З площі Театральної закличною ходою учасники заходу пройшли до Закарпатського музею народної архітектури та побуту – головної локації свята. Спільно величати Різдво Христове та знайомити всіх охочих із закарпатськими традиціями святкування цьогоріч прибули колядницькі гурти і бетлегеми з п'ятнадцяти територіальних громад області.
Господарем та господинею (ведучим свята) були директор Стеблівського будинку культури Хустської міської ради Іван Добош та спеціаліст відділу культури Холмківської сільської ради Ужгородського району Іванна Желізняк.
Розпочали захід зі вшанування пам'яті Героїв і Героїнь, які ціною власного життя боронили Україну.
Зі сцени прозвучали слова вдячності та підтримки, адресовані тим, хто сьогодні мужньо захищає наше право жити у вільній і незалежній державі й обирати свій шлях розвитку, знати власну історію та плекати власну культуру. Відтак присутнім нагадали про можливість упродовж акції долучитися до волонтерського збору коштів для потреб Збройних сил України.
Привітали гостей свята від імені голови Закарпатської обласної ради Романа Сарая – депутатка Наталія Штефуца та від імені голови Закарпатської ОДА-начальника ОВА Мирослава Білецького – директор департаменту культури, заслужений артист України Євген Тищук. Долучилися до виступів очільники Закарпатського обласного організаційно-методичного центру культури, заслужена працівниця культури України Ганна Дрогальчук і Закарпатського музею народної архітектури та побуту Василь Коцан. У своїх промовах вони наголосили на важливості збереження нашої культурної ідентичності й подякували всім колядникам – носіям живих традицій – за щоденну дотичність до цієї місії та участь у нинішньому святі.
Традиційні церковні та світські колядки з різних куточків краю, зокрема і мовами національних меншин, лунали не тільки на святковій сцені, а й на всій території Ужгородського скансену, наповнюючи музейне старе село неповторним колоритом закарпатського Різдва.
Також для відвідувачів діяв ярмарок виробів народного мистецтва та крафтових продуктів, а для дітей були проведені майстеркласи з виготовлення різдвяних павуків і новорічних кізоньок.
Нагадаємо, що «Коляди в старому селі» започатковано ще в 1996 році. Проведення щорічної культурно-мистецької акції було призупинене через «ковідні» обмеження та повномасштабне вторгнення росії в Україну. Торік традицію відновили і вдруге «Коляди у старому селі» проходять під гаслом «Переможний дух Різдва».
Організатори акції – Закарпатський обласний організаційно-методичний центр культури спільно зі Закарпатським музеєм народної архітектури та побуту/Ужгородський Скансен за підтримки департаменту культури Закарпатської ОДА-ОВА.
У цьогорічній святковій програмі взяли участь:
1. Колядницький гурт КУ «Центр надання культурних послуг» Колочавської сільської ради;
2. Бетлегем Довжанської сільської ради;
3. Народний аматорський вокальний ансамбль «Ужанка» клубу с.Коритняни Холмківської сільської ради;
4. Дитячий вокально-інструментальний ансамбль КЗ «Школа мистецтв» Богданської сільської ради;
5. Коляда релігійної греко-католицької громади Вознесіння Господнього с.Сімерки Перечинської міської ради;
6. Народний аматорський вокальний ансамбль «Карпатські голоси» клубу с.Оноківці Оноківської сільської ради;
7. Фольклорний колектив «Бабовка» КЗ «Палац культури і мистецтв» Мукачівської міської ради;
8. Колядницький колектив «BETLEHEMES» Чомського будинку культури Берегівської міської ради;
9. Колядницький гурт Драгівської сільської ради;
10. Народний аматорський фольклорний колектив «Гутніцькі вечірки» клубу с.Родникова Гута Полянської сільської ради;
11. Колядницький колектив «Марамуреш» Солотвинської селищної ради;
12. Бетлегем с.Тур’я Поляна Тур’є-Реметівської сільської ради;
13. Фольклорний колектив «Раківчанка» клубу с.Раково Тур’є-Реметівської сільської ради;
14. Зразковий аматорський фольклорний гурт «Родина» клубу с.Тур’ї Ремети Тур’є-Реметівської сільської ради;
15. Вертеп будинку культури с.Худльово Середнянської селищної ради;
16. Народний аматорський фольклорний колектив «Селиська співанка» КЗ «Хустський міський будинок культури» Хустської міської ради;
17. Андрашовські бетлегеми Середнянської селищної ради
18. Колядницький гурт КЗ «Центр культури та дозвілля» Берегівської міської ради;
19. Народний аматорський камерний хор інтелігенції міста Ужгород «Кредо» КЗ «Ужгородський міський центр дозвілля – будинок культури» Ужгородської міської ради.