Програми розвитку ООН – „Місцевий розвиток, орієнтований на громаду“. Тоді ж було укладено угоду про партнерство між Програмою розвитку ООН та Перечинською районною радою і районною державною адміністрацією про сприяння процесу формування жителями сіл громадських організацій, які допомагатимуть розвитку та вирішенню соціально-економічних проблем громад.
Нагадаємо суть проекту. Європейська комісія (ЄС) та Програма розвитку ООН (ПРООН) виділяють кошти (для Перечинщини – 50 тисяч доларів) місцевим громадам для підвищення рівня життя. Громада, маючи свої і подаровані гроші, разом з органами місцевого самоврядування визначає пріоритетний напрямок їх використання для загального добра. Переслідується при цьому благородна мета – навчитися організовуватися і спільними зусиллями впорядковувати рідні села. Щоб отримати закордонний подарунок, треба, звісно, потрудитися. Методом конкурсного відбору учасниками проекту в районі стали громади сіл Дубриничі, Заріччя, Тур’ї Ремети, Порошково та міста Перечин. Перед ними поставлено чітке завдання – визначити конкретну справу, скласти кошторис на виконання робіт, захистити його і отримати гроші для для втілення в життя задуманого.
У залі засідань райради відбувся форум місцевого розвитку, на якому аналізувалися перші кроки реалізації проекту. У ньому взяли участь в.о. голови районної державної адміністрації Юрій Шеян, заступник голови районної ради Микола Грубий, ассистент з розвитку громад ПРООН Любов Павлович, сільські голови, депутати районної ради, керівники громадських організацій сіл, задіяних у проекті.
- Через багато суб’єктивних і об’єктивних факторів соціальна структура нашого краю не відповідає сучасним вимогам, - наголосив у своєму виступі Микола Грубий. – Відрадно, що хоч із запізненням, але і наш район розпочав співпрацю з Програмою розвитку ООН. Ми сьогодні обговоримо стан справ із залученням коштів Програми, але переслідуємо при цьому ще одну мету – реалізація проекту має стати доброю школою професійних навичок і знань наших органів самоорганізації громадян. І ця робота має принести конкретні результати.
Начальник відділу економіки райдержадміністрації, координатор проекту Петро Доброцький інформував присутніх про хід виконання проекту „Місцевий розвиток, орієнтований на громаду“.
З виступів сільських голів, керівників громадських організацій ассистент з розвитку громад Любов Павлович зробила висновок: розпочату справу необхідно активізувати, а людей, які втілюють в життя проект, – вчити цьому на тренінгах. Без особистої зацікавленості і участі у цій роботі сільських голів розпочата робота не матиме успіху, - підкреслила вона.
Щоб цього не сталося, на форумі обрано координаційний комітет з впровадження проекту, затверджено Положення про його функції і діяльність та прийнято відповідну резолюцію.