Священник МГКЄ, який закликав до примирення з "прекрасним російським народом", вибачився, а його відсторонено від служби в соборі (ВІДЕО)

Священника Мукачівської греко-католицької єпархії Романа Кураха, який 6 серпня. під час проповіді в Кафедральному греко-католицькому Хрестовоздвиженському соборі закликав вірян молитися, щоби "два прекрасні народи – України та Росії – перестали вбивати одне одного і обійнялися", відсторонено від служби в соборі і він "понесе відповідну дисциплінарну відповідальність згідно церковних канонів".

Священник МГКЄ, який закликав до примирення з "прекрасним російським народом", вибачився, а його відсторонено від служби в соборі (ВІДЕО)

Про це йдеться в зверненні Управління Мукачівської греко-католицької єпархії, опублікованому на її офіційному сайті.

Як зазначається, "Управління МГКЄ, сповідуючи євангельський заклик до всезагального есхатологічного примирення людства, не поділяє ідеології "руського міра" про "братні народи", а тому вважає вислови о. Романа Кураха ніяк не позицією єпархії, але як приватний емоційний вислів." 

Крім того, на YouTube-каналі о.Юстина Бойка з УГКЦ, Роман Курах попросив пробачення за сказане і за неврівноваженість, зверхність та емоції в спілкуванні з журналісткою Дарією Сіпігіною, яка, почувши вказаний фрагмент з проповіді, попросила його не називати в часі війни, розв'язаної росією, росіян "прекрасним народом".

ДО ТЕМИ:

МГКЄ. "Календарний" сепаратизм

07 серпня 2023р.

Теги: МГКЄ, Курах, ворог, примирення

Коментарі

Авраам 2023-08-09 / 17:58:01
Всім захисникам Кураха, як кажуть що він молився за Україну, а про прекрасний народ то по євангельськи!!! Скажу вам так, це так як би на стіл з якого їш насрати!!!

Коля 2023-08-09 / 17:35:52
Справа в тому, що це не перше його Кураха висловлювання в такому дусі, на кожній літургії в його проповідях є такі висловлювання, і підтримує як Росію, так і Угорщину з її фашистськими замашками, бо хто гроші платив, той і музику замовляє, недарма його шеф кумир і пророк агент КГБ Мілан Шашік

Висновки 2023-08-09 / 17:10:08
Курах не покараний жодним офіційним документом. Це маячня і брехні. Але проблема в іншому. Багато попиків захищає Кураха, тим самим захищає Росію і її наративи. Замість того, щоб вголос сказати, що справді, Курах неправий, шукають винуватих. То журналістка винувата, бо виконує свою роботу і зробила відомим цього отця, то Юстин Бойко винуватий за свій нещодавній ефір, то навіть Ніл винуватий, бо ніби покарав Кураха, а це насправді не відповідає дійсності. Тобто, майже ніхто з тих нещасних попиків не назвав зло злом, і питання до них: якому Богу і якій Правді ви служите, коли не називаєте речі своїми іменами. А раз провинився, мусить бути санкція. Це Закон. Нема ради. Будьте священниками, зрештою

Demon Killer 2023-08-09 / 07:17:54
Цитата:
"Пак іршава 2023-08-07 / 23:34:55
Пес смердячий це а не священник."
Не треба так говорити. Пес - благородна тварина.

Закарпатець 2023-08-08 / 23:15:36
Хто буде служити "українську" службу в соборі замість україноненависника Кураха - очільник Карітасу Русин купив дві квартири в Ужгороді і втік в Австрію де служить священником,лишається ще канцлер Юрій Семйон,він підходить бо вчився в Росії на священника і в темі

ку-ку 2023-08-08 / 20:38:44
Який висновок можна зробити з цього випадка. Не всьому, що кажуть на службі у церкві треба вірити. А ще краще перестати вірити, а почати аналізувати і думати. В першу чергу найти для себе відповідь на питання: чи потрібні Всевишньому посередники? Що треба Всевишньому ваші справи, чи молитви з молитовників, хто написав ці молитовники? Якщо почнете думати, то ще багато цікавих питань почнуть з’являтися.

