Активності відбуваються у співпраці із Креативним простором «Креденц» Ясіня. Впродовж літа у селищі діє екоклуб, який відвідують підлітки, а також відбуваються туристичні вікенди, розраховані на молодь.
Екоклуб у Ясінях від «Щасливих дітей» – це формат освітньо-пізнавальних занять і прогулянок, у якому беруть участь школярі 12-16 років. Загалом впродовж літа відбудеться три зміни екоклубу, по чотири заняття кожна.
На заняттях учасники екоклубу знайомляться із поняттям сталого туризму, вивчають правила безпеки у горах, знайомляться з інструментами, які дозволяють берегти й захищати довкілля.
Одне заняття в екоклубі триває 3-4 години і має як освітній, так і практичний компоненти, як от прогулянки туристичними маршрутами, відвідини визначних місць Ясінянської громади, екскурсії до Музею екології гір Карпатського біосферного заповідника, спілкування із гірськими рятувальниками.
За весь час діяльності екоклубу планують охопити активностями 50 підлітків.
Туристичні вікенди – ще один формат активностей, до якого долучається молодь віком від 17 до 22 років. Це – дводенні походи в гори, що передбачають виходи на високі вершини Карпат із ночівлею у наметах. Окрім екологічної складової, туристичні вікенди спрямовані й на формування лідерських якостей у молоді, здатності брати на себе відповідальність, ставити перед собою цілі і досягати їх.
Так, у походах молодь щоразу супроводжують професійні гіди, але тут вони виконують не обслуговуючу роль, а виключно виступають провідниками. Відповідальність за вибір місця таборування на ночівлю, облаштування наметового містечка, організацію багаття для приготування їжі – всі ці завдання молодь виконує самостійно й у команді.
Окрім того, під час перерв поміж переходами відбуваються невеличкі тренінги з командотворення, молодіжного лідерства та фінансової грамотності.
Наразі відбулося три турвікенди, під час яких молодь побувала на горі Петрос, побачила красу Свидовецького хребта, дійшла до підніжжя Говерли, але через погодні умови була змушена повертатися назад. Ще один туристичний вікенд пройде у вересні, а загалом за час цієї активності до походів долучаться 60 молодих людей.
«Наші заходи спрямовані на гуртування молоді громади, виховання в ній поваги до природи та взаємодопомоги. Ми прагнемо, аби місцеві підлітки, молодь по-новому відкривали для себе красу громади, розуміли, в якому прекрасному місці вони живуть. І навіть якщо колись у майбутньому вони вирішать їхати десь в інші міста, щоб вони ставали амбасадорами нашої громади й Закарпаття», – каже координаторка активностей Світлана Джунджик.
Проєкт реалізується Благодійною Організацією Комітет медичної допомоги в Закарпатті - CAMZ у співпраці з ГО "Щасливі діти" за підтримки terre des hommes та фінансування Федерального міністерства закордонних справ Німеччини.