Прокуратура взялась за компанії групи Голден Тайл, які з грубими порушеннями придбали закарпатські родовища глин

Через махінації компаній Голден Тайл на аукціонах Держгеонадр родовища можуть повернути державі. Прокуратура вимагає у суду визнати недійсними результати цих аукціонів, договорів купівлі-продажу спеціальних дозволів на користування надрами.

Прокуратура взялась за компанії групи Голден Тайл, які з грубими порушеннями придбали закарпатські родовища глин

Про це повідомляє УНІАН.

Так, прокурори встановили, що у вересні 2022 року через електронний портал Prozorro проводилися 4 аукціони з продажу спеціальних дозволів на користування надрами чотирьох родовищ глини на території Закарпатської області.

За даними прокуратури, учасники вчинили протиправні дії. А саме: використовували одну ІР-адресу, надавали один одному фінансову допомогу для здійснення господарської діяльності, у тому числі, з метою оплати участі в аукціоні.

З Єдиного державного реєстру судових рішень (до прикладу див. тут і тут) відомо, що мова йде про аукціони, які у змові з ТОВ «Арт буд сервіс» виграли компанії керамічної групи «Голден Тайл»: ПрАТ «Майдан-Вильський комбінат вогнетривів» та КП «Полонський завод «Маяк».

Крім вимоги щодо анулювання торгів, прокуратура просить застосувати правові наслідки недійсності правочинів, встановивши, що гроші, сплачені переможцями аукціонів 15 млн гривень за придбання спецдозволів мають бути стягнутими в дохід держави.

ЗМІ писали, що у листопаді 2023 року, громадська організація «Геологія України» звернулась із запитом до Офісу Генерального прокурора ініціювати подання позову щодо виявленої змови на п’яти аукціонах Держгеонадр.

Як зазначали в  ГО «Геологія України», через порушення законодавства про захист економічної конкуренції держбюджет міг недоотримати десятки мільйонів гривень.

Раніше, 20 вересня 2023 року, за антиконкурентні дії на цих торгах Антимонопольний комітет України призначив штрафи компаніям керамічної групи Golden Tile Ceramic Group («Голден Тайл»; засновник Валентин Шеветовський). Під час розгляду справ АМКУ зібрало низку доказів, що свідчать про наявність узгодженої поведінки між відповідачами під час підготовки та участі в п’яти аукціонах, зокрема: використання ними спільної ІР-адреси, комунікація та господарські відносини між згаданими компаніями.

Як зауважила додатково прокуратура, учасники надавали один одному фінансову допомогу для здійснення господарської діяльності, у тому числі, з метою оплати участі в аукціоні.

Доля ще одного, п’ятого аукціону (чи є по ньому судове провадження), наразі невідома. Прокуратура поки повідомила про розгляд справи по чотирьом торгам.

В групі «Голден Тайл», що належить бізнесмену Валентину Шеветовському, та в «Арт Буд Сервіс» відмовились прокоментувати журналістам викладену інформацію про факти змови на аукціонах.

Видання Nadra.info писало, що рішення АМКУ щодо узгоджених дій на аукціонах Держгеонадр вже призвели до відміни результатів таких торгів. Суди двічі визнавали недійсними спецдзоволи, куплені у змові.

15 лютого 2024р.

Теги: родовища, глина, аукціон, надра

Коментарі

Коп 2024-02-15 / 18:56:46
Прокурори гроші чекають

НОВИНИ: Економіка

13:50
Через змову на аукціоні Держгеонадр суд визнав недійсним спецдозвіл групи "Голден Тайл" на користування родовищем глин на Закарпатті
16:23
На Закарпатті торік із загального обсягу вирощених зернових та зернобобових культур 69,6% займає кукурудза, 26,1% – пшениця
17:57
З початку року найбільший товарообіг, за інформацією Закарпатської митниці, здійснювався з Німеччиною, Італією, Угорщиною, Чехією та Словаччиною
13:40
Завершено монтаж зернових елеваторів сухого порту "Термінал Чорнотисів" на Закарпатті
01:35
Чеський приватний перевізник RegioJet готовий інвестувати в електрифікацію євроколії на ділянках Чоп-Мукачево і Чоп-Ужгород
01:18
/ 3
Розпочалася чергова спроба визнати банкрутом Солотвинський солерудник
14:34
/ 2
McDonald's знову хоче відкрити ресторан в Ужгороді. Цього року
11:08
Фермери з окупованої частини Херсонщини знаходять себе у тепличному бізнесі на Закарпатті
14:16
NSV Group і представники Італії, Німеччини та Польщі провели переговори щодо побудови на Закарпатті інтермодального логістичного центру Horonda Platform
16:30
Торік, в порівнянні з 2022-м, експорт на Закарпатті становив 69%, а імпорт – 84,5%
11:33
/ 1
На Закарпатті відкрили новий митний термінал
15:03
/ 8
На аукціоні за 13,87 млн грн продають землю та адмінбудівлю колишнього "Ужгородтеплокомуненерго" в центрі Ужгорода
15:19
/ 3
"Перечинське" "Френдлі Віндтехнолоджі" програло "ужгородцям" суд за родовище андезиту біля Ужгорода, продане за 75 млн грн
10:51
/ 7
За грантами, отриманими на сади, в Україні лідирує Закарпаття
22:08
/ 20
Під велетенський деревообробний завод на Закарпатті зареєстрували індустріальний парк
21:56
У 2023-му через Закарпатську митницю експортовано товарів на майже 32 млрд грн, а імпортовано на понад 106
15:24
На Закарпатті торік зареєструвалися 7688 нових платників податків, а припинили діяльність 4720
14:30
Цьогоріч єдиного податку на Закарпатті сплачено на 17,5% більше, ніж торік
10:11
На Закарпатті надходження від туристичного збору за рік зросли на 14%
22:23
угорщина завертає вантажівки з України в "Загоні" через відсутність оформлених документів Т1
20:01
/ 7
На Закарпатті незаконно будують деревообробний завод, для роботи якого потрібно 32 тисячі лісовозів щороку, – природозахисники
20:49
Цьогоріч у зоні діяльності Закарпатської митниці товарів імпортовано утричі більше, ніж експортовано
18:32
/ 1
На Закарпатті закладуть плантацію лохини в горщиках
19:55
Виноградар з Херсонщини, господарство якого – в зоні бойових дій, консультує фермерів на Закарпатті
21:34
На Закарпатті у поточному році, в порівнянні з 2022-м, експорт товарів зменшився на 27%, імпорт – на 16,5%
» Всі новини