Основними видами промислового виробництва на території району є оброблення деревини та виготовлення виробів з неї, а також легка промисловість. Упродовж першого кварталу нинішнього року до районного центру зайнятості у пошуках роботи звернулося 289 незайнятих громадян. Усього ж упродовж січня-березня на обліку в службі зайнятості перебувало 1104 березнянців.
На сьогодні левову частку на ринку праці нашого району займають саме безробітні жителі села - понад 73 відсотки із загальної кількості безробітних, що перебувають на обліку в районному центрі зайнятості. Прикладів успішного вирішення проблем сільського безробіття у районі є чимало.
Розв'язання проблем зайнятості населення у сільській місцевості - один із пріоритетних напрямів вирішення проблем безробіття на ринку праці району. їх вирішити можливо лише поєднавши зусилля служби зайнятості, органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та роботодавців шляхом підтримки суб'єктів господарювання, які створюють нові робочі місця через надання пільг за рахунок місцевих та державного бюджетів; шляхом створення додаткових робочих місць у сільській місцевості через розвиток малого підприємництва і самозайнятості, професійної освіти.
У цьому процесі чимала роль відводиться Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття, яка полягає в матеріальній підтримці громадян у період пошуку роботи, організації та оплаті певних видів громадських робіт, забезпечуючи цим тимчасову зайнятість громадян, наданні роботодавцям дотації для працевлаштування безробітних громадян, організації та оплаті професійного навчання, в фінансовій підтримці безробітних, які бажають розпочати власну справу.
Приватному підприємцю Зінаїді Копчі чимало разів доводилось звертатися за допомогою до районного центру зайнятості, а насправді активна співпраця з нашою службою почалася на початку 2006 року, коли приватний підприємець зареєструвалася як платник внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття. Там від кваліфікованих спеціалістів вона отримала не тільки необхідні консультації, але й економічну підтримку. За час своєї діяльності вона створила нові робочі місця у магазині "Централ", ресторані "Святий Георгій" та диско-барі "Форсаж".
Спеціалісти відділу взаємодії з роботодавцями підібрали для неї вісім працівників, четверо з них проходили стажування за професіями "бармен" та "офіціант". Своїми робітниками бізнес-вумен задоволена. А торік пані Копча вирішила скористатися ще однією можливістю - працевлаштувати кількох працівників на дотаційній основі, адже це безперечна вигода для неї.
Випускниця професійно-технічного училища Діана Гумен працює барменом. Заробляє непогано. Вона, як і решта колишніх безробітних, отримує, можливо, невеликі, проте стабільні доходи, почувається потрібною суспільству, опорою своїй родині.
Звернувся до Великоберезнянського районного центру зайнятості приватний підприємець Михайло Шаранич. У селі Забрідь він заснував приватно-виробниче комерційне підприємство "Оздоблювач", яке займається виготовленням виробів із деревини. У зв'язку із розширенням підприємство потребувало додаткових працівників. Але в складних економічних умовах, при високих витратах та оподаткуванні, представники малого бізнесу, що лише розвивається, не могли собі дозволити збільшити чисельність працівників. До того ж виявилось, що для ефективної та продуктивної праці потрібні кадри з професійною освітою, та відповідними навичками у роботі. Тому підприємець Михайло Шаранич звернулася до центру зайнятості, де його ввічливо зустріли, вислухали, ознайомилися з потребами. У стислий термін спеціалісти Великоберезнянського районного центру зайнятості запропонували широкий спектр послуг щодо підбору працівників потрібної кваліфікації.
Шляхом надання дотацій на створення нових робочих місць підприємець отримав нових працівників. І зараз на дотаційній основі трудиться водій вантажної машини Мирослав Опаленик, столяр Олександр Кузьо, верстатник Любомир Куцик та водій-вантажник Михайло Блюдо. Приплив нових кадрів значно поліпшив роботу підприємства. Отже, коли згодом знову з'явиться потреба у додаткових працівниках, то дорога до центру зайнятості вже буде для працедавця добре знайомою.