Закарпаття: Ужгородщина дає найбільшу суму податків до бюджетів усіх рівнів

Про підсумки діяльності Ужгородської МДПІ за дев'ять місяців року розповіли на прес-конференції, у дещо незвичному форматі трьох, начальник Ужгородської МДПІ Тарас Триндяк та його заступники в Перечинському та Березнянському районах.

Закарпаття: Ужгородщина дає найбільшу суму податків до бюджетів усіх рівнів

Аналізуючи роботу податківців за три квартали року присутні констатували непогані результати, але одночасно висловлювали деякі побоювання щодо останнього - четвертого -світова фінансова криза не оминула й України, негативні зміни в законодавстві також даються взнаки.
По податковому навантаженню Ужгородщина найкраща в краї, а на фоні країни - найгірша. Район дає найбільшу суму податків, й у той же час має найбільшу суму боргу. Все ж таки, незважаючи на усі негаразди, виконання доведених показників розрахункової бази зі збору ПДВ складає 96,6 відсотка. Якщо порівнювати з минулим роком, надходження зросли на 50185,3 тис. грн. До зведеного бюджету надійшло 74453,3 тис. грн. податку на прибуток, а це на 25 452,8 тис. грн. більше минулорічного показника. Недоїмка надходження по єдиному податку з юридичних осіб до місцевого бюджету складає понад 21 тисячу гривень.
У порівнянні з минулим роком зменшилася кількість збиткових підприємств, але сума збитків - збільшилася: ДП «Гол-ден фудс» - найбільший споживач картоплі не лише в районі, несе великі збитки через помилки при входженні на наш ринок. Парадокс у тому, що в жодному супермаркеті області нема чіпсів даного підприємства. Але, як зазначив Тарас Михайлович, нині керівництво викупило дистриб'юторську мережу й наступного року очікується збільшення продажу.
Така ж картина спостерігається на ТОВ «Ядзакі Україна». Якщо вдасться підписати договір із Росією, тоді підприємство вийде на новий, кращий рівень прибутковості. Дещо зменшився даний показник у наших коньячників, але це пов'язано з закупівлею сировини та запуском нової лінії виробництва. Дуже позитивно на цьому фоні виглядає «Джейбіл», при 70-відсотковому навантаженні на підприємстві починають втілювати в життя багатообіцяючі проекти, й незабаром, саме тут складатимуть телевізори всесвітньо відомої фірми «Філіпс».
Зупинилися податківці й на проблемі, так званих, «податкових ям». Директора славнозвісної фірми «Весна», точніше його тіло, нещодавно знайшли на березі гірської річки. А розслідуванням цієї гучної кримінальної справи зайнялося слідче управління ДПА України. За словами керівників, для попередження виникнення таких явищ податківці докладають максимум зусиль, Але за умови відсутності правових важелів відслідковувати сотні фірм, які задіяні у тіньових схемах, надзвичайно важко. Власну точку зору з приводу розрекламованого Урядом Тимошенко податку на багатство почули медійники й від Тараса Триндяка, який загалом й не проти, але назвав кілька факторів, за наявності яких стає неможливим дане нововведення.
Контрольно-перевірочна робота зайвий раз доводить, що без продуманих законів, оперативний контроль із боку податківців - неможливий. Перевірки підприємств, установ, організацій з питань правильності справляння та перерахування до бюджету ПДВ протягом трьох кварталів, виявили порушення в усіх суб'єктів господарської діяльності.
Така ж картина спостерігається при перевірках фізичних осіб - підприємців. Хоча ефект цього року дещо кращий минулорічного показника, й вперше борг зменшився. Загальна сума податкового боргу становить 1258 тис. грн. і менша проти минулого року на 181 тис. грн. Також відбулося зменшення податкового боргу до Зведеного бюджету на суму 3284,3 тис.грн. Основними боржниками в районі є юридичні особи: ВУЖКГ, ДП «Червона зірка», агровироб-ничоторгова   фірма    «Нива Л.Т.Д.», АПК «Ужгородський», СВК «Колос», СП «Геліос» та ін. Підсумовуючи викладене, Тарас Триндяк головною політикою вважає - засукати рукави й працювати. Це, на його думку, перший крок до стабілізації.

Тетяна Фаліс, Ужгородський район
08 листопада 2008р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Економіка

16:12
За 5 місяців підприємствами легкої промисловості на Закарпатті реалізовано продукції на суму 471,7 млн грн
04:48
/ 1
У Берегові відбувся семінар виноробів
14:42
/ 1
Валовий регіональний продукт на Закарпатті у 2017 році зріс на 3,1% порівняно з попереднім роком
11:16
/ 1
Закарпаття – найбільший в Україні експортер товарів у ЄС
14:17
/ 1
За січень-березень у господарствах Закарпаття поголів’я великої рогатої худоби збільшилося на 1,4%
16:32
"Укренерго" та словацький SEPS укладуть нову угоду щодо співпраці та експлуатації повітряної лінії Вельке Капушани-Мукачево
14:22
/ 2
250 млн доларів інвестує британська компанія у видобуток золота на Закарпатті
15:14
/ 1
У січні-березні 2019-го підприємствами Закарпаття вироблено будівельної продукції на суму 207,9 млн грн
13:16
/ 1
На Закарпатті вже збирають першу полуницю
14:27
/ 2
У березні на закарпатському "Єврокарі" випущено 442 легковики
19:22
/ 1
Володимир Бочкор: закарпатець, що створив транспортний бізнес у Лондоні
08:02
/ 1
Весняно-польові роботи на Закарпатті почали на місяць раніше
14:34
/ 1
Міжнародний потяг сполученням Мукачево-Кошиці сьогодні здійснює тестовий перший рейс
15:28
/ 7
2 квітня поїзд Мукачево-Кошиці здійснить тестовий рейс
12:04
/ 2
"Закарпатгаз" оскаржуватиме в суді штраф за "газовий коефіцієнт"
11:51
Закарпатський "Єврокар" збільшив торік чистий прибуток у 2,6 рази
09:10
/ 2
У чому небепека українського "зеленого тарифу"
14:58
Торік закордонні інвестори вклали в економіку Закарпаття 27 млн доларів
07:34
/ 1
Француз, якого кинули закарпатські "партнери", робить у Хусті дубові клепки для бочок з усього світу
17:34
/ 7
Американський Jabil відкрив другу чергу заводу на Закарпатті, інвестувавши 16 млн доларів
16:39
/ 2
На Закарпаття торік "прийшло" 25 млн грн інвестицій, більша частина – з ЄС
16:43
Соціально-економічне становище Закарпатської області у січні 2019 року
11:12
За два місяці надходження ЄСВ на Закарпатті становлять майже 685 млн грн
16:28
/ 3
У Кам'яниці на Ужгородщині занепадає колись потужний щебеневий кар'єр
09:55
/ 4
Витрати на одного "умовного" селянина на Закарпатті торік на місяць становили понад 3,5 тис грн
» Всі новини