Що це за патологія
Камінь в сечовому міхурі – це відкладення твердого характеру, яке формується з солей сечової кислоти. Через незбалансоване харчування, запалення органів сечостатевої системи, вживання алкоголю, застій сечі та інші причини розвивається сечокам’яна хвороба. Конкременти, що утворюються у нирках, мають здатність переходити по сечоводу до сечового міхура або відразу розвиватись у ньому.
Уролітіаз є небезпечним явищем, яке доставляє людині масу проблем і потребує лікування. Для видалення одиничних та множинних каменів сьогодні застосовуються безпечні технології. Методики лазерного або ультразвукового дроблення позбавляють від необхідності робити розрізи на тілі, доступ до каменя отримується через уретру.
Про утворення або потрапляння конкременту до сечового міхура можуть свідчити низка симптоматичних проявів:
Встановити діагноз уролітіаз може тільки лікар на підставі комплексного обстеження пацієнта. При появі симптомів варто якомога швидше звернутись до клініки, щоб пройти діагностику та отримати ефективне лікування. Конкременти у сечовому міхурі завдають серйозного дискомфорту та мають бути видалені.
Перед початком лікування проводяться УЗД, КТ, цистоскопія, лабораторні аналізи крові та сечі. Це необхідно для того, щоб встановити кількість, розміри та місця локалізації конкрементів, розробити ефективну індивідуальну стратегію лікування. Зазвичай медикаментозна терапія не дає результатів, тому призначають хірургічне втручання.
Безболісне дроблення каменів у сечовому міхурі називають літотрипсією. Процедура полягає у підведенні гнучкого зонду до місця розташування конкременту, його введення проводиться через отвір уретри. На камені здійснюється вплив ультразвуком або лазером, в результаті чого вони розпадаються на дрібні фрагменти, поступово виходять з організму при сечовипусканні.
Літотрипсія має низку переваг, адже на тілі не лишається післяопераційних рубців, а період відновлення скорочується до мінімуму. Немає жодної крововтрати та дискомфорту для пацієнта, а ризики повторного утворення каменів будуть мінімальними при дотриманні рекомендацій від лікаря, регулярному проходженні профілактичних оглядів.
Джерело: сайт bilyak.com.ua