Закарпаття також готується до Євро-2012

"У нашому краї не відбуватимуться матчі Євро-2012, але закарпатці також готуються до цього свята великого футболу",- повідомив кореспонденту УКРІНФОРМУ заступник начальника головного управління економіки Закарпатської обласної держадміністрації Юрій Попович. — Підготовка здійснюється за двома програмами: у березні ц.р була затверджена Регіональна програма, а в квітні - обласна цільова програма підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу".

Мета програм - створення правових, соціальних, економічних та організаційних умов для успішної підготовки області до зустрічі гостей під час проведення в Україні матчів Євро-2012. Строки виконання наміченого - 2008-2012 роки. Регіональна програма фінансується за рахунок коштів обласного та місцевих бюджетів, приватних інвесторів, а також з інших джерел, не заборонених чинним законодавством. Витрати на здійснення основних заходів уточнюватимуться щороку з урахуванням виділених коштів та обсягів виконаних робіт. Фінансування ж обласної цільової програми здійснюватиметься передусім з держбюджету: на п'ять наступних років передбачено виділити 876,45 млн грн, найбільше коштів належить освоїти у наступному та 2010 роках /231,5 і 233,5 млн грн/. Як і Регіональна, обласна цільова програма не виключає й інші джерела фінансування.
Програмами передбачено довести до належного стану пункти перетину державного кордону, об'єкти туристично-рекреаційної сфери, дорожнього сервісу та супутньої інфраструктури для прийому й обслуговування гостей чемпіонату; організувати підготовку необхідної кількості фахівців для обслуговування гостей у туристично-рекреаційних закладах, підприємствах харчування і т.д.
Реалізацію програм, зауважує Юрій Попович, намічено здійснювати за такими напрямами: розвиток матеріально-технічної бази та інфраструктури; рекламно-інформаційна діяльність; підготовка, перепідготовка і підвищення кваліфікації кадрів для всіх видів діяльності в туристичній індустрії. Очікуємо, що до 2012 року в області будуть створені нові та доведені до європейських стандартів діючі об'єкти туристично-рекреаційної сфери, дорожнього сервісу та супутньої інфраструктури. Євро-2012, безумовно, стане імпульсом і для інтенсивного розвитку вітчизняного підприємництва в різних галузях економіки та сфери послуг. Розраховуємо й на залучення інвестицій, збільшення кількості робочих місць.
У програмах не випадково робиться акцент на туристичній сфері. Нашими гостями, певен, будуть здебільшого туристи-уболівальники з інших країн, які прямуватимуть через Закарпаття на матчі Євро-2012 у Львів, Київ та інші міста. Не виключено, що декому з них захочеться відпочити у нашому краї, помилуватися гірською природою. Ми повинні бути готовими до зустрічі таких гостей. Отож до 2012 року маємо поліпшити транспортно-експлуатаційний стан автомобільних доріг, удосконалити медичне обслуговування, подбати про його високу якість і доступність. Належить забезпечити і випуск сувенірної продукції з національною символікою, путівників, географічних карт і т.д.
У процесі підготовки до Євро-2012, розповідає Юрій Попович, передбачено провести інвентаризацію об'єктів туристично-рекреаційної та придорожньої інфраструктури, моніторинг реалізації проектів розбудови туристичних об'єктів, проведення інвестиційного ярмарку, створення туристично-інформаційних центрів та пунктів на основних транспортних магістралях, прокладання нових туристичних маршрутів, навчання персоналу підприємств придорожньої інфраструктури основ гостинності, етикету і культури обслуговування.

Будуть оголошені конкурси на будівництво готельно-ресторанних і торговельних комплексів у селах Астей, Мужієве і Квасове Берегівського району, готелів "Червона гора" і "Карпатський мисливець", мотелю "Золоті ворота" у Мукачівському районі, санаторного комплексу "Деренівська купіль" та готелю-санаторію "Термал-Стар" в Ужгородському районі. Перелік цих об'єктів можна продовжити.
Словом, наступні роки будуть напруженими не тільки для тих міст і областей, де проходитимуть матчі Євро-2012, але й для закарпатців. Область, яку вже нині називають українською Швейцарією, належить ще більше наблизити до європейських стандартів. Щоб зарубіжні гості, проїжджаючи Закарпаттям, захотіли ще раз повернутися в наш край. Але для цього, підкреслив Юрій Попович, у наступні п'ять років належить ще дуже багато зробити. Мали б постаратися передусім органи виконавчої влади та місцевого самоврядування. Вони повинні виступити організаторами добрих справ у районах, містах і селах, координаторами виконання згаданих програм підготовки області до футбольного чемпіонату 2012 року. Час, що залишився, слід використати з максимально результативно. Аби потім не було соромно перед гостями краю та України за безцільно змарновані п'ять років...

Ярослав Ядловський, Укрінформ
24 червня 2008р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Спорт

11:01
Юна тенісистка з Тячівщини привезла "срібло" з турніру в Угорщині
14:00
Мукачівські гімнастки привезли призові місця з Міжнародного турніру в Угорщині
10:22
Спортсмен з Мукачева здобув перемогу на всеукраїнському турнірі з пауерліфтингу
21:49
Ужгородці вибороли "срібло" міжнародного футбольного турніру міст-побратимів
09:57
Мукачівець Сергій Перевозніков змагався за світову першість з легкої атлетики
15:42
/ 1
Спортсменка з Ужгорода стала чемпіонкою світу з ММА
16:34
"Бронзу" Кубку світу привіз зі Швейцарії ужгородський шпажист Анатолій Герей
09:24
Мукачево прийняло традиційний Відкритий кубок Закарпатської області з Шотокан карате-до
02:51
За звання "Мукачівської зірочки – 2019" боролися понад двісті гімнасток з усієї України
17:33
Міжнародний турнір із греко-римської боротьби пройшов у Мукачеві
21:20
Закарпатські параолімпійці командно перемогли у міжнародному турнірі з настільного тенісу в Чехії
01:25
Юні каратисти з Мукачева привезли заслужені нагороди з Кубка України з карате 2019
10:22
Команда ВК "Ужгород" увійшла у п’ятірку найкращих ватерпольних клубів України
11:42
Спортсмен із Мукачева став кращим у метанні молота на Всеукраїнських змаганнях пам'яті Євгена Сюча
15:29
Футбол. "Минай" в Ужгороді впевнено здолав "Миколаїв"
12:35
/ 1
Ужгород приймав турнір з тхеквондо Uzhhorod TKD Open 2019"
23:12
Стартував IV чемпіонат Ужгородської футзальної ліги
16:22
/ 2
Ужгород приймає відкритий турнір з тхеквондо
12:38
14-річна закарпатка стала чемпіонкою України з армреслінгу
11:08
У Мукачеві пройдуть Всеукраїнські змагання з легкоатлетичних метань "Чотири оберти Сюча"
14:34
Питання облаштування спортивної арени на Закарпатті вивчить спеціальна робоча група
09:46
Мукачівці здобули призові місяця на боксерському турнірі у Луцьку
11:28
Мукачівський велоспортсмен переміг на змаганнях в Угорщині та Румунії
17:40
Закарпатські фехтувальники-візочники здобули 8 медалей і командну "бронзу" на Чемпіонаті України
01:56
Юна закарпатка стала чемпіонкою світу з армрестлінгу
» Всі новини