Перечинщина: „Місцевий розвиток, орієнтований на громаду"

Такою була тема першого на теренах Закарпаття семінару-практикуму, що проходив на базі Перечинського району в рамках реалізації потужного спільного проекту за фінансової підтримки ЄС, Програми розвитку ООН та відповідної Угоди про партнерство, ухваленої обласною владою в березні ц.р.

  Основною метою впровадження цього масштабного проекту тривалістю три роки, який до речі охоплює всі регіони України та Автономну Республіку Крим, є підвищення рівня життя людей у невеликих сільських та міських громадах з населенням до 10 тисяч мешканців, посилення інституційної спроможності самоврядних організацій громади та місцевих органів влади у визначенні потреб і пріоритетів розвитку конкретної громади, демонстрації ефективності децентралізованого управління та місцевого врядування за активної і безпосередньої участі широкої громадськості.
    Пріоритетними сферами в реалізації проекту визначені проблеми охорони здоров’я на місцевому рівні, енергозбереження, якісного водопостачання, місцевого транспорту та утилізації відходів.
    У нашій області вже визначено 8 районів (переважно в гірській та перед гірській зонах – зокрема Великоберезнянський, Перечинський, Міжгірський, Свалявський, Рахівський, Тячівський, Воловецький та Берегівський) у кожному з яких місцева влада разом з громадськістю, депутатським активом запропонують по 5 територіальних громад, де й буде безпосередньо здійснюватися даний проект.
    Причому фінансування кожного конкретного проекту буде здійснюватися спільно: 50% - до 10 тисяч дол. США виділяється Євро комісією та Програмою розвитку ООН, а друга частина внеску формується за рахунок поступлень від місцевої влади, бізнесових структур та неурядових організацій, коштів фізичних осіб – членів громади. Водночас пропонується й чітка та об’єктивна система звітності і взаємного контролю. Саме на цих організаційних та процедурних моментах наголошували у своїх коментарях експерт Програми розвитку ООН пан Югеш Продхананг, його київські колеги по здійсненню Проекту Любов Павлович, Олександр Коваль та Олег Баранецький.
    Присутні на семінарі керівники району: голова райради Петро Грицик та голова РДА Михайло Данча, очільники районних служб, установ та сільські голови Перечинщини жваво цікавилися особливостями впровадження проекту місцевого розвитку, його фінансовим забезпеченням, питаннями розробки проектно-кошторисної документації тощо...
    На всі питання присутніх експертами були надані вичерпні та компетентні відповіді, необхідні роз’яснення...
    Підсумовуючи роботу першого виїзного семінару „Місцевий розвиток, орієнтований на громаду” заступник голови обласної ради Василь Брензович, зокрема, відзначив його незаперечну практичну цінність, актуальність та перспективність і висловив впевненість, що за підтримки обласної ради та облдержадміністрації, місцевої влади, депутатського активу цей спільний проект має добре майбутнє, а набутий досвід самоорганізації населення безперечно принесе реальну практичну користь, стане справді мобілізуючою, рушійною силою у соціальних перетвореннях, розвитку інфраструктури громад як на місцевому, так і на регіональному рівнях.
    Цього ж дня аналогічний семінар-практикум відбувся і у Великоберезнянському районі, а протягом ближчого часу подібні заходи відбудуться у всіх 8-ми районах Закарпаття, визначених Угодою про партнерство між нашою областю та Програмою розвитку ООН.

Владислав Бильов, сайт Закарпатської обласної ради
11 серпня 2008р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Соціо

01:22
/ 3
На фестивалі млинців в Ужгороді учасники змагалися за "Золоту палачінтовку"
00:37
/ 8
У Мукачеві також вшанували пам'ять "афганців"
14:09
Понад пів мільйона гривень зібрали цьогоріч в рамках акції "Серце до серця" на Закарпатті
13:36
/ 6
В Ужгороді відбулися урочистості до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та річниці виведення військ із Афганістану
12:03
У Виноградові розробляють Стратегію розвитку міста та Виноградівської міської ОТГ
09:52
Майже 700 тисяч гривень виділили в Ужгороді для забезпечення містян інсуліном
09:44
У Мукачеві відкрили нову амбулаторію медичного центру "Сім’я"
21:30
/ 3
Слово про Семена Панька
15:13
ФОТОФАКТ. В обласному центрі стартувала "Ужгородська палачінта"
15:05
У центрі Ужгорода вітали з Днем Валентина
12:16
/ 1
В Ужгороді провели громадські слухання з обговорення містобудівної документації
09:49
/ 3
Два фестивалі млинців стартують сьогодні в Ужгороді
09:47
/ 8
В Ужгороді дискутували, чи варто вживати фемінітиви
01:51
/ 6
Найпопулярнішим рейсом Укрзалізниці в 2019-му був поїзд Ужгород - Лисичанськ
18:09
З понеділка у закладах освіти Мукачева відновлюється навчання
16:49
В Ужгороді за 11,5 млн грн відремонтують фасад СБУ та сквер Героїв Майдану
16:38
Ще на тиждень продовжили карантин у школах Чопа
16:04
/ 6
В Ужгороді ізолювали громадянина Китаю, що самостійно звернувся до інфекційної лікарні
15:53
/ 1
В Ужгороді перевіряли, як водії реагують на спецсигнали поліцейських та "Швидкої"
15:38
У ЦНАПі Мукачева вже надають понад 300 адмінпослуг
15:10
Ужгородські школярі ще тиждень перебуватимуть на карантині
12:57
/ 8
У напрямку Закарпаття курсуватимуть два нових поїзди: Херсон-Ужгород та Миколаїв-Рахів
12:48
Із 17 лютого у Берегові відновлюється навчальний процес у школах
12:45
/ 3
На Закарпатті, попри епідемію туберкульозу, збираються закривати тубдиспансери
12:35
Понад 10,6 млн грн податку на нерухомість сплачено до місцевих бюджетів Закарпаття
» Всі новини