Станіслав Аржевітін: Проблеми нацменшин Закарпаття - штучні й підігріваються ззовні

"Закарпаття - територія України. Тому українська мова має бути непохитним атрибутом в будь-якій школі на території краю". Про це в інтерв’ю Офіційному сайту Блоку заявив народний депутат-"нашоукраїнець" Станіслав Аржевітін, коментуючи заяви "регіоналів" про необхідність відставки міністра освіти у зв`язку розпорядженням Міносвіти, відповідно до якого школи з національними мовами викладання стануть двомовними. "Регіонали" на місцевому рівні, зокрема на Закарпатті, ініціюють збір підписів батьків проти того, аби школи області з викладанням угорською стали двомовними.

Аржевітін  зазначив,  що “проблема з національними меншинами на Закарпатті все ж існує".

"Відомий той факт,  що на багатьох сільських радах області  українські державні прапори висять  поруч з мадярськими, а інколи навіть українського можна не побачити, - повідомив депутат, зауваживши, що  " на жаль, проблеми національних меншин Закарпаття штучно підігріваються ззовні". 

Аржевітін назвав "перебільшенням" заяви "регіоналів" про  порушення Конституції стосовно представників нацменшин. “Кожен, хто живе на території України,  зобов`язаний  володіти державною мовою”,  - заявив депутат.

JeyNews
23 липня 2008р.

Теги:

Коментарі

Patriot 2008-08-02 / 14:17:00
Ця статя не відповідає дійсності: проблема нацменшин у нас існує.А вірніше існує проблема корінної національності - русинів.Цю проблему можно було б, якщо не розв"язати то значно зменшити напруженя ,якщоб не було дійсно втручання із зовні - Києваа я вже не говорю про галичан.Iдея стосовно русинських прапорів на сільських Радах дужехороша.Я думаю,що як перший крок може бути підняття русинських прапорів на своїх домівках

Istvan 2008-07-26 / 17:35:00
Если снимите флаг Евросоюза со здании ОДА, и венгерские флаги будут сняты в селах. Тогда уже смысла не будет...

orange 2008-07-26 / 10:22:00
А хіба не видно, що робить? Висить!

Istvan 2008-07-26 / 08:01:00
А на здании ОДА что делает флаг Евросоюза?

Istvan 2008-07-26 / 07:59:00
В Венгрии тоже разрешается выставлять флаги национальных меньшинств на органах местного самоуправления. Фото: http://reakcio.blog.hu/2008/01/31/europa_hatara

orange 2008-07-25 / 17:05:00
Так я ж і говорю, що, як національна меншина, ви можете використовувати свої триколори на спорудах національних товариств. А на державних спорудах мають бути державні прапори. Як, наприклад, в Угорщині...

Istvan 2008-07-25 / 16:47:00
Об использовании национальных символов распоряжается ст. 6.З акона Украины «О национальных меньшинств», а также распоряжение, выданное Представителем Президента на Закарпатье от 17 декабря 1992 г.

Никакие законодательные акты Украины не запрещают использование символов национальных меньшинств Украины на учреждениях местного самоуправления.

orange 2008-07-25 / 16:45:00
Українська держава

Istvan 2008-07-25 / 16:35:00
Будете? Кто это Вы?

orange 2008-07-25 / 16:26:00
Знімати будемо всі

Istvan 2008-07-25 / 16:14:00
А насчёт законодательства прошу указать соответствующие законы, статьи и пункты.



Повторяю насчёт использования национальной символики на местных самоуправления существуют соответственные законодательные акты.

Речь идет не о госсимволику, и о национальных символов. А между прочим, на Закарпатье висят и словацкие, и польские и румынские флаги на госустановах. них почему речь не идет?? Боитесь????

Юрій 2008-07-25 / 15:54:00
П. Оранж, я звичайно можу познаходити законодавчі акти і сам, або попросити про це юристів. Проте моя особиста неінформованість чи інформованість для публічної дискусії, а тим більше, для підвищення інформованості відвідувачів сайту не грає ролі. А впливу на сільради я також не маю. Звідси форма і зміст моїх питань - може з обміну думками хтось інший, що має вплив, щось візьме?

orange 2008-07-25 / 15:30:00
Законів про державну символіку і органи місцевого самоврядування.



І говориться про державний прапор, а не про обласний. Обласного нема, то й нічого вивішувати. Про нього не говоримо.

Юрій 2008-07-25 / 15:19:00
З точки зору закону... Якого? Чому, на підставі якого закону йшли баталії в облраді і серед громадян про прапор області? Якщо б він був прийнятий, що, його б не вивішували на будівлі Народної Ради?

orange 2008-07-25 / 14:47:00
З точки зору закону на органах місцевого самоврядування в Україні, що є органами державної влади, не мають висіти жодні інші прапори. окрім державних. А мадярський прапор може висіти на иадярському посольстві або на споруді мадярського національного товариства. І так буде.

