Міндовкілля зупинило розгляд документів з ОВД щодо забудови полонини Руна вітряками (ДОКУМЕНТ)

Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України зупинило розгляд документів з оцінки впливу на довкілля (ОВД), поданих забудовником – ТОВ «Вітряний Парк Турянський». Про це на своїй сторінці у соціальній мережі Фейсбук повідомила екологічно-правозахисна організація МБО "Екологія-Право-Людина», яка і оскаржує в суді дозвільні документи на "ВЕСівську" забудову полонини Руна.

Міндовкілля зупинило розгляд документів з ОВД щодо забудови полонини Руна вітряками (ДОКУМЕНТ)

Як йдеться у повідомленні, 22 січня 2025 року Міндовкілля видало наказ про зупинення адміністративного провадження з розгляду документів ОВД у справі 8343. У документі зазначено, що адміністративне провадження з розгляду документів для отримання висновку з ОВД буде відновлено лише після завершення судового процесу, який визначить законність рішення про забудову полонини Руна.

Рішення мотивоване об'єктивною неможливістю розгляду документів щодо планованої діяльності на полонині Руна до винесення остаточного рішення суду у справі 260/5885/24 щодо законності та обґрунтованості містобудівної документації місцевого рівня, яка передбачає забудову полонини Руна 30-ма вітряками.

Судова справа № 260/5885/24, ініційована за позовом ЕПЛ, перебуває на розгляді у Закарпатському окружному адміністративному суді. Як позивач ЕПЛ оскаржує рішення Тур’є-Реметівської сільської ради, яке затверджує детальний план території для будівництва вітрової електростанції (ВЕС) на полонині Руна.

"Активна позиція науковців, журналістів, активістів Закарпаття, ЕПЛ та відповідальні дії Міндовкілля демонструють, що громадські організації, правдиві науковці та державні органи можуть ефективно співпрацювати у захисті природних багатств України. Рішення про зупинення ОВД не лише є проміжною перемогою у справі захисту полонини Руна, але й слугує важливим прецедентом для захисту інших природних територій від ризикованих проєктів забудови", – йдеться в повідомленні екоорганізації "ЕПЛ"

Тим часом закарпатці петицією вимагають запровадити мораторій на будівництво вітряків на гірських територіях Карпат.

 

22 січня 2025р.

Теги: полонина, руна, Рівна, вітряки, вітропарк, Міндовкілля

Коментарі

До циля 31.01.2025 / 13:49:52
Так рувна чи рівна?

Хочеться 23.01.2025 / 19:41:29
Хочеться вірити,що законність переможе,і суд відмінить рішення т.реметівської сільради,а до набрання сили судовим рішенням Висновок справді не нададуть

вася 23.01.2025 / 13:23:10
Яка Руна, якщо Рівна. Місцеві кажуть Рувна...

НОВИНИ: Соціо

18:35
У Мукачеві притягнули до відповідальності нетверезу водійку Фото новина
17:00
В Ужгороді попрощалися із полеглим на війні Героєм Тарасом Балогою Фото новина
15:25
Вчителька з Іршави відзначила 101-й день народження
09:06
Графік відключення електроенергії на Закарпатті 10 квітня
15:08
У Тячеві зустріли захисника Михайла Мендикаша, який повернувся з російського полону Фото новина
12:43
/ 2
Закарпатець Іван Петрецький повернувся додому з російського полону Фото новина
10:03
/ 1
В Ужгороді попрощаються із полеглим захисником Тарасом Балогою Фото новина
08:58
Графік відключень електроенергії на 9 квітня оприлюднили на Закарпатті
18:00
/ 2
В Ужгороді відбулося прощання із Героєм Віталієм Бичаком Фото новина
17:19
У Мукачеві виявили водія у стані наркотичного сп’яніння Фото новина
15:26
/ 1
У Рахові попрощаються з військовим з Харкова Максимом Арсеньєвим Фото новина
12:46
/ 3
На Закарпатті посадовця підозрюють у створенні незаконного сміттєзвалища Фото новина
09:09
У Карпатах зникли двоє українців Фото новина
18:05
/ 2
Офіційно підтверджено загибель захисника із Виноградова Максима Абеля Фото новина
15:36
У Мукачеві затримали нетверезого водія BMW Фото новина
14:38
/ 1
У селі Ділове на Рахівщині в останню дорогу провели полеглого воїна Богдана Водоша Фото новина
13:25
/ 2
Ужгород готується до піку цвітіння сакур Фото новина
12:55
В Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Віталієм Бичаком Фото новина
16:52
/ 1
На Закарпатті ліквідували два канали незаконного переправлення через Тису Фото новина
12:51
/ 2
На Закарпатті затримали трьох порушників біля словацького кордону Фото новина
19:29
/ 1
Війна забрала життя захисника із Королева на Берегівщині Іштвана Густі Фото новина
18:02
На Ужгородщині зупинили нетверезого водія без прав Фото новина
11:17
/ 5
Як ужгородці освячували великодні кошики Фото новина
16:55
/ 1
На війні поліг захисник із Полянської громади Євген Бендас Фото новина
14:33
/ 6
Фіктивний шлюб заради виїзду за кордон викрили на Закарпатті Фото новина
» Всі новини