Закарпаття: Баранинська сільрада 2,5 роки жила в судах і конфліктах

В Ужгородському прес-клубі із журналістами зустрілися очевидці та учасники виборів депутатів до Баранинської сільської ради, що відбулися 2 листопада. «Баранинський майдан»--так називають події вихідних очевидці.

Вибори в Баранинцях: Судових виконавців не допускають в приміщення ДВК
Вибори в Баранинцях: Судових виконавців не допускають в приміщення ДВК

Голова сільської дільничної  виборчої комісії Богдан Пилипів розповів журналістам, що громада Баранинців відкликала 5 депутатів від Партії регіонів, які 2,5 роки блокували роботу сільради. У неділю, 2 листопада, провели вибори нових народних обранців. Вночі перед виборами, за 5 годин до початку голосування, Ужгородський міськрайонний суд виніс ухвалу, якою скасував рішення виборчої комісії щодо проведення виборів. Проте люди не впустили судовиконавців до територіальної виборчої комісії, працівники якої рішення не отримали та провели вибори.
 
«Дякую баранинській громаді, яка захистила вибори від посягань виконавчої служби та окремих депутатів», — сказав Б. Пилипів.
 
Виконавчий директор Закарпатського регіонального відділення Асоціації міст України Олег Лукша зауважив: «Закон передбачає значні права, але й значну відповідальність для голови сільської ради. Саме голова має ряд важливих повноважень. Натомість у Баранинцях причиною конфлікту стало намагання окремих депутатів диктувати свої умови щодо земельних, майнових питань та інших питань діяльності ради», — вважає О. Лукша. За його словами, 2,5 роки Баранинська сільрада жила у судових тяганина та конфліктах. «Аналізуючи судові рішення, можу констатувати повний правовий безлад, що практично паралізував роботу сільради. Громаді не залишалося нічого іншого, як відкликати депутатів-саботажників від Партії регіонів, які блокували життєдіяльність сільради», — констатував Олег Лукша.
 
Він також засвідчив, що Баранинці — не єдиний випадок конфлікту між депутатським корпусом та очільником ради, така ж ситуація спостерігається у ряді міст і сіл Закарпаття.
«У Бараницях — повна перемога громади, тріумф місцевого самоврядування, це прецедент для інших громад щодо реалізації своїх прав», — підсумував О. Лукша.
Сільський голова Баранинців Павло Чучка сказав, що більшість сільських голів Закарпаття призначені головами РДА, а не насправді обрані народом. «Держава руйнує сама себе, руйнуючи громади. Сьогодні борються дві держави, одна піднімається знизу, а друга – стара, диктаторська, пресує громади зверху. Але за 16 років ми не навчилися нічого, крім протестувати. Натомість і п’ятої частини енергії, яку спрямували у руйнівне русло, вистачило б на конструктивну роботу. Але до світла на вулицях, до водопостачання, басейну руки не доходять, бо наші ініціативи блокують державні структури нагорі».
 
П. Чучка розповів, що до нового виконкому Баранинскої сільради (яка об’єднує 4 села) ввійшло 35 осіб. «За два роки назбиралося дуже багато справ, по-перше. А по-друге, ми зробили це, щоб надати статусу людям, які захищають права свого села. Кожен із них тепер звертатиметься до районних органів влади як член виконкому, а не як простий селянин, якого в районній адміністрації не сприймають за людину».
 
Сільський голова також розповів про те, що йому з громадою вдалося зробити за два з половиною роки діяльності, незважаючи на тиск та відсутність фінансової допомоги з боку району. «Ми врятували останній четвертий водопровід, який залишився на 4 села. Тепер в однієї з громад немає перебоїв з водою. Решта три були зруйновані за часи незалежності. Власними силами реконструювали 2 км дороги у Довге Поле, за яку райрада давно прозвітувала, а насправді нічого не зробила,-- каже Павло Чучка.-- Організували дітям футбольне поле, де вони тренуються з тренером і їздять на змагання за кордон». У Бараницях розпочали також проведення проводового радіо, відремонтували садок в Довогому Полі та отримали підтримку від Японського посольства, яке має профінансувати комплекти меблів у дитячий садок в Бараницях на суму 65-70 тисяч у.о. До Нового року село має бути повністю освітленим, --обіцяє сільський голова і каже, що саме через реальні дії на користь громади місцеве керівництво отримало таку потужну підтримку на виборах 2 листопада.

05 листопада 2008р.

Теги:

Коментарі

ягода new 05.11.2008 / 20:38:00
рано радоваться...Саныч опять что то придумает...голову нада рубить змею....вот и будет спокойствие в Баранинцах...А еще Витя Ледила -подаст еще какую то "скаргу"....

НОВИНИ: Політика

19:25
орбан збирає підписи проти "воєнного плану Брюсселя" щодо підтримки України
11:15
В Ужгороді згоріла Tesla Model 3 Фото новина
18:05
/ 8
На «Авангарді» відбулися змагання силовиків Закарпаття Фото новина
20:38
Україна звернеться до європейських регуляторів через блокування українських, зокрема закарпатських, ЗМІ в угорщині
10:30
В МЗС відреагували на заборону Угорщиною низки українських, зокрема закарпатських, медіа
23:46
Україна виконала своє "домашнє завдання" щодо нацменшин - єврокомісарка
17:57
/ 8
Після путінської росії "Закарпаття онлайн" заборонили в орбанівській угорщині
17:30
На війні з рф поліг військовий Андрій Телінгер із Доробратова Фото новина
00:13
/ 1
У Тур'їх Реметах на Ужгородщині у п'ятницю планують таємно і швидко вирішити два земельні питання для "Вітропарків"
23:00
Суд у Воловці ще на 2 місяці відсторонив від посади голову Жденіївської селищної ради Култана, затриманого на хабарі у 100 000 грн
07:54
Зелена енергетика чи зелена брехня? Хто і чому нищить Карпати під виглядом євроінтеграції
11:47
/ 5
Юліан Тамаш: "Я давно змирився з тим, що руснаків не буде..."
10:16
/ 1
В Ужгороді попрощалися із полеглим Героєм Владиславом Мельником Фото новина
14:25
Контрабандна схема на Закарпатті обійдеться водію у втрату авто й штраф Фото новина
12:17
В Ужгороді зупинили водія без прав і під наркотиками Фото новина
11:57
/ 3
В Ужгороді викрили схему розкрадання коштів на ремонті поліклініки для ВПО Фото новина
02:22
Сенатор Грем пригрозив угорщині та Словаччині через купівлю нафти у рф
16:06
На Хустщині водолази дістали з озера тіло потопельника
13:39
ВККС визначить, чи працюватиме в апеляційному суді виправдовувачка чиновника-хабарника та ґвалтівників неповнолітньої дівчинки воловецька суддя Софілканич
15:12
Закарпатська поліцейська здобула місце у десятці кращих на екстремальних перегонах Spartan Фото новина
14:35
/ 1
На Закарпатті керівник профспілки розтратив понад 2 млн грн Фото новина
12:54
На Закарпатті заблокували кілька схем переправлення ухилянтів до ЄС Фото новина
14:17
Поблизу Нижніх Воріт легковик злетів з дороги та опинився на даху Фото новина
08:07
/ 2
Мешканці Калин на Тячівщині висловили недовіру депутатам та голові Дубівської громади Каганцю через "лобіювання" мініГЕС Відео новина
18:02
/ 5
Зеленський на Закарпатті обговорив із прем’єром Словаччини фіцо безпеку, енергетику та євроінтеграцію України Фото новина
» Всі новини