Як відбувається визнання закордонної шкільної освіти в Україні?

Сотні тисяч українських дітей зараз перебувають за кордоном. Дуже велика частина з них уже навчається в іноземній школі – іншою мовою та за шкільною програмою, що доволі суттєво відрізняється від української. Проте для більшості батьків цих дітей іноземна школа та освіта в іншій державі – це тимчасовий, вимушений захід. Насправді вони хочуть, щоб їхні діти або закінчували здобувати шкільну освіту саме в Україні, або вступали тут у заклади вищої освіти. Якщо це ваш випадок, то вам цікаво буде дізнатися про те, як відбувається визнання закордонної шкільної освіти в Україні.

Визнання закордонної шкільної освіти: чи обов’язковий це крок?

Якщо ваша дитина зараз здобуває шкільну освіту лише за кордоном, а у ваші плани входить продовження навчання (як шкільного, так університетського) в одній з іноземних країн, то визнавати закордонну шкільну освіту зовсім не обов’язково. А проте практика показує, що такий крок може бути дуже корисним з огляду на невизначеність нашого життя й неможливість тепер будувати довгострокові плани.

Оскільки кожна країна має власну систему освіти та, відповідно, шкільну програму, то для того, щоб шкільна освіта однієї країни була валідною в іншій, потрібно пройти певну процедуру її визнання. Це має багато значних переваг:

  • можливість без проблем інтегруватися в українське освітнє середовище та продовжити навчання в українській школі після повернення з-за кордону;

  • безпроблемний вступ до закладів вищої освіти нашої країни (це, до речі, дуже важливий пункт, адже окремі українські виші дуже високо цінуються в Європі);

  • навіть якщо ви не плануєте зосереджуватися на навчанні саме в Україні, процес визнання тут закордонної освіти може дати вам певну гнучкість і впевненість на випадок швидкої зміни планів.

Можна сказати, що визнання закордонної шкільної освіти – це певна подушка безпеки, яка дасть вашій дитині можливість безпроблемно здобувати освіту будь-якого ступеня в Україні.

Як можна дати закордонній освіті офіційний статус в Україні?

За законодавством України, школи можуть перезараховувати оцінки, отримані в інших навчальних закладах (зокрема і в іноземних школах). Одним із навчальних закладів, який дає можливість це зробити, є дистанційна школа «Оптіма». У школі поділилися тим, як відбувається цей процес.

  • Насамперед потреба визнавати закордонну освіту є лише в тих школярів, які навчаються наразі лише в іноземній школі – тій, яка не надає свідоцтво про українську шкільну освіту.

  • Для того, щоб закордонну освіту визнали, потрібно або надати перекладену виписку з оцінками із закордонної школи, або дитина має скласти річні контрольні роботи з предметів відповідного класу.

  • Після цього українська школа підтверджує оцінки, здобуті в іноземному закладі освіти, та видає український документ про освіту.

Майте на увазі, що здобуття освіти має бути повноцінним. Тому ви можете замовити визнання закордонної шкільної освіти лише у випадку наявності атестації в українській школі за попередній навчальний рік. Якщо ж ваша дитина пропустила декілька класів української шкільної освіти, то їй перед визнанням освіти потрібно буде підтвердити свій рівень знань (який буде відповідати українській шкільній програмі).

Таким чином, навіть навчаючись за кордоном, дитина може здобувати українську шкільну освіту. І якщо ви хочете, щоб надалі ваша дитина навчалася в українському закладі освіти: школі, коледжі або університеті, то ви точно будете зацікавлені у визнанні закордонної освіти в Україні!

13 липня 2024р.

Теги: освіта, школа, закордон, визнання

НОВИНИ: Різне

23:11
Секрети здорового сну: як організувати свій відпочинок правильно
06:19
/ 2
Предстоятеля УПЦ МП Онуфрія позбавили українського громадянства
21:59
Стиль і комфорт: чому кросівки стали обов’язковим елементом жіночого гардероба
21:51
Очищення повітря в приміщеннях: як досягти ідеального результату
04:17
/ 1
орбан: ми зупинили вступ України до Євросоюзу
15:39
Чому не варто економити на бетоні і де його можна замовити
15:00
Чоловічий EDC: що носять із собою сучасні чоловіки
03:28
Зеленський на саміті ЄС заявив, що виконав вимоги вступних переговорів щодо угорщини
03:16
Усі країни ЄС, крім Угорщини, підтримали допомогу Україні на 30,6 млрд євро
03:11
Усі лідери ЄС, крім орбана, виступили за переговори з Україною та звернулися до ЄК
01:06
/ 1
У орбана оголосили результати пропагандистського "референдуму" щодо України в ЄС - 95% "проти"
21:28
Дитяче взуття оптом: як сформувати вигідний асортимент для будь-якого сезону
13:22
Дитяче взуття онлайн: як обирати, щоб не прогадати
22:01
Що треба знати про ламінат
20:17
Канадські монети та їхні особливості
20:12
Чим відрізняється терапевт від сімейного лікаря
19:07
Словаччина отримала €101 млн і фіцо вже підтримує вступ України в ЄС
05:42
Президент Словаччини готує скасований у січні візит в Україну
17:43
/ 3
фіцо: Словаччина не має підстав страждати через Україну
15:28
Чому ми боїмося просити допомоги: психологія сорому і онлайн-консультації
23:44
Авто з Європи vs. авто із США: що краще для українського ринку
06:44
Ізраїль атакував Іран
18:22
Гінгівіт у дітей: як батьки можуть розпізнати перші симптоми
17:33
ЄС презентував "рішучіший" пакет санкцій проти росії
03:56
Консультація психолога онлайн: 5 аргументів "за"
» Всі новини