Юрій 2008-07-25 / 14:29:00
З побутової точки зору: в селі, де я народився і виріс, не вивішується жоден прапор, крім державного (колись СРСР і УРСР, тепер - України) на державні свята. Угорський або румунський не вивішується, бо там немає жителів, що відносяться до цих національностей, інші не вивішуються, бо село за них не голосувало. Отже, потрібно проголосувати за певну символіку, а потім хай висить!

orange 2008-07-25 / 13:52:00
З кого тут мають намір зробити ідіотів? На сільрадах в багатьох закарпатських селах - мадярські прапори, які мають на меті окреслити мадярську територію. Такого немає в жодній іншій державі, де є більш-менш поважна угорська меншина - ні в Словаччині, ні в Румунії. І це факт.

Юрій 2008-07-25 / 13:38:00
Оскільки я не юрист, прошу вважати це не категоричним твердженням, а реплікою до обговорення: якщо територіальна (чи національна)громада вправі затверджувати власну символіку (герб, прапор,печать тощо), то,очевидно, вправі ними ікористуватися, тобто вивішувати, друкувати і т.п. Важливо, щоб при цьому не порушувалися діючі законодавчі, нормативні акти та правила геральдики. Наприклад, державний герб або прапор не може бути використаний як складова частина символіки громади, бо це буде означати, що більше утворення входить до складу меншого.

Istvan 2008-07-24 / 15:59:00
А на счет законодательства прошу указать соответствующие законы, статьи и пункты

Istvan 2008-07-24 / 15:55:00
Точка зрения - не аргумент. И почему никто не говорит о польских, словацких и румынских флагах?

НОВИНИ: Політика

20:41
/ 1
Захищаючи Україну від московської орди, поліг Ярослав Багрій з Камʼянського Берегівського району
10:49
Жителю Сюрте на Ужгородщині, що переправляв "ухилянтів" до Словаччини, повідомили про підозру та "запобіжно" присудили домашній арешт
10:57
В Ужгороді "безправний" водій незаконно обладнав свій Opel проблисковими маячками
22:49
/ 9
"Що хочемо, те і робимо": у "терактівських" Керецьках на сесію сільради незаконно не пустили військових
16:52
/ 24
У Закарпатській облраді "нодьмодьорорсаґового" "слугу" Іванча замінив Цебер з бази "Миротворця", який з угорським паспортом їздив розважати окупантів до Криму
11:14
У Глибокому на Ужгородщині, поки господар поїхав до Ужгорода, в його дворі вигоріла надвірна споруда
11:00
Закарпатські поліцейські зібрали зібрали 2,5 млн грн і закупили 133 FPV-дрони для штурмової бригади "Лють"
19:56
/ 6
ВР затвердить нові назви 4 сіл на Закарпатті, зокрема – Пушкіна
19:33
/ 16
Помер ексголова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль
13:46
/ 9
Ізолюючи угорців Закарпаття, Орбан і Ко роблять все можливе, аби угорська громада ставала все меншою – Балога
22:30
/ 36
Опубліковано архівний виступ єпископа Івана Маргітича під час вшанування 60-ї річниці подій на Красному полі біля Хуста (ДОКУМЕНТ)
21:37
/ 7
Зеленський звільнив Токаря і призначив Гайдая головою Мукачівської РДА
11:15
/ 4
На Закарпатті судитимуть двох кліриків УПЦ (МП), яких СБУ раніше викрила на пропаганді комунізму
23:23
/ 7
У понеділок "недоброчесна" голова апеляційного суду Фазикош розглядатиме апеляцію "корупційного" голови земельної комісії Ужгорода Мильо
20:45
/ 15
Уряд призначив заступника голови Закарпатської ОВА Добромільського головою Державної служби України у справах дітей
19:05
/ 42
На Закарпатті греко-католицького священника позбавили парафії за проукраїнську позицію (ДОКУМЕНТ)
21:48
/ 12
Вслід за Кащуком сесію перед голосуванням покинув Лунченко, а обов'язки голови виконуватиме секретар ради Губаль
18:01
/ 5
Два клірики УПЦ МП на Закарпатті отримали підозру за пропаганду комуністичного режиму та срср
15:04
/ 6
Депутати міської ради Хуста проголосували за недовіру міському голові Кащуку
15:24
/ 3
Ворог запустив ІПсО з "погрозами" на адресу угорців Закарпаття від "українських націоналістів"
04:07
/ 38
Василіяни Закарпаття на Капітулі в Угорщині переобрали на наступні чотири роки дотеперішнього керівника Провінції св. Миколая
20:07
/ 31
В Угорщині на виборах керівництва закарпатських василіян "духовно навчає" угорський прихильник сепаратизму МГКЄ