Подвійною перемогою закарпатських спортсменів завершився відкритий чемпіонат України з велоорієнтування

Подвійною перемогою закарпатських спортсменів завершився у Воловці відкритий чемпіонат України з велоорієнтування (МТВО), що його провели Міністерство України у справах сім’ї, молоді і спорту та національна федерація спортивного орієнтування.

У загальнокомандному заліку шістку кращих очолили перша та друга збірні команди Закарпаття, слідом за ними розмістилися команди Чернівецької та Вінницької областей, Києва та Львівської області.
Переможцями в першому номері програми – на середніх дистанціях – в абсолютних категоріях стали: серед чоловіків на десятикілометрівці, що проходила через 15 контрольних пунктів з загальною сумою підйомів у 500 метрів, Олексій Жданович (результат 1:17.00), В’ячеслав Турок (1:25.44 – обидва з Ужгороду) та чернівчанин Олександр Савенков (1:28.17); серед жінок абсолютним лідером на семикілометровій трасі була росіянка Анна Батуріна, срібну нагороду вручено Вірі Жданович з Ужгороду, а з третім результатом фінішувала киянка Євгенія Яременко.
У молодшій віковій групі (серед спортсменів не старших 16 років) з кращим часом у хлопців фінішував ужгородець Томаш Гажлинський, другий результат показав Вадим Хоменко з Чернівців, а бронзову медаль вручено Богдану Кобилянському зУжгороду.
Наступного дня були розіграні нагороди на спринтерських дистанціях. На чотирикілометровій трасі в змаганнях чоловіків боротьба вийшла особливо напруженою. У підсумку переможців виявилося двоє – з однаковим часом дистанцію подолали Юрій Головацький та В’ячеслав Турок (0:32.37), третій час показав Георгій Фечо (0:32.46), який лише на п’ять секунд випередив переможця першого дня Олексія Ждановича (всі з Ужгороду). В змаганнях серед жінок з великою перевагою першою фінішувала мукачівка Анна Телякевич, срібло виборола Анна Батуріна, а бронзу – Євгенія Яременко. Серед юнаків впевнено переміг ужгородець Андрій Соханич, другу срібну медаль для себе здобув чернівчанин Вадим Хоменко, а Томаш Гажлинський цього разу задовольнився бронзою. Серед дівчат цього віку на перших позиціях на обидвох дистанціях були Олександра Жданович та Вікторія Федикович з Ужгороду.
Всі переможці чемпіонату окрім дипломів та медалей отримали призи від численних місцевих спонсорів, серед яких виділимо приватних підприємців Віталія Куля, Івана Бирака, Володимира Шекмара, Василя Фітаса, Ярослава Ряшко, Олександра Тербака, Віталія Шикута, Мирослава Їжака, Василя Бабінця, Андрія Бішко та Івана Малильо – директора «Держспецлісгоспу».
За підсумками чемпіонату сформовано збірну команду України, яка у серпні дебютуватиме на чемпіонаті світу, що відбудеться у Польщі.