Закарпаття: Ужгородщина дає найбільшу суму податків до бюджетів усіх рівнів

Про підсумки діяльності Ужгородської МДПІ за дев'ять місяців року розповіли на прес-конференції, у дещо незвичному форматі трьох, начальник Ужгородської МДПІ Тарас Триндяк та його заступники в Перечинському та Березнянському районах.

Закарпаття: Ужгородщина дає найбільшу суму податків до бюджетів усіх рівнів

Аналізуючи роботу податківців за три квартали року присутні констатували непогані результати, але одночасно висловлювали деякі побоювання щодо останнього - четвертого -світова фінансова криза не оминула й України, негативні зміни в законодавстві також даються взнаки.
По податковому навантаженню Ужгородщина найкраща в краї, а на фоні країни - найгірша. Район дає найбільшу суму податків, й у той же час має найбільшу суму боргу. Все ж таки, незважаючи на усі негаразди, виконання доведених показників розрахункової бази зі збору ПДВ складає 96,6 відсотка. Якщо порівнювати з минулим роком, надходження зросли на 50185,3 тис. грн. До зведеного бюджету надійшло 74453,3 тис. грн. податку на прибуток, а це на 25 452,8 тис. грн. більше минулорічного показника. Недоїмка надходження по єдиному податку з юридичних осіб до місцевого бюджету складає понад 21 тисячу гривень.
У порівнянні з минулим роком зменшилася кількість збиткових підприємств, але сума збитків - збільшилася: ДП «Гол-ден фудс» - найбільший споживач картоплі не лише в районі, несе великі збитки через помилки при входженні на наш ринок. Парадокс у тому, що в жодному супермаркеті області нема чіпсів даного підприємства. Але, як зазначив Тарас Михайлович, нині керівництво викупило дистриб'юторську мережу й наступного року очікується збільшення продажу.
Така ж картина спостерігається на ТОВ «Ядзакі Україна». Якщо вдасться підписати договір із Росією, тоді підприємство вийде на новий, кращий рівень прибутковості. Дещо зменшився даний показник у наших коньячників, але це пов'язано з закупівлею сировини та запуском нової лінії виробництва. Дуже позитивно на цьому фоні виглядає «Джейбіл», при 70-відсотковому навантаженні на підприємстві починають втілювати в життя багатообіцяючі проекти, й незабаром, саме тут складатимуть телевізори всесвітньо відомої фірми «Філіпс».
Зупинилися податківці й на проблемі, так званих, «податкових ям». Директора славнозвісної фірми «Весна», точніше його тіло, нещодавно знайшли на березі гірської річки. А розслідуванням цієї гучної кримінальної справи зайнялося слідче управління ДПА України. За словами керівників, для попередження виникнення таких явищ податківці докладають максимум зусиль, Але за умови відсутності правових важелів відслідковувати сотні фірм, які задіяні у тіньових схемах, надзвичайно важко. Власну точку зору з приводу розрекламованого Урядом Тимошенко податку на багатство почули медійники й від Тараса Триндяка, який загалом й не проти, але назвав кілька факторів, за наявності яких стає неможливим дане нововведення.
Контрольно-перевірочна робота зайвий раз доводить, що без продуманих законів, оперативний контроль із боку податківців - неможливий. Перевірки підприємств, установ, організацій з питань правильності справляння та перерахування до бюджету ПДВ протягом трьох кварталів, виявили порушення в усіх суб'єктів господарської діяльності.
Така ж картина спостерігається при перевірках фізичних осіб - підприємців. Хоча ефект цього року дещо кращий минулорічного показника, й вперше борг зменшився. Загальна сума податкового боргу становить 1258 тис. грн. і менша проти минулого року на 181 тис. грн. Також відбулося зменшення податкового боргу до Зведеного бюджету на суму 3284,3 тис.грн. Основними боржниками в районі є юридичні особи: ВУЖКГ, ДП «Червона зірка», агровироб-ничоторгова   фірма    «Нива Л.Т.Д.», АПК «Ужгородський», СВК «Колос», СП «Геліос» та ін. Підсумовуючи викладене, Тарас Триндяк головною політикою вважає - засукати рукави й працювати. Це, на його думку, перший крок до стабілізації.

Тетяна Фаліс, Ужгородський район
08 листопада 2008р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Економіка

12:04
Підприємства Закарпаття упродовж 9 місяців здійснювали експорт послуг до 77 країн, імпорт – з 42 країнами
10:32
На Закарпатті створюють потужний автомобільний кластер
17:58
Форум ініціатив відбувся у Соломонові на Ужгородщині
02:12
/ 1
День Свободи і Гідності відзначили у Хусті та Тячеві
17:34
/ 1
Перший приватний винороб Закарпаття готується отримати офіційну ліцензію
22:23
/ 4
Авіакомпанія "Азур Ейр Україна" з Тячева потрапила в ТОП-10 найбільш успішних компаній галузі
16:26
/ 5
За 9 місяців на Закарпатті промислове виробництво скоротилося на 9%
01:35
/ 2
Перепони на шляху легалізації виноробства обговорили на зустрічі в Ужгороді
15:57
/ 2
У січні-вересні обсяги будівництва будівель на Закарпатті зросли на 26,1%
10:29
/ 3
Закарпаття разом із Тернопільщиною – єдині області, де за рік на підприємствах збільшилася чисельність корів
22:00
В Україні істотно зросла роздрібна торгівля. Закарпаття серед аутсайдерів
20:42
/ 4
В Узбекистані закладуть 10-гектарну плантацію закарпатського ківі
22:25
/ 9
На Закарпатті приватизують Солотвинський солерудник, Ужгородський коньячний завод, радгоспи, ЗОУЛМГ, "Леанку" та інше
03:10
/ 1
Закарпатський "ФОРВАРД АВТОЦЕНТР" повідомив про обвал цін на ŠKODA
17:59
На Закарпатті за спецціною можна придбати спецверсію Volkswagen Touareg TFSI Limited Edition
10:08
На підприємствах машинобудування на Закарпатті зосереджено більше половини інвестицій, вкладених в економіку області
15:55
/ 4
Оновлений Skoda Superb - розумний погляд на розкіш
23:15
На Закарпатті після капітальної реконструкції запустили газовимірювальну станцію "Берегово"
15:25
/ 1
Влада Закарпаття відзначила кращих підприємців
15:13
/ 1
1100 підприємств Закарпаття, які не встановили модеми дистанційної передачі даних обліку, можуть залишитися без газопостачання
20:28
/ 6
Сім’я з Ужгородщини збирає щодня з власних 3 гектарів 250 кг лохини
10:17
/ 2
На підприємствах із виробництва харчових продуктів та напоїв на Закарпатті за півроку виробництво скорочено на 2,5%
09:36
/ 2
На Мужіївському родовищі поліметалів на Закарпатті збудували екологічну фабрику
10:36
Делегація Сенату Чеської Республіки відвідала на Закарпатті завод "Єврокар"
09:40
Торік малі підприємства на Закарпатті спрацювали прибутково, фінансовий результат склав 634,5 млн грн прибутку
» Всі новини