини вийшов пасажир. Він підняв дівчинку й заніс у салон. Водій залишився сидіти в "бусику". Потерпілу доставили у лікарню с. Колочава. Медики діагностували у Юліани набряк і набухання головного мозку, що виникли внаслідок черепно-мозкової травми, яка супроводжувалась переломами склепіння і основи черепа, травматичним крововиливом у головний мозок. Незважаючи на усі зусилля лікарів, врятувати потерпілу, на жаль, не вдалося. Наступного дня, так і не приходячи до тями, Юліана померла.
Мати потерпілої зауважила, що водій знаходився у стані алкогольного сп'яніння. Згодом це підтвердила й проведена судово-медична експертиза. Зрозумівши, що накоїв, 54-річний водій «бусика», Микола Щокало, до речі, односельчанин потерпілих, став пропонувати батькам чималу суму, нібито як моральну компенсацію. Але ті навідріз відмовилися від грошей, вважаючи, що за свої діяння винуватець повинен понести заслужене покарання. Миколу затримали працівники міжгірської районної міліції. Той заходився виправдовуватися, мовляв: не пив того дня, лише погостився минулого вечора. А далі на прохання приятеля поїхав до Колочави, щоб придбати запчастини для автомобіля. На дорозі був сніг, авто раптово заклинило, відтак занесло на тротуар, і він нібито не зміг упоратися з керуванням… До того ж, потерпілу не кинув, а доставив у лікарню.
Після завершення слідства справу передали у суд. Під час судового процесу Микола вину визнав, хоча стояв на своєму: автомобіль заклинило, тож нічого не міг зробити. Правда, автотехнічна експертиза показала: на момент скоєння аварії гальмівна система і рульове керування автомобіля були справні. Водночас автодорожня експертиза засвідчила, що Микола рухався з перевищеною для цього населеного пункту швидкістю, не врахував дорожню ситуацію, а тому й виїхав на тротуар.
Обираючи покарання, Феміда врахувала, що обставиною, яка обтяжує покарання, стало скоєння злочину в стані алкогольного сп'яніння, а пом'якшуючою обставиною було розкаяння підсудного. Врахували й позитивну характеристику з місця проживання.
І ось оголошують вирок. Микола Щокало засуджений на 5 років ув'язнення, з позбавленням права керувати транспортними засобами усіх видів на три роки. Ухвалою Закарпатського апеляційного суду вирок залишено без змін.
Хочеться вірити, що останні законодавчі зміни щодо штрафних санкцій за порушення правил дорожнього руху дадуть змогу запобігти подібним випадкам. Зрештою, певні позитивні зрушення у цьому плані вже є. Як зазначив під час інтерв'ю міністр внутрішніх справ України Юрій Луценко, кожної доби після введення нового закону, кількість загиблих скорочується фактично наполовину...