Хоча звітував Микола Михайлович не за 10-річні успіхи відділу, а лише про нинішній рік. Зокрема, він повідомив, що відділ провів 69 службових перевірок щодо 131 співробітника ОДПС. За їхніми результатами 6 працівників притягнуті до адміністративної відповідальності і порушено 8 кримінальних справ.
Хоча кримінальні справи ще не означають, що звинувачувані понесуть кару, бо, наприклад, торік було порушено 3 кримінальні справи. З них одну справу закрили, відпустивши звинуваченого за амністією, іншу справу в суді не довели, а третя ще триває… Микола Михайлович не зміг згадати жодного випадку, коли співробітник ДПА, якого зловили «на гарячому» реально відсидів би у в’язниці. Тож, видається, що найбільшим покаранням для корупціонерів є звільнення з органів ДПС та пляма на репутації… Натомість не можна сказати, що до відповідальності притягують лише рядових працівників. В Тячеві, до прикладу, цього річ порушені справи проти майора та двох капітанів ДПА.
Також Микола Цап попросив бути більш активними підприємців. Справа в тому, що розвелося чимало шахраїв, які приходять до підприємців, представляються співробітниками ДПА і вимагають хабара. І хоча суми, як правило, просять невеликі – 100-200 грн, а в одному з ресторанів попросили 6 кг форелі – пан Микола радить вимагати від них посвідчення і ретельно їх перевіряти, а також повідомляти про факти хабарництва у відповідні органи. На запитання, чи може ріст зарплат зменшити корупцію, керівник відділу відповів, що на його думку, на зменшення хабарництва впливає ріст совісті, а не зарплати. Хоча гроші податківці отримають великі, проте завжди є спокуса мати більше.
Поскаржився Микола Михайлович і на те, що у відділі по боротьбі з корупцією замало робітників – 9 чоловік, але стверджує, що викриває відділ понад 90% злочинів.
"Старий замок Паланок"
17 жовтня 2006р.
Теги: