На Ужгородщині двоє уродженців Донеччини "провернули" земельну аферу на майже 40 млн грн

Слідчі Відділу поліції №1 Ужгородського районного управління поліції, за оперативного супроводу співробітників Управління карного розшуку ГУНП в Закарпатській області, проводять досудове розслідування у справі щодо незаконного заволодіння землями Холмківської громади. Йдеться про 9 земельних ділянок у селі Сторожниця, загальною площею 12 га, інформує поліція Закарпатської області.

Фото ілюстративне, з мережі Інтернет
Фото ілюстративне, з мережі Інтернет
У ході слідства поліцейські встановили, що до організації земельної афери причетні 52-річний та 44-річний уродженці Донеччини.

Фігуранти, не маючи рішень органів місцевого самоврядування, через підприємство, що функціонує на Київщині, підробили технічну документацію на земельні ділянки, після чого оформили їх на підставних осіб з різних регіонів України. Далі оформляли договір купівлі та отримали ці землі у власність.

Такими діями фігуранти завдали Холмківській територіальній громаді збитків на майже 36,5 мільйонів гривень.

На підставі зібраної доказової бази, слідчі поліції повідомили обом зловмисникам про підозру за ч. 3, 4 ст. 358, ч. 2 ст. 209 та ч. 5 ст. 190 Кримінального кодексу України, тобто підроблення та використання підроблених документів, легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, а також шахрайство, вчинене в особливо великих розмірах та за попередньою змовою групою осіб. 

У поліції готують матеріали для скерування справи до суду. За скоєне зловмисникам загрожує до 12 років ув’язнення з конфіскацією майна. 

Окрім цього, до кримінальної відповідальності співробітники поліції притягнули і підставних осіб, які добровільно погодилися брати участь у завідома злочинній схемі. Кримінальні провадження щодо них вже перебувають на стадії судового розгляду.

04 березня 2025р.

Теги: земля, підробка, Сторожниця, Донеччина, підозра, афера, шахрайство

Коментарі

AssA 05.03.2025 / 21:10:41
За різноманітні афери, завдання умисної шкоди державі і її громадянам під час дії воєнного стану вся ця, а також подібна шушваль має отримати довічне з конфіскацією. Поки одні по окопах воюють, кров проливають, в багні роками живуть, ця наволоч нас всіх грабує, по ресторанах та по курортах на крадені у народа гроші гуляє. Шкода, що смертну кару відмінено, бо для певних осіб вона булаб в самий раз!

НОВИНИ: Кримінал

11:10
Нові викриття у справах про переправлення ухилянтів на Закарпатті Фото новина
13:28
58-річний мукачівець отримав 7 років 6 місяців за «схему» втечі через кордон Фото новина
11:50
/ 9
НАЗК викрило закарпатського митника Василя Пупену у незаконному збагаченні на 23 млн грн
18:06
У Виноградові чоловік напав на жінку з ножем Фото новина
17:39
Закарпатські митники зупинили спробу ввезти сигарети на 3,5 млн грн під виглядом гуманітарки Фото новина
15:27
/ 4
Вища рада правосуддя дозволила арешт судді з Закарпаття, якого впіймали з хабарем Фото новина
14:46
/ 1
Закарпатець майже 7 років переховувався від суду за вбивство батька Фото новина
17:19
/ 1
На Закарпатті оголосили вирок організатору контрабанди псевдоефедрину Фото новина
13:59
/ 2
На посту в Нижніх Воротах затримали переправника з групою чоловіків у пломбованому мікроавтобусі Фото новина
16:29
/ 3
Верховний Суд залишив у силі довічний вирок депутату Батрину, який підірвав гранати під час засідання сільради у Керецьках на Закарпатті Фото новина
14:13
Затримали двох мешканців Рахівщини, що організували канал незаконного перетину кордону Фото новина
11:03
/ 2
Директор мукачівського підприємства відповідатиме за спробу незаконного експорту пиломатеріалів Фото новина
17:52
/ 10
Суддю Воловецького райсуду Пелиха викрили на хабарі за скасування арешту 20 кубів лісу Фото новина
17:21
/ 1
Житель Тячівщини викрав «Mitsubishi Lancer» і сховав у лісі Фото новина
15:50
/ 3
В Ужгороді засудили матір з сином, які облили фекаліями офіс кадрової агенції
13:55
/ 7
На Закарпатті судитимуть групу, що заробила $500 тис. на переправленні ухилянтів за кордон Фото новина
17:19
На Мукачівщині засудили чоловіка, який вбив гостя, бо той відмовився покинути будинок Фото новина
13:01
/ 1
У Буштині троє неповнолітніх розібрали термінал і викрали готівку Фото новина
11:09
На Закарпатті викрили переправника, який за $7000 вів ухилянтів до кордону з Румунією Фото новина
18:00
На Закарпатті затримали військовослужбовця та п’ятьох спільників у схемі переправлення чоловіків до Румунії Фото новина
17:17
На Закарпатті затримали трьох фігурантів у схемі перевезення військовозобов’язаних інкасаторським авто Фото новина
15:51
В Ужгороді затримали чоловіка, який під час візиту «в гості» пограбував жінку Фото новина
18:22
/ 2
Закарпатські митники вилучили понад 700 кг наркотичного чаю Фото новина
16:35
/ 8
На Закарпатті викрили інкасаторів, які за $16,5 тис. доставляли ухилянтів до кордону Фото новина
10:36
/ 7
Після підозри у розкраданні на дронах ексголова Мукачівської РДА Гайдай вступив до лав ЗСУ
» Всі новини