Безпека квартири та інших приміщень – це один із найважливіших моментів у житті людини. Тому й підходити до нього важливо с особливою пильністю. Замок – один із основних елементів безпеки серед усіх. Деякі користувачі вважають за краще використовувати виключно механічні замки, адже вони є простими й надійними, вони довго служать та не ламаються. Інші користувачі вважають, що електромеханічні замки є кращими, адже там поєднується електронна складова з механічною. І даний вид механізмів, що запирають, є дедалі більш популярним серед людей.
Особливості електромеханічних замків
Зовні подібний елемент майже нічим не відрізняється від класичного механічного аналога. Але особливості свої має. Серед них є такі:
-
Як і класичні механічні замки, електромеханічні бувають накладними, врізними та дуже рідко навісними. І врізні в даному випадку є найкращими, адже вони встановлюються на одному рівні з полотном дверей та не виступають. Це краще для дизайну й важче для зловмисників, якщо ті намагатимуться зламати двері. Накладні захищають гірше, але вони використовуються на вхідних дверях такой – як допоміжні. Навісні на вхідних дверях майже не використовуються.
-
Як і класичні механічні аналоги, замки з електронними складовими можуть відкриватися за допомогою ключа. Це не основний метод відкриття (якщо тільки на ключі не написаний певний код, який електроніка зчитує перед тим, як замок відкрити). Зазвичай це метод аварійний, коли втрачається електроживлення. І такий варіант в умовах важкої енергетичної ситуації є дуже актуальним.
-
Загальний принцип дії такий: певним чином центральний мікроконтролер отримує команду від користувача. Він подає сигнал на електричний двигун, і той відмикає замок. Або замикає його, хоча найчастіше це відбувається в автоматичному режимі.
-
Сигнал на мікроконтролер подається різними способами. Це може бути брелок, електронна картка з магнітним шлейфом, команда зі смартфону чи планшету (для цього встановлюється на гаджет спеціальний додаток) та багато інших варіантів.
-
Деякі електромеханічні замки є інтегрованими в систему «Розумний дім» та керуються від центрального процессора, що знаходиться в помешканні.
-
Загалом зламати електромеханічний замок набагато важче, ніж класичний, без електронної складової. Адже саме електронна складова – це підвищений рівень безпеки. На випадок утрати світла є резервне живлення.
Усі ці особливості роблять замки більш дорожчими, але на безпеці економити не варто.
Переваги електромеханіки
Замки на основі електромеханіки мають ряд переваг. Серед них – такі:
-
За нормального електроживлення класичні механічні ключі не потрібні.
-
Керування замком можливе на відстані та в будь-який момент, якщо є можливість дистанційного керування.
-
Секретність механізму є високою, і зламати замок дуже складно.
-
Якщо є доступ до замка через смартфон, то тоді це дає можливість власникові додати ще одного або кількох користувачів і далі слідкувати за тим, як і хто цим замком користується.
Загалом електромеханічний замок – це розумне рішення для багатьох людей.
02 липня 2024р.
Теги: замок, електромеханіка, переваги