Основною метою впровадження цього масштабного проекту тривалістю три роки, який до речі охоплює всі регіони України та Автономну Республіку Крим, є підвищення рівня життя людей у невеликих сільських та міських громадах з населенням до 10 тисяч мешканців, посилення інституційної спроможності самоврядних організацій громади та місцевих органів влади у визначенні потреб і пріоритетів розвитку конкретної громади, демонстрації ефективності децентралізованого управління та місцевого врядування за активної і безпосередньої участі широкої громадськості.
Пріоритетними сферами в реалізації проекту визначені проблеми охорони здоров’я на місцевому рівні, енергозбереження, якісного водопостачання, місцевого транспорту та утилізації відходів.
У нашій області вже визначено 8 районів (переважно в гірській та перед гірській зонах – зокрема Великоберезнянський, Перечинський, Міжгірський, Свалявський, Рахівський, Тячівський, Воловецький та Берегівський) у кожному з яких місцева влада разом з громадськістю, депутатським активом запропонують по 5 територіальних громад, де й буде безпосередньо здійснюватися даний проект.
Причому фінансування кожного конкретного проекту буде здійснюватися спільно: 50% - до 10 тисяч дол. США виділяється Євро комісією та Програмою розвитку ООН, а друга частина внеску формується за рахунок поступлень від місцевої влади, бізнесових структур та неурядових організацій, коштів фізичних осіб – членів громади. Водночас пропонується й чітка та об’єктивна система звітності і взаємного контролю. Саме на цих організаційних та процедурних моментах наголошували у своїх коментарях експерт Програми розвитку ООН пан Югеш Продхананг, його київські колеги по здійсненню Проекту Любов Павлович, Олександр Коваль та Олег Баранецький.
Присутні на семінарі керівники району: голова райради Петро Грицик та голова РДА Михайло Данча, очільники районних служб, установ та сільські голови Перечинщини жваво цікавилися особливостями впровадження проекту місцевого розвитку, його фінансовим забезпеченням, питаннями розробки проектно-кошторисної документації тощо...
На всі питання присутніх експертами були надані вичерпні та компетентні відповіді, необхідні роз’яснення...
Підсумовуючи роботу першого виїзного семінару „Місцевий розвиток, орієнтований на громаду” заступник голови обласної ради Василь Брензович, зокрема, відзначив його незаперечну практичну цінність, актуальність та перспективність і висловив впевненість, що за підтримки обласної ради та облдержадміністрації, місцевої влади, депутатського активу цей спільний проект має добре майбутнє, а набутий досвід самоорганізації населення безперечно принесе реальну практичну користь, стане справді мобілізуючою, рушійною силою у соціальних перетвореннях, розвитку інфраструктури громад як на місцевому, так і на регіональному рівнях.
Цього ж дня аналогічний семінар-практикум відбувся і у Великоберезнянському районі, а протягом ближчого часу подібні заходи відбудуться у всіх 8-ми районах Закарпаття, визначених Угодою про партнерство між нашою областю та Програмою розвитку ООН.