Закарпаття; Страхові продукти мають свою ціну

Погоджуючись на дешевизну, ви піддіаєте себе чи своє майно невиправданому ризику. Так вважає директор Закарпатської обласної дирекції HACK «Оранта» Олексій Вакулович. Про аргументи не на користь «дешевизні», страхові тенденції та особливості страхування на повененебезпечному Закарпатті — в інтерв'ю з керівником страхової компанії.

Закарпаття; Страхові продукти мають свою ціну

— Пане Олексію, чи давно ви в страховому бізнесі?
— Більше 5 років, із січня 2003-го.
— Тоді і тепер: у чому суттєва різниця страхової справи?
— Різниця велика. Кількість конкурентів зростає з року в рік. Сьогодні офіційно зареєстровано приблизно 500 страхових компаній. Безумовно, змінилася якість надання послуг Ринкові умови диктують нові правила, що змушує поліпшувати той чи інший продукт. За цей час ситуація суттєво змінилася і в «Оранті» - у нас нові власники. Ще кілька років тому 51% акцій компанії володів Фонд держмайна. У 2007 держава остаточно продала свою частку приватному інвестору, котрий і почав вкладати серйозні кошти в розвиток.
— З-поміж тих півтисячі компаній, чи багато серйозних гравців?
— Ні, не багато. Але існує певна структу-ризація ринку: кожна компанія діє у своїй сфері. Є компанії, що працюють як супутники банківських установ. Вони надають менший спектр послуг. Ми працюємо з різними видами страхування. Серйозність компанії та її вплив на ринок визначається і рейтингами.
— Які показники «Оранти»?
— За 2007 рік HACK «Оранта» зібрала рекордний для класичного страхового ринку обсяг страхових платежів - 662,3 млн. грн. Сума страхових виплат сягнула і 92 мільйонів. Це один з кращих результатів.
— Наскільки жорсткою є конкуренція на страховому ринку?
—Так, конкуренція жорстка. Проте, щоб завоювати ринок, окремі компанії починають демпінгувати його, тобто продавати свій продукт дешевше, ніж конкуренти.
— На вашу думку, на що «ведеться» людина, обираючи страхову компанію?
—  На дешевий продукт, звісно. Якщо людина, як ви кажете «ведеться», то вона не грамотна, або ж грамотна, але з якихось причин погоджується на апріорі сумнівні варіанти.
— Якщо людина обирає страховика не на місяць чи два, на що повинна звернути увагу?
— Насамперед, що то за страхова компанія — її історія, досвід, який у неї страховий продукт. По-друге, людина повинна вивчати умови договору, ознайомитися з ним до дрібниць. Ви ж не купуєте першу-ліпшу пару взуття в першому-ліпшому магазині, ви йдете в один, в інший. Так і страховий продукт треба обирати. Але майте на увазі: хороший страховий продукт не буває дешевим. Наш ринок заполонила продукція з Китаю. Вона дешева, але й відповідної якості. «Мерседес» може бути дешевим? Ні. То чому всі думають, що страховий продукт може бути дешевим і при цьому якісним. Страхові продукти теж мають свою ціну. Якщо він дешевий, значить, страхувальникові треба замислитися - чому він дешевий. Це означає, що за ним стоять такі умови страхування, котрі роблять його дешевим.
— Тобто «клюнути» на дешевизну - це ризик для клієнта?
— Це все одно, що в магазині акція на йогурт. На цю ж акцію є причина - близький кінцевий термін споживання продукту.
— Яка ж причина відсутності культури страхування в населення?
— Знову ж таки, наша країна, наш менталітет. Як виконуються в нас закони, для кого вони писані? У нас в країні запроваджено обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів, за яким усі водії мають застрахувати свою відповідальність перед третіми особами. І що, хтось його досконало виконує? Там чітко вказано, що водій при собі повинен мати водійське посвідчення, технічний паспорт, страховий поліс. Державтоін-спектор, зупиняючи машину, два перших пункти у водія вимагає і перевіряє, про страховий поліс, як правило, забуває. Це і є виконання, точніше невиконання закону. До того ж, багато автолюбителів приходять за полісом не тому, що він допоможе і захистить їх у разі біди, а тому, що - от ДАІ мене зупинить, а в мене його не буде.
— Який вид страхування нині найпопулярніший?
— Автокаско, звичайно. На цей вид страхування припадає доля в 60—65%. Уявіть собі величину відповідальності за авто, наприклад, в 200 тисяч гривень. Ви за страховку платите близько 10 тисяч гривень. А у випадку, коли авто у вас викрадуть, страховик відшкодовує вам вартість цього авто.
— Власне, в тому й питання - чи заплатите?
— «Оранта» виплачує. Про це свідчать і відповідні рейтинги.
— Але в масовій свідомості існує сильна асоціація, що страхові компанії зацікавлені не виплачути?
— Є така думка, бо є ряд страхових компаній (ті, зокрема, що надають дешеві послуги), котрі бажають зібрати побільше, а виплатити поменше. Коли настають страхові випадки, вони починають бюрократичну тяганину по невиплаті страхового відшкодування. Звідси й асоціація про недобросовісність усіх.
— Що цікавого пропонує нині «Оранта» для своїх клієнтів?
—  Цієї осені ми пропонуємо кілька нових акційних продуктів. Один з них -«Діти - наше майбутнє» - це можливість застрахувати вашу дитину від різних травм, а в разі страхового випадку оплатити лікування чи медикаменти. Застрахувати своє майно від пограбування, підтоплення, пожежі чи стихійного лиха можна, скориставшись послугою «Береженого «Оранта» береже» або «Тривала турбота». При цьому, уклавши договір на 12 місяців, ви отримуєте ще два місяці страхового захисту.
— Страхування в переважній більшості добровільне. Як гадаєте, воно має бути обов'язковим?
— Деякі види, як-то цивільна відповідальність, мають бути недобровільні. Але досвід доводить, що страхування потрібне й виправдане. Цього нас учить, зокрема, паводок. До слова, «Оранта» виплатила і в 1 998 році, і в 2001 чималі кошти тим сім'ям, котрі застрахували своє майно, у тому числі будівлі. Цьогоріч, після повені 23-27 липня, ми вже виплатили близько 400 тисяч гривень майже трьом сотням сімей у постраждалих районах Закарпатської області, і виплати тривають. Між іншим, на селі добре розуміють, що потрібно страхувати свої житла та господарства. Цей вид страхування популярний ще з часів Укрдержстраху, правонаступницею якого є HACK «Оранта». Подібне страхування в Радянському Союзі було обов'язковим. Люди навчені стихією.

