Балога повертається в Cім'ю

В українській політиці знайдеться багато людей, які думають, що мають право претендувати на авторство "Нашої України" як проекту.

Балога повертається в Cім'ю

Роман Безсмертний та Давид Жванія, коли в 2002 році почали формувати виборчі штаби Ющенка, створювали прототипи регіональних організацій партії. Петро Порошенко вважався головним акціонером "Нашої України", бо, порівняно з іншими, його люди очолювали найбільше обласних осередків.

Віктор Ющенко називав партію "своєю" зі зрозумілих причин. Зараз узагалі склалася унікальна ситуація – до керівництва "Нашої України" входять двоє Ющенків – президент як нещодавно обраний голова та його племінник Ярослав в ролі заступника.

Як не дивно, але і Віктор Балога теж вважає, що має право претендувати на роль хрещеного батька для "Нашої України". Саме у Балоги вдома переночував Ющенко перед тим, як здійснити сходження на Говерлу та оголосити про створення цієї політичної сили…

На початку 2008 року через конфлікт з В'ячеславом Кириленком Балога вийшов з партії, але зараз він знову стоїть на її порозі. Тільки тепер "Наша Україна" має стати повністю територією його менеджменту.

Тиждень катання на лижах у швейцарському Сент-Моритці, чому присвятив себе Балога на початку грудня, пішов на користь його стосункам з Ющенком.

Президент зрозумів, що без свого, хай повністю дискредитованого, сірого кардинала він не в силах протидіяти сценаріям Тимошенко. Саме за відсутності Балоги було обрано Литвина спікером, зірвано плани Банкової щодо дострокових виборів та майбутнього верховенства президента в політичній піраміді.

Сьогодні Балога, який восени шантажував Ющенка заявою про відставку, показав Ющенку свою незамінність. І його завдання найближчого часу – об'єднання "Нашої України" з "Єдиним центром".

За словами джерел "Української правди", на найближчому з'їзді "Нашої України", що відбудеться в суботу, очікується оголошення президентом рішення про необхідність об'єднання усіх патріотичних сил перед обличчям загрози Тимошенко і Кремля.

Хоча формально заклик стосуватиметься всіх, але керівництвом до дії це стане для "Єдиного центру". Представники цієї партії й мають взяти на себе функції нового обличчя "Нашої України".

Логіка поведінки Балоги орієнтована на 2010 рік. Той, хто очолює секретаріат президента, має бути керівником виборчого штабу Ющенка.

Розлучатися з ЄЦ Балога не має жодного наміру – навпаки, свою структуру він вважає набагато ефективнішою, ніж демократично розбещену "Нашу Україну".

Очолити виборчий штаб Балога може тільки за умови об’єднання НУ+ЄЦ з поступовою заміною людей Кириленка на нових партійних керівників.

Очевидно, що прихід Балоги збурить нашоукраїнське середовище. Саме цю людину ще зовсім нещодавно звинувачували в адміністративному тиску для перетягування кадрів до "Єдиного центру".

Але ера демократії в "Нашій Україні" добігає кінця.

Тим, хто висловлюватиме невдоволення, буде запропонована альтернативний варіант поведінки – забиратися з партії геть. Все це пояснюватимуть необхідністю "зцементувати дисципліну" перед вирішальним боєм за владу.

У понеділок у секретаріаті президента відбулася зустріч Ющенка з головами обласних осередків "Нашої України". Між лідером та його однопартійцями назрівала непроста розмова.

Місяць тому, після обрання Ющенка головою партії, там почалися проблеми. Перестало надходити грошове забезпечення місцевих організацій НСНУ. Як розповідають джерела в керівництві, в деяких областях губернатори провели виховну роботу з головами обласних осередків "Нашої України" з тим, щоб у потрібний момент ті підтримали об'єднання з "Єдиним центром".

Дехто з регіональних лідерів сподівався на втручання президента, який усіх розсудить по-справедливості. Але сталося інакше.

