Про це заявила очільниця Івано-Франківської ОВА Світлана Онищук.
За словами Онищук, росіяни атакували ТЕС понад 12 разів.
"Вже певний період часу ми вже розуміємо, що відновленню Бурштинська ТЕС не підлягає, вона надзвичайно сильно зруйнована", — каже Онищук.
Чиновниця додала, що через руйнацію електростанції місто Бурштин взимку може залишитися без тепла та гарячої води. Місту вже погодили виділення 6 котелень для соціальних обʼєктів та населення.
Під час масованого ракетного обстрілу 10 жовтня 2022 року чотири російські ракети влучили в Бурштинську ТЕС.
22 березня цього року російські удари пошкодили всі енергоблоки Бурштинської та Ладижинської ТЕС.
Бурштинська теплова електростанція розташована біля міста Бурштин (Івано-Франківська область) на перетині ліній електропередач, що з'єднують Україну з Угорщиною, Румунією та Словаччиною.
Входить до складу АТ ДТЕК "Західенерго".
З 1 липня 2002 року Бурштинська ТЕС була виокремлена з об'єднаної енергосистеми України і працювала у складі "Бурштинського острова" паралельно з об'єднаною енергетичною системою європейських країн (UCTE). З приєднанням енергосистеми України до ENTSO-E станція знову опинилась у складі об'єднаної енергосистеми України.
"Бурштинський острів" забезпечував електроенергією споживачівв межах Закарпатської і частково Івано-Франківської та Львівської областей.
Генек 2024-06-29 / 12:13:20
У знищенні більшості великих ТЕС вбачаю для України можливість позбутися допотопної, неекологічної та неефективної генерації електроенергії. Американці нам пропонували побудувати багато невеликих АЕС, які живили б обласні центри та півобласті. Китайці роблять ставку на сонячні станції гігантських масштабів. Теплова генерація для "динозаврів". Але ж Ринату треба...