Почесні відзнаки присуджуватимуться:
Для журналістів:
„За об’єктивність, активну громадянську позицію і високий професіоналізм у журналістиці” під назвою „Лицар Срібної Землі”.
Передбачене присудження двох головних Почесних відзнак для двох вікових категорій журналістів:
- для молодих журналістів віком до 27 років включно;
- для журналістів віком від 28 років і старше.
Передбачене також присудження тематичних Почесних відзнак для журналістів за наступними напрямами (номінаціями):
- місцеве самоврядування та життя територіальних громад Закарпаття;
- регіональний та місцевий розвиток Закарпаття;
- розвиток культури і мистецтв, збереження історико-культурної та архітектурної спадщини краю;
- вирішення екологічних та природоохоронних проблем на території області;
- міжнаціональна злагода і транскордонне співробітництво громад краю.
Для редакцій друкованих і електронних ЗМІ:
„За об’єктивність, активну громадянську позицію і високий професіоналізм у журналістиці” під назвою „Оберіг Срібної Землі”.
Почесні відзнаки присуджуватимуться у трьох територіальних категоріях:
- серед обласних ЗМІ;
- серед районних ЗМІ;
- серед міських (селищних, сільських) ЗМІ.
Премії-відзнаки щорічно присуджуватимуться спеціально створеним Конкурсним комітетом на основі моніторингу інформаційних матеріалів за поточний рік, розміщених у ЗМІ. До складу Конкурсного комітету входитимуть лідери громад і громадських організацій краю, експерти, діячі літератури і мистецтва, досвід-чені і авторитетні журналісти. В моніторингу для журналістів враховуватимуться і публікації, розміщені у всеукраїнських виданнях.
Визначення і нагородження лауреатів Почесних відзнак „Лицар Срібної Землі” та „Оберіг Срібної Землі” проводитимуться відкрито й урочисто після відзначення Дня місцевого самоврядування в Україні в середині грудня поточного року.
Метою присудження Почесних відзнак є заохочення журналістів і редакцій регіональних і місцевих ЗМІ до утвердження високих морально-етичних норм у своїй діяльності, об’єктивного і незаангажованого висвітлення подій та актуальних проблем суспільного життя краю і його територіальних громад, досягнення високого професіоналізму у журналістиці, сприяння патріотичному, культурному і високоморальному вихованню підростаючого покоління.
Необхідною вимогою розгляду інформаційних матеріалів та кандидатур лауреатів Почесної відзнаки є дотримання ними положень „Етичного Кодексу українського журналіста”.
Головними критеріями оцінювання інформаційних матеріалів та публікацій в моніторингу, що проводитиметься Конкурсним комітетом у поточному 2008 році, рекомендуватимуться:
- суспільна актуальність і значимість тем публікацій (виступів, авторських програм, циклів передач тощо);
- об’єктивність висвітлення подій і проблем;
- достовірність поширюваної інформації, підтверджена надійністю джерел її формування;
- практика подання різних точок зору чи поглядів на гострі і полемічні проблеми та події;
- творче відношення до форми і змісту публікацій (виступів, авторських програм, циклів передач тощо);
- політична і корпоративна незаангажованість та відсутність однобокості у висвітленні тем і проблем при одночасній активній громадській позиції;
- спроможність публікацій (виступів, авторських програм, циклів передач тощо) сприяти формуванню громадянського суспільства та спільнот високоморальних, культурних, патріотично-налаштованих і духовно багатих громадян Закарпаття;
- досягнення поєднання загальнонаціональних і місцевих інтересів у висвітленні тем і подій;
- уникнення комерціалізації і дешевого піару за рахунок маргінальних і неетичних форм і методів подачі інформації та надмірної „сенсаційності” і перевантаження видань кримінальними темами.