На обох установчих зборах з інформацією про АМУ та її діяльність по захисту інтересів місцевих рад і громад виступив виконавчий директор ЗРВ АМУ Олег Лукша. Учасникам зборів були надані також можливості ознайомитись із статутними положеннями та підсумками річної діяльності ЗРВ АМУ. Обговорювались і головні принципи утворення та напрямки діяльності районних секцій ЗРВ АМУ, зокрема – реалізація навчальної програми “Школа самоврядування” для сільських рад та сільських голів; форми і методи надання правової та інформаційно-консультаційної допомоги сільським і селищним радам; ініціювання та розробка грантових проектів місцевого розвитку; реалізація проектів транскордонного співробітництва та партнерства міст; поширення кращих муніципальних і комунальних практик.
У виступах на зборах сільських голів ішлося про те, що ідея об’єднання зусиль місцевих рад по спільному захисту інтересів громад більш ніж актуальна. Саме в сільських і селищних радах та у практиці їх діяльності найбільш виразно проявляються кричущі недоліки і законодавчі провали, недосконалості і несправедливість усієї нинішньої системи організації територіальної публічної влади в Україні, у т.ч. на рівні району і області, а також – у взаєминах з районними та обласними радами і відповідними держадміністраціями.
Саме в Рахівському і Ужгородському районах у сільських і селищних радах накопичилось нині найбільше проблем, пов’язаних із захистом інтересів територіальних громад. Саме в цих районах сільські і селищні ради першими вступили до АМУ.
Головою Рахівської районної секції ЗРВ АМУ обрано Рахівського міського голову Ярослава Думина, а його заступником – Великобичківського селищного голову Одарку Зеленко. А головою Ужгородської районної секції ЗРВ АМУ обрано Ратівецького сільського голову Тетяну Андрусь, під керівництвом якої с. Ратівці вже два роки є активним членом АМУ. Заступником голови Ужгородської районної секції ЗРВ АМУ обрано Баранинського сільського голову Павла Чучку.