Проте стан справ з безпекою виробництва, до прикладу, у ПСП “Ласточка” Ужгородського району, де при понад сотні працюючих охороною праці займається за сумісництвом кадровик, не можна порівнювати з ситуацією у ВАТ “Берегівський КХП”. В останньому, де інженером з охорони праці Юрій Пашко, взято курс на модернізацію підприємства. Відрізняється тут і підхід до недоробок в працеохоронній царині. Їх не виправдовують нібито другорядністю: головне ж бо – зерно у коморі, а роблять все для того, аби унеможливити травмування задіяних на зернозбиральних роботах. Добрий той врожай, що зібраний без людських втрат...
- Основні з порушень, що можуть негативно позначитися на ситуації з виробничим травматизмом під час жнивної кампанії, - прокоментував результати перевірки головний державний інспектор Володимир Яцків, - до початку зернозбиральних робіт повинні бути усунені. Йдеться, до прикладу, про несправність манометра на кисневому балоні та зберігання останніх в незакріпленому стані у ТОВ “Влад” та ВАТ “Берегівський КХП; експлуатацію трактора ЮМЗ-6 без технічного огляду у ДП “Батівський КХП”; не демонтоване електрообладнання, що не експлуатується, у ТОВ “Артос”. Все це, а особливо незабезпеченість одягом, взуттям, засобами індивідуального захисту, що має місце чи не на всіх підприємствах – потенційні ризики, які несуть загрозу здоров’ю, а подеколи й життю сільгоспвиробників.
Шість обов’язкових до виконання приписів, виданих інспекторами нагляду, призупинка роботи двох одиниць машин та устаткування, накладення штрафів на трьох посадових осіб – заходи, що повинні забезпечити належні умови праці для зайнятих на цьогорічних закарпатських жнивах.