Директор департаменту культури, заслужений артист України Євген Тищук нагадав, що на Закарпатті, у відповідь на значний суспільний інтерес, вирує театральне життя – чи не щомісяця відбуваються прем’єри, фестивалі, інші театральні проєкти. Хустський театр, хоча й розташований віддалено від обласного центру, не стоїть осторонь цих процесів. "Так, нещодавно на його базі відбувався Всеукраїнський фестиваль незламних театрів "FantaziaFest", а ще театр спільно з департаментом культури працює над відновленням і осучасненням обласного фестивалю імені Всеволода Майданного. Паралельно – підготував нові вистави. Це дуже цікаві творчі роботи: мюзикл "Гуцулка Ксеня" та історична драма про Августина Волошина "Остання ніч у Хусті". Я бачив їх і рекомендую – дуже професійно, емоційно, дійсно є про що подумати і чому повчитися".
Першою театр представить виставу "Гуцулка Ксеня", створену за мотивами однойменної оперети Ярослава Барнича. "Наш театр має в своєму складі високопрофесійний оркестр, наші актори співають і ми розвиваємо цю співочу складову, й саме тому ми замахнулися на таку грандіозну річ, як мюзикл. За рекомендацією Євгена Тищука, в нас з’явилася чудова співпраця з талановитим київським режисером Іваном Войтюком. У результаті маємо виставу, що вже зібрала сім аншлагів у Хусті, на покази до нас приїжджали і глядачі з сусідніх районів. А зараз мюзикл побачать мешканці та гості Ужгорода", – розповіла директорка-художня керівниця Закарпатського обласного театру драми та комедії Олеся Чепелюк.
Робота над музичною частиною вистави тривала майже пів року. "Ми писали партитуру, підлаштовували під наш оркестр, адже в нас досить нетиповий склад оркестру – він у нас більш естрадно-симфонічний. Та зрештою, ми змогли передати увесь той колорит карпатської музики. У виставі представлено 19 музичних творів – це і сольні, і дуети, і ансамблева музика. Протягом усього мюзиклу лейтмотивом є пісня "Гуцулка Ксеня", яка на початку звучить лірично та ніжно, перетворюється, і до кінця стає танговою, пристрасною", – каже музична керівниця театру Тетяна Бунчикова.
Друга вистава – історична хроніка "Остання ніч у Хусті", прем’єра якої відбулася нещодавно, з нагоди відзначення 150-річчя від дня народження Президента Карпатської України Августина Волошина та 85-річчя з дня проголошення незалежності Карпатської України. За словами Олесі Чепелюк, такі вистави потрібно створювати, аби не тільки з підручників історії, а й через мистецтво, через яскраві засоби художньої виразності показувати молоді, що наша історія є не просто вагомою, але й цікавою та різноманітною. "Ми показали Августина Волошина і як величну постать, і як живу людину, котра теж має сумніви, має свої вагання, переживання, живі емоції, які є не чужими жодній людині. В цій виставі ми також проводимо паралель між минулим та сучасним, тим очікуванням перемоги і теперішнім, навіть наприкінці вистави в нас буде такий собі місточок із сучасністю, який не залишить глядачів байдужими".
Історичну драму за однойменною п’єсою, написаною драматургом Олександром Гаврошем на замовлення театру, поставив режисер Володимир Завальнюк. Він є і виконавцем головної ролі – Августина Волошина. Хоча Карпатська Україна припинила своє існування, та її ідеї продовжують жити й відлунювати в наших серцях, надто зараз, коли за існування своєї держави українці так само платять найвищу ціну – свої життя. "Подивившись виставу, по закінченні люди підходили і казали: "Боже мій, зараз те саме повторюється…", – поділився Володимир Завальнюк.
Принагідно режисер запросив усіх шанувальників театрального мистецтва здобути власні глядацькі враження, відвідавши дві різнопланові прем’єри в Ужгороді.
24 квітня о 18:00 – "Гуцулка Ксеня" в Закарпатському академічному обласному українському музично-драматичному театрі ім.братів Ю.-А. та Є.Шерегіїв.
25 квітня о 18:00 – "Остання ніч у Хусті" в Закарпатському академічному обласному театрі ляльок.