Зустріч Ющенка з головами регіональних організацій НСНУ, за словами очевидців, була присвячена майбутньому об'єднанню з "Єдиним центром". Рішення, яке дасть старт цьому процесу, має бути проголосоване на з'їзді в суботу, і саме обласні керівники партії повинні зараз сформувати потрібний настрій серед своїх делегатів.

Балога декілька місяців був головою "Нашої України", але потім передав владу Кириленку

Окрім зондування грунту на тему реінтеграції "Єдиного центру", на цій же зустрічі Ющенко запропонував Кириленку посаду свого першого заступника у партії – але той відмовився. Знову бути в одному човні з Балогою він не захотів.

А найбільш завзято протестувати проти союзу з Балогою на зустрічі з Ющенком взявся Станіслав Аржевітін. Нещодавно він очолив Закарпатську організацію "Нашої України", і новий формат нічого гарного йому не передує. В разі приєднання ЄЦ, рідну область Балога забере під себе, що означає для Аржевітіна втрату впливу у партії.

Свою незгоду щодо обєднання з "Єдиними центром" Аржевітін вирішив донести до президента. Ющенко не витримав, і, як розповідають свідки, грюкнув по столу та застосував лексику, яка змушує дам почервоніти.

Після цього президент повідомив, що має перерватися для зустрічі зі спікером парламенту Володимиром Литвином. Керівники організацій залишилися чекати Ющенка, але він так і не повернувся. Голови осередків, похнюпившись, розійшлися по домах.

Ситуація, яка склалася в парламенті, робить очевидним для всіх – далі в нинішньому стані "Наша Україна" існувати не може. Частина депутатів від цієї партії вступила до коаліції, частина – категорично відмовилася. В’ячеслав Кириленко формує свою групу впливу "За Україну" – він залишається лояльним до президента, але виступає проти його кроків на об'єднання з "Єдиним центром".

У фракції НУНС досі не обрано голову. Микола Мартиненко продовжує збір підписів за свою кандидатуру, але цифру 37 він поки не здолав. Йому допомагає Давид Жванія, який проводить агітацію серед депутатів. Доходить до абсурду – за Мартиненка навіть вступилася... Юлія Тимошенко, яка просить членів "Нашої України" поставити автограф за цю людину. От тільки незрозуміло, чого більше для Мартиненка в такій підтримці – користі чи шкоди.

Останніми днями можна регулярно побачити в кулуарах, як Мартиненко запрошує депутатів на переговори до кабінету голови апарату парламенту Валентина Зайчука.

Паралельно за посаду першого заступника лідера фракції змагається Олександр Третьяков. Частина нашоукраїнців, коли дізнаються про можливість появи такого керівного тандему, взагалі вважають за краще уникати цієї кадрової розмови.

Зрозуміло, що для Ющенка обрання Мартиненка на посаду лідера є неприйнятним, хоча колись вони були найближчими друзями, разом відпочивали на Домінікані, розмовляли про щасливе майбутнє України, а після обрання Віктора Андрійовича президентом саме Мартиненко зайняв його крісло в сесійній залі.

Однак змінилися часи, змінилися й фаворити.

Для Ющенка важливо мати максимально лояльного лідера фракції хоча б для того, щоб зберегти своїх міністрів в уряді. Ініціатори коаліції з боку НУНС не приховують, що відкликати можуть всіх міністрів – а особливо тих, в кого немає прикриття з боку коаліціантів – таких як Шандра чи Оніщук.

У свою чергу президент планує винести на з'їзд у суботу питання про накладення санкцій на тих членів партії, які підтримали коаліцію з БЮТ і Литвином. Люди ці відомі: Третьяков, Мартиненко, Князевич, Герасим’юк, Зейналов.

Свою вимогу виключення цих людей з партії та списку депутатів Ющенко побудував на тому, що вони нібито порушили рішення "Нашої України", ухвалене на з'їзді, щодо неможливості входження до такої коаліції трьох.

Хоча цей захід відбувався без преси, але делегати, з якими поспілкувалася "Українська правда", стверджують – такого рішення про обмеження кола політичних партнерів не голосували. Натомість свого часу було інше – про неможливість об'єднання з ЄЦ. Воно було ухвалене на президії партії після оголошення дострокових виборів.

