У пошуках імені для своєї малечі нинішні ужгородські батьки, мабуть, не тільки вдаються до словників імен. Вони вигадують своїм нащадкам дивні, а іноді зовсім незвичні для нашого краю імена.
Якщо минулоріч новонароджених хрестили біблійними іменами, то нині серед хлопчиків Мойсеїв чи Йосипів уже немає. Натомість є багато Данилів, Данієлів, Даниїлів.
Заступник начальника відділу реєстрації актів цивільного стану по м.Ужгород Адріана Микита розповідає, що цьогоріч серед хлоп'ячих імен найбільш популярними є Олександр, Мартин, Андрій, Максим. Серед дівчаток переважають, як і минулого року, Анастасії та Софії.
Натомість рідкісними стали Поліна, Ярина, Наталія, Гліб, Ілля, Глорія, Костянтин, Геннадій, Георгій.
Цікаво, що Мар'яною і Людмилою жодна з новонароджених дівчаток в Ужгороді не стала. Зате є батьки, які вибрали для своєї донечки ім'я Прінцеса.
Ужгородцям до вподоби і запозичені. Серед жіночих маємо Інгріту, Патрицію, Домініку, Аміну, Рубіну, Аделіну, Евеніку, Мільйєну, Ніколетту, Дженіфер, Дінару, Розалію, Кетрін, Елізабет. Натомість хлопців назвали Оскар, Домінік, Акім, Максиміліан, Енріко, Аскл, Алєкс, Віорел. Цікавими є подвійні імена: Софія-Фернанда, Шандор-Володимир.
Адріана Яношівна радить батькам не називати своїх нащадків подвійними іменами. Вона рекомендує реєструвати дитину під одним, а в церкві хрестити іншим. Коли ж не можна переконати татусів і матусь у зворотному, то вони обоє мусять бути присутніми в РАЦСі при реєстрації подвійного імені свого нащадка, каже вона. Це правило розповсюджується і тоді, коли батьки реєструють свою дитину, а перебувають у шлюбі під різними прізвищами.