утилізація 2023-08-08 / 19:31:22
Ця шалава в ліжко лізе до священика щоб рот затикати

Сидору 2023-08-08 / 18:17:47
Най би ти і відкрутилась...

Утиць Сидор 2023-08-08 / 14:57:32
Люди, доста, у ня уд вшиткого сего срачу уже гулова ся крутить.

До амазона 2023-08-08 / 09:48:30
Хто святий??? Збіснуватий Ніл, який ходить матюкається, руки простягає, всіх суспендовує, чи Курах знерівноважений неон, який на проповіді людей псами обзиває, якого вже доречі не вперше забороняють в служінні...????

До укр.і амазона 2023-08-08 / 09:44:06
Прошу конкретно сказати що тут що було написано є не правдою??? Що до календаря то на Закарпатті все його називали і називають мадярським на який наша єпархія переходить. Так, то правда що римо-католики по світу святкують свята за ним. Але східна церква має свій календар, особливо що стосується пасхалії, це рухомі свята. Тому не брешіть що із цілим світом хочете святкувати. Греко-католики в Закарпатті є меншиною і не знаю чи творят 30% а православних великі потужні дві єпархії і плавали вони на ваш календар, багато наших людей помішані родинно з православними.... тому просто перейдуть і будуть святити паски так як святили до того. Хто буде відповідати за втрату наших вірників???

укр 2023-08-08 / 09:03:03
Підтримую "отця амазона", дійсно коментатори переходять межу, наводять факти, яких ніколи не було. Сумно.Наприклад, з календарем. Цервка переходить не на мадярський календарь, а на календар, яким користуються всі цивілізовані хритияни світу. А цей сайт, на мою думку, упереджено ставиться до МГКЕ: якщо ви хотіли опублікувати вибачення свяященника, можна було публікувати лише вибачення, а ви спеціально повторно надали відео конфлікту аби ще раз визвати бурю негативних коментарів щодо МГКЕ.

Отець Амазон 2023-08-08 / 08:53:53
Покайтеся грішники, про що ви тут пишете, обріхуєте святих людей!!!

Кара небесна 2023-08-08 / 08:05:26
Чорти в рясах, більше нічого про них не можна сказати!

Час 2023-08-08 / 03:10:23
Якби люди знали хоч трохи з того, що робиться в єпархії, то вже би ніхто до церкви не ходив. То злодії і сепари. Кучу грошей від німців отримують безперервно, роблять собі дорогі ремонти резиденції, семінарій, дорогі авто, айфони, подорожі і так далі. Бізнес власний розвивають, приклад тому Нілова Лущака заправка в семінарії. Даю наглядний приклад: єпископ з США привіз пів мільйона доларів готівки, де ті гроші? Типу для біженців. А нема... Перед війною інсценували пограбування семінарії, вкрали у самих себе понад триста тисяч євро, що прислали німці. Де гроші? А нема. Ці афери з грошима можна далі згадувати. Потім мадяри їм платять московськими грошима за сепаратистську діяльність. Одне з цих діл - то переведення Великодня на мадярський календар. Курах нічого не думає інакше. Швидше всього, Нілові подзвонили деякі люди і попросили якось відреагувати. Розіграли виставу з відстороненням. Кари ніякої через церковний суд не буде, а повинна би бути. Сьогодні зранку судовий вікарій писав в закритій групі священників у вайбері, що нема складу злочину. Типу, згадайте реакцію на хресну дорогу у Римі, то зрозумієте, що покривають всі і заспокояться. Головний сепар Ніл, режисер і сценарист Петро Береш, теперішній ректор семінарії. Ніл пиячить дуже, не контролює себе. Напивається до полусмерти, матюкається як чоботяр, курить, лармує на резиденції і обзиває дежурних хлопців, матюкає їх. В своєму кабінеті часто фізично лізе бити священників. Як вже один з таких скандалів стався на вулиці в Міжгір'ю біля церкви 9 липня. Там було десять чи більше людей. Він почав душити отця Михайла Костака. Хвилин десять не міг вгамуватися, мав приступ. Є велика біда і горе в Церкві з такими керівниками. Треба щось робити негайно.