Однак проблеми чекають не лише "зрадників", як їх назвав Ющенко, – але і самого президента.

Віктор Ющенко як член "Нашої України" стоїть на обліку за місцем проживання – у київському міському осередку партії, який очолює нелюбий йому "любий друзь" Микола Мартиненко.

І, за інформацією "Української правди", команда Мартиненка цілком серйозно проробляє варіант... виключення Ющенка з партії. Реалізувати це технічно без рішення ради партії неможливо. Але, щоб попсувати свято об'єднання "Нашої України" та "Єдиного центру" – цілком достатньо.

Віктор Чивокуня, "Українська правда"
25 грудня 2008р.

Теги:

Коментарі

хХх-Дана: 2008-12-30 / 08:49:00
Яка йому різниця з ким йти - головне щоб капуста капала... :)))

Istvan 2008-12-29 / 10:47:00
На україні державна політика – найпростішій базар: хто більше дає або бере.

Дана 2008-12-26 / 14:44:00
Балога -повністю охерівший. Мало того, що помикає Ющенком як собачкою, так ще і диктує свої умови щодо "прийняття" нашоукраїнцями свого "Єдиного центру". Наворотив справ в Україні, про Закарпаття окремо взагалі мовчу. Як мукачівський бик, який навіть двох слів толком не зв'яже, може загрібати всю владу в країні, не даючи при цьому нічого нікрму зробити.

НОВИНИ: Політика

20:39
/ 7
Новим головою Тячівської РДА призначений Тімур Аверін
14:14
/ 9
Межа поступок: що може пообіцяти Зеленський заради примирення з Угорщиною
02:05
/ 3
Президент України звільнив голову Міжгірської РДА
22:53
/ 1
В Ужгороді на прийом до адміністратора ЦНАП можна записатися онлайн
15:37
/ 15
Відновити Велику Угорщину вже неможливо: румуни Закарпаття виступили з різкою заявою (ДОКУМЕНТ)
14:24
Зеленський у телефонній розмові з президенткою Словаччини розповів про необхідність відновлення роботи аеропорту "Ужгород"
11:22
/ 4
Угорщина позбавила громадянства ще 8 уродженців Закарпаття
22:19
/ 5
Акція протесту "Стоп реванш" відбулася в Ужгороді
21:30
/ 1
Політичні трансформації Закарпаття. Ч. 2
03:22
/ 11
Олексій Петров, голова Закарпатської ОДА: "Найближчим часом перестрілок у Мукачеві можна не чекати"
21:35
Ще одна членкиня ДВК з 69 виборчого округу визнала свою вину у незаконній видачі виборчих бюлетенів
03:46
/ 8
Погані українські президенти і добрий український охлос
15:25
/ 2
Голова Закарпатської ОДА зустрівся із генконсулом Угорщини в Ужгороді
02:37
/ 4
В Ужгороді "Нацкорпус" вимагав відставки керівника Офісу президента
01:16
Закарпатські нардепи з серпня по березень коштували платникам податків майже 4 млн грн
03:01
/ 16
Закарпаття: яким є втручання з боку Угорщини та Росії
17:05
/ 23
Політичні трансформації Закарпаття
03:22
/ 7
Прийнятий урядом перспективний план Закарпаття розшматовує Хустщину під інтереси місцевих кланів
06:16
/ 27
Крісло і гроші: Про справжню ціну слів очільників угорського вишу в Берегові
03:26
Багатолика російська гібридна війна
00:21
/ 19
"Засвітилася" перша декларація претендента в заступники нового голови Закарпатської ОДА – Віталія Цвігуна
18:46
Закарпатський телеканал "М-Студіо" перейшов у власність 4-х нардепів
13:41
/ 33
ВІДЕОФАКТ. ОПЗЖ Медведчука-Рабиновича влаштувала на Закарпатті партійний автопробіг "побєдобєсія"
10:29
/ 4
Президент Зеленський прибув з робочою поїздкою на Закарпаття
03:36
/ 21
Шуфрич зареєстрував законопроєкт, щоб дозволити георгіївську стрічку
» Всі новини