Розмовляла Тетяна Лешко.
22 вересня 2008р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Соціо

04:22
Військовослужбовцеві з Хустщини, що п'яним забрав чуже авто, "апеляційно" присудили 5 років тюрми з конфіскацією
23:58
/ 2
ВАКС закрив справу проти "закарпатського" ексголови Рахункової палати Пацкана, визнавши його невинуватим
22:10
/ 7
Громада ПЦУ у селі Присліп на Міжгірщині після 5 років протидії МП увійшла до свого храму
11:40
27 квітня в центрі Ужгорода можна буде безкоштовно тестувати інфекційні хвороби, вакцинуватися та виміряти тиск
11:21
/ 1
Мукачево виділило 12,4 млн на безпілотники для двох бригад ЗСУ
10:53
В Ужгороді заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Сергій Деркач поспілкувався із міжнародними перевізниками
18:05
Учителі Закарпаття проходять сертифікацію: експерти з усієї України оцінюють їхню майстерність
15:19
Мешканці Чабанівки на Ужгородщині можуть залишитися без води через глиняний кар'єр "Голден тайлу" харківського депутата
11:22
/ 1
Підтверджено загибель Михайла Бадиди з Демечів на Ужгородщині, який понад рік вважався зниклим безвісти
22:39
/ 2
На Запоріжжі поліг Петро Ганич з Кам'яниці Оноківської громади
22:00
/ 4
Командир "Граду" з позивним "Ісус"
17:33
/ 6
У Лютій Костринської громади згоріли будинок і трактор
11:12
/ 2
Чехія допоможе звести реабілітаційний центр в Ужгороді
22:04
Протягом минулого тижня в Ужгороді народилося 53 малюків, у Мукачеві – 34
12:40
/ 1
У 9 закладах Закарпаття можна отримати безкоштовну медичну допомогу при інсульті
11:25
/ 19
В Ужгороді сквер міської лікарні реконструюють і облаштують за 40 млн грантових гривень
17:48
На Закарпатті у березні 2024 року порівняно з груднем 2023 року ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 1,4%
17:12
Цьогоріч у березні на Закарпатті ціни зросли на 0,7%
11:09
В Ужгороді "комунальні" повідомлення про порушення ПДР залишатимуть на авто у червоних зіп-пакетах
10:51
22-річного Івана Бориса з Заріччя, якого з серпня 2022 року вважали зниклим безвісти, зустрінуть і поховають у понеділок
22:15
/ 2
Стало відомо про загибель в лютому під Авдіївкою Віталія Старости з Великої Копані Виноградівської громади
11:36
У Тересві попрощаються з полеглим Героєм Михайлом Руснаком, що більше року вважався зниклим безвісти
22:27
В Ужгороді попрощалися із полеглим Героєм Олексієм Кобцем
15:44
На Закарпатті в теплицях почали збирати ранню картоплю
15:34
/ 1
Юрій Лущай з Краматорська, що поліг на Донеччині і похований у Великих Лучках, був істориком і відомим вікіпедистом
» Всі новини