Закарпаття також готується до Євро-2012

"У нашому краї не відбуватимуться матчі Євро-2012, але закарпатці також готуються до цього свята великого футболу",- повідомив кореспонденту УКРІНФОРМУ заступник начальника головного управління економіки Закарпатської обласної держадміністрації Юрій Попович. — Підготовка здійснюється за двома програмами: у березні ц.р була затверджена Регіональна програма, а в квітні - обласна цільова програма підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу".

Мета програм - створення правових, соціальних, економічних та організаційних умов для успішної підготовки області до зустрічі гостей під час проведення в Україні матчів Євро-2012. Строки виконання наміченого - 2008-2012 роки. Регіональна програма фінансується за рахунок коштів обласного та місцевих бюджетів, приватних інвесторів, а також з інших джерел, не заборонених чинним законодавством. Витрати на здійснення основних заходів уточнюватимуться щороку з урахуванням виділених коштів та обсягів виконаних робіт. Фінансування ж обласної цільової програми здійснюватиметься передусім з держбюджету: на п'ять наступних років передбачено виділити 876,45 млн грн, найбільше коштів належить освоїти у наступному та 2010 роках /231,5 і 233,5 млн грн/. Як і Регіональна, обласна цільова програма не виключає й інші джерела фінансування.
Програмами передбачено довести до належного стану пункти перетину державного кордону, об'єкти туристично-рекреаційної сфери, дорожнього сервісу та супутньої інфраструктури для прийому й обслуговування гостей чемпіонату; організувати підготовку необхідної кількості фахівців для обслуговування гостей у туристично-рекреаційних закладах, підприємствах харчування і т.д.
Реалізацію програм, зауважує Юрій Попович, намічено здійснювати за такими напрямами: розвиток матеріально-технічної бази та інфраструктури; рекламно-інформаційна діяльність; підготовка, перепідготовка і підвищення кваліфікації кадрів для всіх видів діяльності в туристичній індустрії. Очікуємо, що до 2012 року в області будуть створені нові та доведені до європейських стандартів діючі об'єкти туристично-рекреаційної сфери, дорожнього сервісу та супутньої інфраструктури. Євро-2012, безумовно, стане імпульсом і для інтенсивного розвитку вітчизняного підприємництва в різних галузях економіки та сфери послуг. Розраховуємо й на залучення інвестицій, збільшення кількості робочих місць.
У програмах не випадково робиться акцент на туристичній сфері. Нашими гостями, певен, будуть здебільшого туристи-уболівальники з інших країн, які прямуватимуть через Закарпаття на матчі Євро-2012 у Львів, Київ та інші міста. Не виключено, що декому з них захочеться відпочити у нашому краї, помилуватися гірською природою. Ми повинні бути готовими до зустрічі таких гостей. Отож до 2012 року маємо поліпшити транспортно-експлуатаційний стан автомобільних доріг, удосконалити медичне обслуговування, подбати про його високу якість і доступність. Належить забезпечити і випуск сувенірної продукції з національною символікою, путівників, географічних карт і т.д.
У процесі підготовки до Євро-2012, розповідає Юрій Попович, передбачено провести інвентаризацію об'єктів туристично-рекреаційної та придорожньої інфраструктури, моніторинг реалізації проектів розбудови туристичних об'єктів, проведення інвестиційного ярмарку, створення туристично-інформаційних центрів та пунктів на основних транспортних магістралях, прокладання нових туристичних маршрутів, навчання персоналу підприємств придорожньої інфраструктури основ гостинності, етикету і культури обслуговування.

Будуть оголошені конкурси на будівництво готельно-ресторанних і торговельних комплексів у селах Астей, Мужієве і Квасове Берегівського району, готелів "Червона гора" і "Карпатський мисливець", мотелю "Золоті ворота" у Мукачівському районі, санаторного комплексу "Деренівська купіль" та готелю-санаторію "Термал-Стар" в Ужгородському районі. Перелік цих об'єктів можна продовжити.
Словом, наступні роки будуть напруженими не тільки для тих міст і областей, де проходитимуть матчі Євро-2012, але й для закарпатців. Область, яку вже нині називають українською Швейцарією, належить ще більше наблизити до європейських стандартів. Щоб зарубіжні гості, проїжджаючи Закарпаттям, захотіли ще раз повернутися в наш край. Але для цього, підкреслив Юрій Попович, у наступні п'ять років належить ще дуже багато зробити. Мали б постаратися передусім органи виконавчої влади та місцевого самоврядування. Вони повинні виступити організаторами добрих справ у районах, містах і селах, координаторами виконання згаданих програм підготовки області до футбольного чемпіонату 2012 року. Час, що залишився, слід використати з максимально результативно. Аби потім не було соромно перед гостями краю та України за безцільно змарновані п'ять років...

Ярослав Ядловський, Укрінформ
24 червня 2008р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Спорт

09:39
Ужгородські "Лісоруби" вдома обіграли київських "Слов'ян"
13:33
Ужгородець отримав Срібний м’яч кращого футболіста чемпіонату світу з футболу (U-20)
13:11
Відбулися матчі 9 туру Вищої ліги чемпіонату Закарпаття з футболу
18:11
Танцівниця з Ужгорода в парі з американським партнером вибороли бронзу чемпіонату Європи з танцювального спорту
16:45
Перемогу у змаганнях з легкоатлетичного кросу в Ужгороді здобула команда закарпатських рятувальників
08:58
/ 3
На Ужгородщині священники МГКЄ змагалися у футболі, волейболі, настільному тенісі та плаванні
20:15
В обласних змаганнях з пожежно-прикладного спорту серед підрозділів ДСНС кращою виявилася команда з Ужгорода
14:59
В Ужгороді відбулися обласні відбірні змагання VII Всеукраїнської спартакіади "Сила духу"
11:44
/ 1
В Ужгороді проходить Чемпіонат Закарпатської області з пожежно-прикладного спорту
08:27
Уперше на Закарпатті з’явилася золота призерка Чемпіонату України з плавання серед юніорів
09:34
З пів сотні атлетів змагалися у Мукачеві на Чемпіонаті України з гірського бігу
22:05
/ 8
"Карпати" з Дубового, де побили арбітра футбольного матчу, знялися з розіграшу чемпіонату
11:13
/ 1
Переможцями "юнацького" Чемпіонату України з водного поло в Ужгороді стали львів’яни
09:27
У Берегові розпочався Міжнародний чемпіонат з боксу
14:41
Мукачево прийматиме Чемпіонат України з гірського бігу
14:16
В Ужгороді проходить Чемпіонат України з водного поло
07:48
/ 5
Побитий у Дубовому арбітр зник, а тамтешній стадіон і футболіста – дискваліфікували
06:15
У Берегові відбудеться І-й відкритий Міжнародний чемпіонат з боксу
13:02
Назустріч своєму професійному святу журналісти Закарпаття традиційно грали у футбол
07:27
До Дня журналіста в Ужгороді відбувся футбольний турнір серед представників ЗМІ
16:06
/ 10
Штраф та закриття домашнього стадіону загрожують "Карпатам" з Дубового через побиття головного арбітра
09:06
/ 1
Біля Великого Березного відбулися міжнародні велозмагання
13:34
Мукачево приймало етап Всеукраїнської дитячої "Ліги Миронюка" з фехтування на шпагах
09:12
В Ужгороді відбудеться фінал Чемпіонату України з водного поло
20:02
/ 22
У Дубовому після матчу жорстоко побили головного арбітра гри
» Всі новини