Про це він сказав під час відвідування Музею Голокосту у словацькому місті Середь у понеділок, 9 вересня, повідомляє TASR.
фіцо вважає, що світ сповнений брехні, оскільки, з одного боку, міжнародна спільнота говорить про злочини, а з іншого – все більше нібито йде на компроміси, які ображають жертв Голокосту і расового насильства.
"Ми всі говоримо про фашизм, нацизм, і при цьому мовчки терпимо той факт, що по Україні бігають війська, які мають дуже чітке позначення, які пов'язані з рухами, які ми сьогодні вважаємо небезпечними і забороненими. Оскільки це геополітична битва, це нікого не хвилює", – сказав він.
Словацький прем’єр вважає, що в його країні словом "фашист" називають людей із "іншою думкою", хоча не уточнив, що саме має на увазі.
"Тому в цих обставинах я хочу віддати данину пам'яті жертвам, але не патетичною промовою, а закликати до дії. Міжнародна спільнота має визнати, що не можна допустити, щоб в Україні воювали війська, які використовують нацистські позначення, які часто так себе поводять", – додав фіцо.
Дещо згодом речник Міністерства закордонних справ України Георгій Тихий заявив, що остання заява прем’єр-міністра Словаччини роберта фіцо про українських військових суперечить "рівню довіри та взаємодії" між обома державами.
Про це інформує пресслужба МЗС.
За словами Тихого, в Києві "розчаровані заявою" фіцо на адресу українських воїнів, які захищають батьківщину та Європу від російських загарбників.
"Для українців протидія російській агресії є продовженням історії опору нашого народу тоталітарним режимам у минулому столітті. У ХХ столітті український народ поніс багатомільйонні втрати у боротьбі з нацизмом", – нагадав речник.
Представник МЗС також нагадав про історію Голокосту в Україні, під час якого нацисти винищили близько півтора мільйона українських євреїв, а понад 2600 українців внесені до списку Праведників народів світу.
"Розраховуємо на обʼєднання зусиль Словаччини та всіх наших європейських партнерів у протидії новітньому російському злу, яке принесло на українську землю звірства, небачені з часів Другої світової війни", – наголосив Тихий.
Він також підтвердив готовність Києва до подальшого конструктивного діалогу, "який відповідає традиційно теплим і добросусідським відносинам між словацьким і українським народами".
Прем’єр Словаччини у своїх промовах часто повторює російський наратив про причини війни в Україні, зокрема заяву путіна про те, що нинішній український уряд керує нацистською державою.
Ще в серпні 2023 року тоді ще кандидат у прем’єр-міністри фіцо говорив, що війна в Україні почалася у 2014 році, "коли українські нацисти і фашисти почали вбивати російських громадян на Донбасі і в Луганську".
А у річницю повномасштабного вторгнення він заявив, що війна почалась із "розгулу українських неонацистів".