Найскладніший етап творчих фестивалів - це оцінити роботу учасників, обрати найкращих з кращих. Але для цього завжди існує суворе журі. На нашому фестивалі «бригаду суддів» очолювала Алла Підлужна з Києва, членами журі були Слободан Маркович з Суботиці (Сербія), Іван Сопел з Кошице (Словаччина), Мирослав Радонич з Нові Сад (Сербія), а також ужгородка Марина Білоус. Ініціатор та незмінний директор фестивалів «Інтерлялька» - заслужений працівник культури України Олександр Туряниця.
Переглянувши вистави, поважне журі присудило Гран-прі театру ляльок м. Гродно, Білорусь, за виставу «Трагедія про Макбета» (режисура, сценографія, музичне оформлення - Олег Жюгжда). Вистава була надзвичайно цікавою, проходила незвичним чином - глядачі сиділи півколом на сцені (90 чоловік), а дійство відбувалося в центрі, на відстані витягнутої руки, на колі з піску, з якого з'являлися і в який утікали життя персонажів трагедії. Чорна магія, демонічні ляльки, монстри-мутанти протистояли одне одному на крихітному шматочку землі, обраному найвищими силами як полігон випробувань споконвічної боротьби за владу... Вистава, з одного боку, не зовсім у форматі фестивалю театрів для дітей, з іншого - безперечно неординарна, і лише завдяки «Інтерляльці» шанувальники Шекспіра мали змогу побачити в Ужгороді твір, який був лауреатом і переможцем міжнародних фестивалів і Білорусі, Росії, Польщі, Литві, Чехії. А відтепер - і в Україні.
Номінації формувалися дуже прискіпливо і скупо. Нагороди дістались кращим. Друга за престижністю (після Гран-прі) номінація дісталася колективу з далекого Китаю (м. Шанхай) за виставу « Русалонька» (режисер Хе Ксіаотінг, сценограф Є Венбао), і сформульована вона таким чином - «За злободенність сучасного погляду на класичний сюжет, віртуозність та оригинальність акторського виконання». Китайці в характерній для них манері досконало відтворили світ підводного царства та його мешканців, дещо «осучаснивши» класичний сюжет. Вистава вражала віртуозною роботою лялькарів, хоча багато хто очікував від далеких гостів чогось суто китайського: їхніх фантастичних драконів та змій...
Виділена номінація «За переконливе поєднання пластичного і музичного рішення вистави», яку присуджено театру для дітей з міста Нові Сад (Сербія) за виставу «Дюна та Хмарка» (режисер Емілія Мрда-ковіч, сценограф Свіла Величкова, композитор Міодраг Міка Младєновіч, хореографи Олівер Ковачевіч Црнянскі, Фроси-на Димковська). Романтична казка про велику любов вирішена у дуже цікавій манері, з використанням хореографії, м'якої декорації, яка перетворюється на персонажів та умовних ляльок...
Також окремою номінацією - «За по-становчу ідею вистави» журі відзначило театр ляльок м.Бая-Маре (Румунія) за виставу «Лускунчик»(режисер Траян Са-вінеску, сценограф Маріан Санду). Казку Хоффмана «Лускунчик та Король щурів» на музику балету П.Чайковського надзвичайно цікаво відтворено у «ляльковому» варіанті. В номінації «Сценографія (костюми, ляльки)» нагороджена Ірена Мареч-кова - за виставу «Казка про щастя» театру «Маска» (м. Жешув, Польща)
І, нарешті, номінації по кращих акторських роботах. Таких номінацій було три -акторський ансамбль та найкращі жіноча й чоловіча ролі. Переможцями стали: Вологодський обласний театр ляльок «Теремок» (м. Вологда, Росія) - за виставу «Казка про царя Салтана» («Акторський ансамбль»), наша закарпатська актриса Олена Пишка («Акторська майстерність») - за ролі у виставі «Дід Кузьма та юрба», (Театр ляльок «Бавка» м. Ужгород) та Сергій Логвиненко - за головну роль у виставі «Гидке каченя» (м. Миколаїв). Як це не сумно, але XI Міжнародний фестиваль для дітей «Інтер-лялька-2008» завершив свою роботу. Ці чотири фестивальні дні стали справжньою казкою в нашому місті над Ужем. Казкою, яка навіть «прогулялася» по його старовинних вулицях і площах - тисячі ужгородців та гостей міста були в захопленні від інтернаціональної театральної ходи лялькарів минулого четверга.
Всі учасники були раді зустрічі зі старими друзями, їхньому творчому зрос-; танню, не менше раділи появі нових «інтерляльківців». Будемо сподіватися, що творчі зв'язки і надалі зміцнюватимуться. До зустрічі на-дванадцятому фестивалі «Інтерлялька»!!!