Долар: Літнє падіння і стрімкий осінній злет

Своєрідна доларова лихоманка упродовж останніх двох тижнів у нашій державі мало кого залишила байдужим. Про те, як мукачівці та жителі району сприйняли ці потрясіння, наш власкор довідувався у керівників філій банківських установ міста над Латорицею.

Долар: Літнє падіння і стрімкий осінній злет

—  Особливого ажіотажу працівники мукачівської філії ВАТ «Ощадбанк» у ці дні не спостерігали, — зауважив керівник цієї установи Олександр Жиган. — Головне для нас, що жителі міста та району не піддалися паніці й не побігли знімати свої кровні заощадження в гривнях та переводити їх у долари. Добре, що люди вчасно зрозуміли: долар, як стрімко виріс, так може і впасти, й поставилися до цього більш-менш виважено. Коли б зараз масово скуповували долари, то на високому курсі вони б значно втратили. У вказаний період люди як збавлялися від «зелених», так і купували їх, незважаючи на високу ціну. Нині ситуація абсолютно контрольована і прогнозована. Купуємо американську валюту по 5,10, а продаємо по - 5,25 гривні. На запитання, у якій валюті варто тримати заощадження, Олександр Федорович порадив, що у нашій рідній гривні. До речі, депозити по вкладах досягають до 18%. Крім того, «Ощадбанк» - це єдиний банк у країні, де за будь-яких потрясінь і найрізноманітніших інших колізій держава гарантує повернення вкладів у повному обсязі, чого немає в комерційних фінустановах.
—  Останні два тижні були для нас дуже непростими, — каже керівник філії відомого в усій державі ЗАТ «Промінвестбанк» Олександр Гончаров. - Нас бентежило не стільки стрімке зростання долара, скільки натовпи людей, котрі два тижні тому кинулися масово забирати з банку гроші. Дестабілізація ситуації, яка почалася в основному в Донецькому регіоні, докотилася й до Мукачева і це стало для нас, як мовиться, наче грім серед ясного неба. На превелике щастя, в цей непростий для Промінвестбанку час втрутився Національний Банк. Як рятувальний круг для потопаючого, для нас такою стала його постанова-про припинення дострокової видачі депозитних вкладів. Уже зараз ситуація майже нормалізувалася, і цього тижня, гадаю, ми почнемо працювати у звичному для нас режимі. А щодо того, в якій валюті краще зберігати заощадження, то це хай вирішує кожен вкладник сам. Від порад я утримаюся.
Не спостерігалося ажіотажу й в Надра Банку. Як пояснили співробітниці цієї філії, користуючись високим курсом, люди більше продавали американську валюту, ніж її купували. Не відчули якогось особливого напливу клієнтів й працівники філії Коопінвестбанку. Тут вже «бак-си» більше купували, ніж продавали. Те саме можна сказати й про ОТР-банк, Укрсиббанк та ряд філій інших комерційних банків. Вельми обережно поводилися у цей час вуличні міняли. На зеленому ринку та ГІДІ вони підшуковували вигідних збувачів валюти, хто б якнайдешевше продав долари. А от вигідно їх збути - знали кому. Бо за час «роботи» вже мають потенційних клієнтів-підприємців, котрі закуповують товари в іноземній валюті.
Наш кореспондент провів міні-опитування жителів міста та Мукачівського району, поцікавились, у якій валюті вони зберігають свої заощадження. І ось що вони відповіли:
Ірина Миколаївна, 46 років, вчителька:
—  Я належу до такої категорії працівників, у яких зарплати вистачає тільки на те, щоб сплатити комунальні послуги та ще хліб купити. Про м'ясо за 50 гривень не думаю навіть у неділю. Про які там ще збереження, скажіть, можна вести мову?..
Іван Якович, 57 років, будівельник:
— Упродовж останніх 12 років працюю за кордоном. Зароблене перетворюю в долари або євро. Але депозиту не маю. Усі гроші вкладаю у будівництво котеджу, котрий матиме ціну завжди.
Меланія Федорівна, 78 років, пенсіонерка:
—  Коли три роки тому помер мій чоловік, я' продала власний будинок і перейшла жити до доньки. Гроші поклала на доларовий депозит. Дуже сумувала, коли навесні та влітку «зелений» падав, а нині радію. Дай Боже, щоб американська валюта й надалі дорожчала.
Володимир Іванович, 57 років, відставний військовий:
—  Пенсію отримую в гривнях, тому й заощадження маю в національній валюті. Хай вона і не дуже стабільна, та я все ж їй довіряю найбільше.
Микола Миколайович, 38 років, приватний підприємець:
—  Я теж віддаю перевагу нашій українській гривні. Зв'язуватися з валютою мені не хочеться. У гривнях і відсотки більші, і останнім часом немає таких великих обвалів, як у долара.

