«Кам’яна веселка» представляє своїм відвідувачам авторські ювелірні прикраси й сувеніри із каменів-самоцвітів, шкіри та бісеру. А минулого тижня «веселкові» майстри протягом двох днів виставлялися в санаторії «Сонячне Закарпаття», що на Свалявщині.
«Ми маємо приватну майстерню в м. Києві, яка займається виготовленням сувенірів: дерев та букетиків з каменів-самоцвітів. Також ми співпрацюємо з іншими майстернями, які займаються виготовленням прикрас з натурального каменю. Це, зокрема, майстерня сім’ї Юдкіних. Вони виготовляють цікаві та незвичайні прикраси з непереробленого янтарю ― кольє, які називаються «Дикі квіти». А ще ми співпрацюємо з окремими майстрами. От, наприклад, у цій виставці представлені творіння майстра міжнародного класу Інни Василькевич зі Львова, вона займається оздобленням шкіри барвистими самоцвітами. Прикраси такого самого типу виготовляє й Марина Алфьорова ― майстер-любитель», ― розповідає Наталія Шпак, головний організатор виставки-продажу «Кам’яна веселка».
Щодо різновидів каменів-самоцвітів, то саме на цій виставці можна багато чого нового дізнатися не тільки про сам камінь, але й про місце його видобутку, походження назви, способи обробки і, звичайно, властивості.
«Я переконливо вірю у властивості каменів, ― каже Наталія Кузьмівна. ― От, наприклад, аметист у перекладі з грецької означає «неп’яніючий». Друга назва цього каменю ― «єпископський» або «кардинальський». Так його назвали тому, що ще у давньому Римі католицькому священику разом із присвоєнням високого духовного сану дарували яку-небудь прикрасу ― перстень або хрестик ― з аметистом. Вважалося, що цей камінь захистить людину не тільки від сп’яніння алкогольного, але й від сп’яніння від успіху, гордині, марнослів’я. І в цьому є доля правди, адже аметист ― це різновид кварцу фіолетового кольору. Коли людина бачить різнокольорову веселку, то вона, безперечно, не може залишитися байдужою до цього прекрасного явища. Вона стає добрішою, м’якішою, посміхається. Чому? Тому, що на тілі людини теж є своя «веселка» ― це сім енергетичних центрів, які зв’язані безпосередньо з навколишнім світом. Вони називаються чакрами. І кожна з них має свій колір ― червоний, помаранчевий, жовтий і т.д. Найвища, яка знаходиться на тімені, ― фіолетового кольору. Аметист теж фіолетового кольору. І за своєю гармонією він співпадає з цією чакрою, яка керує людським розумом. Відповідно, цей колір допомагає зробити людині правильний і розумний вибір.
Червоний, помаранчевий, жовтий ― кольори нижніх чакр, які відповідають за діяльність травної системи, а також статевих органів людини. От, наприклад, царський посуд робили з яшми червоних і жовтих тонів, ― розповідає пані Шпак. ― Наша виставка тому і носить назву «Кам’яна веселка». Ми хочемо, щоб будь-хто з відвідувачів міг тут не тільки за бажанням щось придбати, але й щоб підкріпився енергетично, хочемо, аби в нього покращився настрій і самопочуття».