Таке рішення 15 жовтня ухвалив Касаційний кримінальний суд, повідомляє «Слово і діло».
«Вирок Вищого антикорупційного суду від 21 вересня 2021 року та ухвалу Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду від 13 грудня 2023 року щодо (Пака та Маковського – ред.) залишити без зміни, а касаційні скарги захисників та засудженого – без задоволення», – йдеться в рішенні.
Нагадаємо, суддю Пака та експосадовця Маковського визнали винним в одержанні хабаря. Паку призначили покарання у вигляді позбавлення волі строком на 7 років з конфіскацією всього майна та забороною обіймати посаду судді протягом 3 років. Маковському колегія теж призначила покарання вигляді позбавлення волі, але на строк у 6 років з конфіскацією половини майна.
Однак, Апеляційна палата ВАКС це рішення скасувала і закрила провадження на підставі п. 10 ч. 1 ст. 284 КПК України, тобто закінчення строків розслідування після повідомлення про підозру. Втім САП оскаржила таке рішення у Верховному Суді і Верховний Суд його скасував.
Тому АП ВАКС повторно розглянула апеляційні скарги і зменшила покарання для Пака і Маковського. Закарпатському судді призначили 5 років позбавлення волі з конфіскацією майна, а посадовцю регіонального Пенсійного фонду – 4 роки без конфіскації.
Суддю Пака і посадовця Маковського обвинувачували в одержанні неправомірної вигоди. За версією обвинувачення, суддя у змові з Маковським та за його посередництва одержав неправомірну вигоду від громадянина за ухвалення на його користь судового рішення у справі за адміністративним позовом до управління праці та соціального захисту населення Мукачівської райдержадміністрації.
Як повідомляло Закарпаття онлайн, детективи НАБУ під час розслідування зафіксували багато цікавих розмов М.Пака. Наприклад, після затримання суддя бідкався, що він підставився через мізерний хабар: “Та кіби било би, знаєте, хоч дві-три штуки, бл*ть, доларів, с*ка, нах*й. Не дві тищі гривнів, бл*ть”.