Реклама B3

ПР і БЮТ поділять Україну на двох і зроблять її парламентською республікою?

Після формування коаліції ПР-БЮТ і підписання відповідного документа в Україні встановиться парламентська форма правління. Про це повідомляє Коммерсант-Україна з посиланням на джерела.

ПР і БЮТ поділять Україну на двох і зроблять її парламентською республікою?

Виданню вдалося ознайомитися з робочим варіантом тексту коаліційної угоди між фракціями Партії регіонів і Блоку Юлії Тимошенко. Втім, лідер Партії регіонів Віктор Янукович відмовився підтвердити наявність меморандуму, заявивши, що сподівається на створення більшості вже завтра.

Угода про створення більшості була складена Партією регіонів і передано БЮТ для доопрацювання. Документ носить декларативний характер і складається з двох частин. У першій викладено принципи створюваної більшості, а в другій – регламент її діяльності.

У одному з пунктів вказано, що "коаліція відмовляється від спроб вирішення ідеологічних питань". "Це означає, що фракція БЮТ відмовляється від приєднання країни до НАТО, а Партія регіонів в обмін зобов`язується не педалювати питання російської мови та інші подібні теми", - пояснило Ъ джерело в ПР, ознайомлене з текстом меморандуму.

Згідно з коаліційною угодою, вступ України до будь-яких військових союзів можливий лише після проведення загальнонаціонального референдуму. Крім того, вона передбачає "глибоку конституційну реформу". "Текст основного закону буде змінений радикально, конкретика не вказується. Проте однозначно, що після змін Україна перетвориться на державу з парламентською формою правління", - стверджує співбесідник газети. Значна частина документа присвячена декларативним принципам виведення країни з економічної кризи. У ньому, зокрема, прописані норми про зміну законодавства відносно приватної власності на землю і "радикальної судової реформи". Як стало відомо "Коммерсантові", автором змін в судове законодавство є колишній голова адміністрації президента Леоніда Кучми Віктор Медведчук.

Якихось принципів розподілу посад між фракціями в документі немає. У ньому вказано, що впродовж існування коаліції глава уряду може бути відкликаний, а на його місце призначений інший, і це не тягне за собою правових наслідків, наприклад розпуску коаліції. Втім, в одному з пунктів наголошується, що кожна з фракцій, яка складає парламентську більшість, має право вето на рішення коаліції.

З боку БЮТ над текстом угоди працювали віце-спікер Микола Томенко і один із заступників глави фракції – Андрій Портнов. Вчора при згадці про коаліційну угоду народні депутати від БЮТ відмовлялися що-небудь говорити. "Я не буду це коментувати!" – категорично заявив пан Портнов.

УНІАН
08 грудня 2008р.

Теги:

FacebookTwitterdel.icio.us
Реклама B4

Коментарі

Реклама B12

НОВИНИ: Політика

18:58
/ 3
Водійку, що п'яною за кермом BMW X5 на блокпосту в Перечині смертельно травмувала прикордонника, взяли під варту
10:44
/ 1
На Закарпатті рятувальники прибрали 22 дерева, що впали внаслідок вечірнього буревію Фото новина
16:48
/ 1
Пол Магочі і московська церква
03:37
/ 5
Кайданки для активістів. Незасвоєний урок Медведчука
04:51
Іван Франко. "Фарбований Лис"
17:49
/ 3
Керівником Закарпатської облпрокуратури на 5 років призначено Мирослава Пацкана
19:52
/ 4
Апеляційна палата ВАКС доарештувала майно депутата Закарпатської облради Антала
15:18
/ 32
Новим прокурором Закарпаття стане Мирослав Пацкан – ЗМІ
01:33
/ 1
У Польщі закликали орбана запитати угорців Закарпаття, чи хочуть вони в ЄС
16:17
/ 12
Від нового генпрокурора Кравченка колективно вимагають зупинити злочин на Руні та звільнити очільника закарпатської екопрокуратури Форгачі
14:40
/ 2
Апеляційна палата залишила в СІЗО депутата Закарпатської облради Антала
17:13
/ 2
83% закарпатських угорців підтримують вступ України до ЄС, а 81% не збираються емігрувати з країни
04:57
/ 4
Закарпатський апеляційний суд залишив в силі відсторонення "корупційного" голови Воловецької громади Попелича від посади
17:49
/ 2
Зеленський розкрив деталі операції військової розвідки угорщини на Закарпатті
16:12
/ 3
Заступник мера Ужгорода Плавайко оскаржив до суду своє відсторонення, чим спростовано черговий фейк псевдожурналіста Старости
01:24
/ 10
У понеділок суддя Бисага розгляне апеляційну скаргу "корупційного" голови Воловецької ТГ Попелича щодо відсторонення
23:04
/ 6
Сидор під вирок "захворів" і робить на цьому "бізнес"
00:38
/ 1
Прокуратура оскаржила рішення Ужгородського міськрайсуду щодо м'якого запобіжного заходу затриманому на хабарі голові Жденіївської селищної ради Култану
21:48
/ 14
Начальниця Держгеокадастру Закарпаття отримала у подарунок ще 800 тис. грн
14:51
/ 2
Депутата селищної ради на Берегівщині викрили на кремлівській пропаганді Фото новина
17:08
/ 9
ВАС заарештував підозрюваного депутата Закарпатської облради Антала з альтернативою застави в понад 21 млн грн
16:22
/ 8
Псевдожурналіст Микола Староста, що запустив фейк про заборону партії угорців в Україні, визнав: не мав такої інформації
15:16
/ 5
Прокуратура підтвердила затримання на хабарі 100 тис. грн голови Жденіївської селищної ради Василя Култана (ОФІЦІЙНО)
14:32
/ 7
Брехня для атаки на Україну. Як у Орбана створили фейк про "заборону" партії угорців Закарпаття
00:06
/ 4
Голову Жденіївської селищної ради Василя Култана затримали на хабарі у 100 000 грн Фото новина
» Всі новини