Віталій Пумпинець, м.Мукачево
22 жовтня 2008р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Економіка

03:28
/ 5
Енергоспівтовариство спільно з АМКУ розслідуватиме монопольні зловживання ДТЕК на "острові" Ахметова, звідки отримує електроенергію Закарпаття
17:59
/ 1
Із березня запрацює віртуальний реверс зі Словаччиною, який "Газпром" блокував 5 років
03:01
/ 1
У січні закарпатці вирізали 4,8% "приватних" корів
13:16
Торік підприємствами Ужгородщини реалізовано промислової продукції на суму 7468,5 млн грн
16:59
/ 2
Закарпатський "Єврокар" у січні-2020 випустив на 5% менше авто, ніж у січні торік
11:56
/ 4
Під час візиту австрійської делегації на "Єврокар" обговорили потенціал подальшого розвитку автоіндустрії на Закарпатті
16:35
Торік на Закарпатті обсяги виробництва будівельної продукції зросли на 8%
14:56
/ 1
Суд підтвердив фіктивність компанії Gofer Mining PLC, яка маскувала рейдерство "інвестиційною" діяльністю на Закарпатті
16:43
Після короткочасного відродження газовидобувна галузь Закарпаття пішла на спад
13:57
/ 4
OpenMarket продає арештований ужгородський машинобудівний завод "Тиса" за 7,2 млн грн
19:23
/ 12
Через "зелений тариф" для можновладців у січні вартість електроенергії для бізнесу може зрости на 20-25%
03:20
Електрика для закарпатців має подешевшати
13:42
/ 7
На Закарпатті за рік удвічі поменшало кіз та овець
14:14
/ 3
Для відновлення повноцінної роботи аеропорту "Ужгород" виконані практично всі умови – керівник Украероруху
12:10
/ 9
На Закарпатті фіксують найстрімкіші темпи падіння промисловості
10:34
/ 4
Закарпаття і надалі залишається регіоном із найбільшим падінням виробництва молока
17:52
Соціально-економічне становище Закарпатської області у січні-жовтні 2019 року
17:41
Підприємствами й організаціями Закарпаття за січень-вересень освоєно на 15,3% менше капітальних інвестицій, ніж торік
17:35
/ 1
З початку року іноземні інвестори "вклалися" в економіку Закарпаття на 11,6 млн грн
12:04
Підприємства Закарпаття упродовж 9 місяців здійснювали експорт послуг до 77 країн, імпорт – з 42 країнами
10:32
На Закарпатті створюють потужний автомобільний кластер
17:58
Форум ініціатив відбувся у Соломонові на Ужгородщині
02:12
/ 2
День Свободи і Гідності відзначили у Хусті та Тячеві
17:34
/ 2
Перший приватний винороб Закарпаття готується отримати офіційну ліцензію
22:23
/ 5
Авіакомпанія "Азур Ейр Україна" з Тячева потрапила в ТОП-10 найбільш успішних компаній галузі
» Всі новини