Цей унікальний батальйон було створено два роки тому на базі окремого механізованого полку у складі 128-ї окремої механізованої бригади 13-го армійського корпусу Західного оперативного командування. Тому під час формування батальйону майбутні гірські піхотинці майже рік не займалися бойовою підготовкою. Основні зусилля під час створення підрозділу були спрямовані на приведенні до належного стану навчально-матеріальної бази, зокрема, спеціалізованого полігону для підготовки гірсько-піхотних підрозділів.
Саме поблизу Ужгорода у 1982 році було споруджено 234-й загальновійськовий полігон, призначений для підготовки гірсько-піхотних підрозділів. У радянські часи тут проходили підготовку підрозділи, яких згодом направлялися до Афганістану.
Насьогодні на полігоні відновлено стрільбище, а також гірський спортивний комплекс, в якому споруджено підвісну стелю для занять альпінізмом. Адже базова підготовка гірських піхотинців включає в себе вміння діяти не тільки у пішому порядку і на техніці, а й подолання скелястих ділянок місцевості, переправи через ущелини, високі гірські хребти та швидкі ріки.
Повноцінно функціонують гірські танкова директриса та директриса бойових машин піхоти – гірсько-піхотний батальйон переозброївся із БТР-70 на БМП-2.
- БМП потужніша за технічними характеристиками і вогневими можливостями. Вона, по суті, й розроблялася для ведення бойових дій у гірській місцевості, зокрема, кут підйому гармати в неї більший. Але молоді офіцери поки не мають достатніх навичок у роботі з такою технікою та в таких умовах, - повідомив командир окремого гірсько-піхотного батальйону.
Тому під час польового виходу особливу увагу було приділено підвищенню методичного і професійного рівня командирів взводів і рот гірсько-піхотного батальйону.
Польовий вихід гірських піхотинців окреслив проблемні питання їх підготовки. Зокрема, відсутність достатньої кількості професійних інструкторів – спортсменів-альпіністів, якими можливо було б укомплектовувати батальйон, знайти надто складно. Ще одна проблема – недостатня кількість спеціального гірського спорядження.
Зараз проблеми, які висвітлив даний польовий вихід, узагальнюються і разом з пропозиціями щодо їх вирішення будуть направлені до штабу Західного оперативного командування.
mil.gov.ua
10 березня 2006р.
Теги: