Закарпатська митниця: Євросоюз залишається основним постачальником імпорту

На сьогодні країни Євросоюзу залишаються важливим торговим партнером України, зокрема і Закарпаття, особливо в секторі імпорту. Експорт більше залежить від призначення вітчизняних товарів, але значна його частина також призначається для ЄС.

Закарпатська митниця: Євросоюз залишається основним постачальником імпорту

На сьогодні у зоні діяльності Закарпатської митниці акредитовано 7 тисяч 34 учасника ЗЕД, з яких - 1488 активно здійснювали зовнішньоторгівельні операції впродовж І півріччя 2024 року. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року акредитованих суб’єктів ЗЕД збільшилося на 574 підприємства.

Загалом за півроку закарпатські митники оформили 71,4 тис. митних декларацій, з яких у режимі імпорт – 44,2 тис., експорт – 26 тис. та транзит – 1,2 тис. МД.

Цьогоріч загальна вартість імпорту становила понад 78,4 млрд. грн, що на 43%  більше за аналогічний період минулого року.

Основні товарні групи: засоби наземного транспорту, реактори ядерні, котли, електричні машини та їх обладнання і частини; апаратура, в т.ч. і телевізійна, для запису або відтворення звуку та зображення, їх частини та приладдя прилади, апарати оптичні, фотографічні, кінематографічні, контрольні, вимірювальні, хірургічні; пластмаси, полімерні матеріали та вироби з них; чорні метали, різноманітна хімічна продукція тощо.

Зовнішньоекономічні операції проводилися з торговельними партнерами здебільшого з країн Євросоюзу. Так, імпорт товарів здійснювався переважно з Чехії, Словаччини, Угорщини, Італії, Німеччини, Польщі, Іспанія, Австрії, Китаю, Словенії, Литви та інших країн.

А от загальна вартість експорту за І-ше півріччя становила 15,2 млрд грн.

Серед основних експортних товарів: насіння і плоди олійних рослин, інше насіння, плоди та зерна; деревина і вироби з неї, деревне вугілля; зернові культури; меблі; постільні речі, матраци, матрацні основи, диванні подушки та аналогічні набивні речі меблів, світильники; залишки і відходи харчової промисловості, готові корми для тварин; органічні хімічні сполуки; цукор і кондитерські вироби з нього тощо.

Експорт товарів за вказаний період здійснювався в основному в країни Євросоюзу, зокрема: Німеччину, Італію, Угорщину, Румунію, Чехію, Словаччину, Австрію, Францію, Польщу та ін.

 

Пресслужба Закарпатської митниці

05 липня 2024р.

Теги: експорт, імпорт, Євросоюз

НОВИНИ: Економіка

10:53
За 12 місяців в Ужгороді ввели в експлуатацію квартир на 12% менше, ніж роком раніше
16:35
/ 1
АРМА вкотре виставило на продаж гірський курорт Каськіва у Пилипці і землю на Боржаві за 347 млн грн
14:27
/ 1
В Ужгороді відкрито перший ритейл-парк Trade Mall
14:14
/ 1
Корпоративні права ТОВ "Драгобрат" виставили на продаж за $2 млн 750 тис.
15:40
/ 1
Компанія Томаша Фіали побудує 68 МВт децентралізованої генерації на Закарпатті
11:30
Компанія "Катіон Інвест" відновила видобуток кам'яної солі на Закарпатті
12:59
У Мукачеві пройде Всеукраїнський форум виноробів
16:25
/ 6
Два ресторани McDonald's на Закарпатті платять стільки ж податків, як вся лісова галузь області
09:49
Компанія Ахметова виграла аукціон на користування ділянкою глини Ірлявська на Закарпатті
13:08
У конкурсі на управління ключовим логістичним хабом Закарпаття перемогли компанії, засновані лише кілька днів тому
10:08
/ 4
АРМА вчетверте не змогло продати 460 га "землі Каськіва" на полонині Боржава, але на днях спробує знов
15:14
/ 3
У Великих Лучках на Мукачівщині на 18 га побудують СЕС на 22 МВт із акумулятором для зберігання енергії
05:20
/ 1
АРМА оголосило конкурс на управління арештованими активами "російського" "Терміналу Карпати" на Закарпатті
14:20
Євроколію Чоп-Ужгород планують запустити вже в липні
21:06
На Закарпатті виставили на аукціони понад 250 земельних ділянок
03:37
/ 5
Голова енергокомітету ВР Герус: В Україні формується новий промисловий регіон – Закарпаття
00:12
/ 1
Німецька HHLA придбала контрольний пакет мультимодального терміналу Eurobridge на Закарпатті
16:10
/ 4
Упродовж трьох років в Ужгороді планують відкрити три ТРЦ
13:30
За податковий борг близько 1,5 млн грн суд на Закарпатті тимчасово обмежив підприємця у праві виїзду за межі України
15:49
Найбільшими платниками туристичного збору на Закарпатті є Поляна, Ужгород, Косонь та Ясiня
17:29
/ 1
На Закарпатті у березні 2025-го в порівнянні з груднем 2024-го ціни на продукти та напої зросли на 4%
17:02
/ 4
На Закарпатті запускають виробництво крафтового сидру під "тамплієрським" брендом Monbar
11:32
У першому кварталі найбільше товарів імпортовано з Чехії, а експортовано – до Німеччини – Закарпатська митниця
15:16
/ 1
Власники з угорщини та Індії продають збанкрутілий Берегівський консервний завод за $6,4 млн
19:04
/ 2
Активне будівництво сонячних електростанцій розбалансувало енергосистему України
» Всі новини