Реклама B3

АРМА за мільярд виставила на торги 460 га земель полонини Боржава, вкрадених оточенням Януковича

За поданням Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) Агентство з розшуку та менеджменту активів (АРМА) вперше реалізовує 494 земельні ділянки, а також верхню та нижню станції гірськолижного витягу

АРМА за мільярд виставила на торги 460 га земель полонини Боржава, вкрадених оточенням Януковича

Про це повідомили в АРМА.

Земельні ділянки розташовані в Закарпатській області на території Воловецької громади Мукачівського району, Керецьківської та Пилипецької громад Хустського району, села Гукливий та селища Воловець. Загальна площа землі, яка виставляється АРМА до реалізації, сягає 460 га.

Працівники АРМА оглянули цей актив, організатор торгів провів його незалежну оцінку, за результатами якої землю було оцінено на загальну вартість 1 067 616 700 гривень.

У подальшому актив буде розбито на лоти та опубліковано організатором торгів ТОВ "Полонекс" на електронному майданчику Прозорро.Продажі. 

Після реалізації ці кошти підуть на спеціальний рахунок Збройних сил України для посилення обороноздатності нашої країни. 

У Save Пікуй прокоментували виставлення на торги території унікальної полонини. В організації остерігаються, що вони знову потраплять у "нечисті руки": "У 2022 році ці землі були вкрадені у держави оточенням Януковича. З великою ймовірністю ці землі знову потраплять в руки політичних злочінців з іншої партії.  Адже ідея забудови Боржавського хребта мега-курортом та вітряками досі актуальна в колах, що тепер лобіюють руйнування рекреаційного потенціалу Закарпаття".

Раніше Закарпаття онлайн повідомляло, що влада продажем через АРМА вирішила "легалізувати" вкрадені Каськівим-Льовочкіним і арештовані судом землі під курорт на Боржаві. Йдеться про землі на полонині Боржава, приватизовані за кримінальною схемою коштом бюджету тодішнім головою Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами, а нині депутатом Закарпатської обласної ради від партії Медведчука "Опозиційна платформа – За життя" Владиславом Каськівим.

Відповідно до оприлюдненого у січні 2021 року розслідування проєкту "Схеми", цією оборудкою, започаткованою ще за часів президентства Януковича за беспосередньої участі та особистого інтересу тодішнього глави Адміністрації Президента, а згодом – одного із засновників "ОПЗЖ" і нардепа від цієї політичної сили Сергія Льовочкіна, перейнявся особисто теперішній очільник Офісу Президента Зеленського Андрій Єрмак. А фактичним власником вкраденої землі Боржави є австрієць Гернот Ляйтнер – власник фірми, яка спеціалізується на проєктуванні інфраструктурних і спортивно-розважальних об’єктів та консультуванні, з офісами у Зальцбургу, Пекіні, Санкт-Петербурзі й Алмати. Як з'ясували "Схеми", більше половини своїх доходів він отримує саме у росії, в тому числі на державних замовленнях. Майже всі клієнти Ляйтнера – це або приватні фірми з російським капіталом, або сама російська федерація у вигляді, наприклад, "Російської залізниці" чи міської адміністрації Сочі.

Австрієць також допомагав росії організовувати зимові Олімпійські ігри в 2014 році у Сочі. Пізніше опозиційний російський політик Борис Нємцов охрестив це «великою аферою», опублікувавши дослідження про те, що під час підготовки до Ігор щонайменше половина грошей начебто була розкрадена.

Як повідомляли в 2021 році "Схеми", австрієць-інвестор курорту "Боржава" навіть перевірявся на причетність до розкрадання грошей разом з Каськівим. А також, за інформацією "Схем", в Офісі президента України просили Національну інвестиційну раду розібратися із застереженнями щодо будівництва гірськолижного курорту "Боржава" на Закарпатті. Результати цих перевірок оприлюднені не були, а "золота" земля Боржави, судячи з усього, досі не дає спокою окремим представникам української влади. Навіть під час війни.

Що суттєво, як повідомляло Закарпаття онлайн, буквально днями Верховний Суд визнав незаконним будівництво вітряків на Боржаві на Закарпатті. І у вищеозвученому контексті це навряд чи варто вважати випадковістю. 

27 жовтня 2024р.

Теги: Боржава, полонина, АРМА, Каськів, Янукович,

Реклама B4

Коментарі

Анастасія 27.10.2024 / 20:36:34
А що там Каськів Владислав? Тими скупками з ним займався ще один наш ділок, колишній депутат обласної ради. Вони й зараз обслуговують енергетичні проекти ригів.
Не вже Київ дозволить усе ж таки їм ці землі отримати?

А Щур де? Не вже господар Міжгір'я здає позиції?

Реклама B12

НОВИНИ: Соціо

20:17
Недоголосоване рішення про забудову Ботанічної набережної в Ужгороді перенесли на 25 серпня Відео новина
17:08
На Закарпатті рятувальники евакуювали з гір 15-річну туристку зі Львова Фото новина
15:26
/ 1
В Ужгороді до Дня Незалежності презентували книжку про захисників та їхні родини "Герої Закарпаття" Фото новина
13:35
На Закарпатті мережа аптек відшкодувала державі понад 4,6 млн грн несплачених податків
11:53
Керівник першого відділу Ужгородського РТЦК та СП у Перечині Плиска, що "засвітився" п'яним на службі, написав рапорт на звільнення
10:45
24-річна закарпатка на колісному кріслі піднялася на Говерлу Фото новина
10:16
В Ужгороді сьогодні можливе тимчасове зниження тиску води
14:28
Підтвердили загибель захисника із Богданської громади на Рахівщині Миколи Биндака Фото новина
11:52
В Ужгороді попрощаються із полеглим захисником Вадимом Балогом Фото новина
11:30
Полеглого мукачівського прикордонника посмертно нагородили медаллю «Захиснику Вітчизни» Фото новина
11:08
/ 1
Під тиском громадськості депутати не підтримали забудову Ботанічної набережної в Ужгороді
10:04
Рівень води в Синевирі знизився на кілька метрів Фото новина
09:12
У Чопі попрощаються із полеглим на війні з рф захисником Мар’яном Стричинцем Фото новина
22:17
До Дня Незалежності в Ужгороді презентують книжку Олександра Гавроша "Герої Закарпаття: Ужгород та Ужгородський район"
17:16
На Берегівщині підтвердили загибель військовослужбовця Віктора Телешева Фото новина
15:16
/ 3
Мотоцикли та скутери з надмірним шумом заборонили в Міжгірській громаді
13:49
/ 6
Троє закарпатських військових повернулися з російського полону Фото новина
13:15
У Великих Лучках на Мукачівщині попрощаються з полеглим військовим Віталієм Лукечею Фото новина
11:30
На Закарпатті оштрафують перевізника з Чехії за порушення правил міжнародних перевезень Фото новина
09:03
На Закарпатті запрацюють чотири нові камери автофіксації
23:17
У Червоному Чопської громади попрощалися з Василем Диковцем, що вважався зниклим безвісти Фото новина
22:58
/ 1
Суд визнав незаконними рубки лісу під дорогу для вітропарку на полонині Руна
22:41
Підтверджено загибель на війні Михайла Бабія з Неліпина на Мукачівщині Фото новина
09:00
14-річну ужгородку, яка зникла з дому, знайшли на Тячівщині Фото новина
18:12
У Липчі на Хустщині попрощаються із захисником Андрієм Одинцем, серце якого зупинилося в лікарні Фото новина
» Всі новини