Розгляд заявок та відбір районів відбувся під час робочої наради у приміщенні Закарпатської обласної державної адміністрації за заступника Голови Закарпатської ОДА п. Гоблика В.В., та заступника голови Закарпатської обласної ради п. Бринзовича В.І, участі представників Проекту від Програми розвитку ООН та обласного підрозділу впровадження Проекту.
За результатами обговорень, для участі в проекті відібрано наступні райони: Тячівський, Міжгірський, Перечинський, Рахівський, Свалявський, Воловецький, Берегівський, Великоберезнянський та 4 райони для резервного списку: Іршавський, Мукачівський, Ужгородський, Хустський.
Діяльність Проекту у Закарпатській області було розпочато підписанням угоди про співпрацю між Закарпатською ОДА, Закарпатською обласною радою та Програмою Розвитку ООН та оголошенням конкурсу щодо відбору районів для участі у Проекті було оголошено під час регіонального семінару, що відбувся в обласній державній адміністрації 21 березня 2008 року за участі керівників області та районів. На семінарі було представлено стратегію впровадження Проекту на обласному та районному рівні, умови партнерства з обласними та районними органами влади та оголошено конкурс серед районів.
Протягом 3 тижнів з дня представлення Проекту райони надсилали заявки на участь у Проекті, у яких вказували інформацію про соціально-економічний стан району та засвідчували готовність до співпраці та зобов’язань (форма заявки розповсюджувалась під час семінару та розміщувалась на веб сайті Проекту www.cba.org.ua ).
У відібраних 8 районах області, перспективи та умови участі у Проекті буде представлено під час семінарів за участі представників усіх сільських радах, де мешканці сіл, селищ та невеликих міст (з населенням до 10.000 чол.) зможуть організуватись у громаду, визначити пріоритети для покращення умов проживання та запропонувати для фінансування один проект з покращення умов проживання. У кожному районі на конкурсній основі буде відібрано 5 проектів для фінансування. Мікро-проекти громад будуть співфінансуватись Проектом (50%, до $10.000), місцевим бюджетом (від 45%) та громадою (5%).
21 березня 2008 року проведенням Регіонального семінару за участі керівництва області та районів. На семінарі було представлено стратегію впровадження Проекту та план дій щодо його виконання на обласному рівні. Тоді ж було оголошено конкурс на відбір 8 районів для участі у Проекті.
Проект «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» підтримуватиме та спів-фінансуватиме громадські ініціативи у всіх областях України та Автономній Республіці Крим. На сьогодні, проект розпочав діяльність у 20 областях та АРК, підписано Угоди про партнерство з 13 областями.
Проект було започатковано у вересні 2007 року. Ініціатива фінансується Європейською Комісією в рамках програми технічної допомоги ЄС та спів-фінансується і впроваджується Програмою розвитку ООН в Україні, за підтримки Уряду України.