Вірнику 22:58 2023-08-08 / 01:48:16
Ви тут лінк на дараб з молитви дали - так, гарно, ревно моляться! Так і треба! Але ж і у казанню не треба лупину молоти! А як дурня вилетіла - тепер терпи, покуиуй, вибачайся, йди у рядові отці. І не лізь у пузир, доказуючи, що правий. Його і того старого пердуна-ключника, що готовий пушкіна-брежнєва викликати, треба повозити по Харковах-Херсонах по знищених будинках, як полонених рашистів-летунів возили... І щоб люди постраждалі усе у мордяку сказали

Василь 2023-08-08 / 00:06:59
Мені цікаво, а хто покарає Ніла за те що він зробив із священником в Міжгір'ї? Насправді головний сепаратист це Ніл Лущак!!!

Конарь 2023-08-08 / 00:02:05
9255 молодчинка,сказав в точку на 100%.

9255 2023-08-07 / 23:35:56
На відео після служіння отець Роман показав своє справжнє обличчя! Так, священник є людиною і теж має мати емоції, однак він для того й вчиться, аби показувати й бути прикладом любові, як це заповідав Христос! Він каже загнали його у кут, зненацька - то підклав би іншу щоку, натомість він агресував й не проявляв милосердя… Якщо священник кидається на співвітчизників, яких болить, то що казати про ворогів наших і як вони ставляться до тих, хто потрапляє до них у полон… Вибачення просто аби було… суцільне виправдовування в жодного каяття

Василь 2023-08-07 / 23:35:50
Тепер всі його жаліють, як його бідного покарали, а то нема за що... Хвалять який він великий богослов. Доречі це далеко не перше його покарання... він страшний дивак...

НОВИНИ: Політика

23:53
/ 25
В Ужгороді представники ПЦУ відмовилися від участі в молитовному сніданку, на який влада запросила УПЦ Московського патріархату
03:04
/ 2
Що показав перепис у Румунії?
15:00
/ 12
Уряд погодив звільнення голови Ужгородської РДА Гузинця і призначення його на посаду "гуманітарного" заступника голови Закарпатської ОВА
11:15
На Закарпатті клірик-антисеміт УПЦ (МП), якого СБУ викрила на поширенні фейків про війну в Україні, постане перед судом
17:18
/ 2
У Чехії до Європарламенту кандидує закарпатка Інґа Петричка
15:49
/ 17
На Закарпатті проросійського провокатора-"русина" Данацка затримали за антисемітські погрози хасидам
22:49
/ 9
"Що хочемо, те і робимо": у "терактівських" Керецьках на сесію сільради незаконно не пустили військових
16:52
/ 25
У Закарпатській облраді "нодьмодьорорсаґового" "слугу" Іванча замінив Цебер з бази "Миротворця", який з угорським паспортом їздив розважати окупантів до Криму
19:56
/ 7
ВР затвердить нові назви 4 сіл на Закарпатті, зокрема – Пушкіна
19:33
/ 16
Помер ексголова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль
13:46
/ 9
Ізолюючи угорців Закарпаття, Орбан і Ко роблять все можливе, аби угорська громада ставала все меншою – Балога
22:30
/ 36
Опубліковано архівний виступ єпископа Івана Маргітича під час вшанування 60-ї річниці подій на Красному полі біля Хуста (ДОКУМЕНТ)
21:37
/ 7
Зеленський звільнив Токаря і призначив Гайдая головою Мукачівської РДА
11:15
/ 5
На Закарпатті судитимуть двох кліриків УПЦ (МП), яких СБУ раніше викрила на пропаганді комунізму
23:23
/ 7
У понеділок "недоброчесна" голова апеляційного суду Фазикош розглядатиме апеляцію "корупційного" голови земельної комісії Ужгорода Мильо
20:45
/ 15
Уряд призначив заступника голови Закарпатської ОВА Добромільського головою Державної служби України у справах дітей
19:05
/ 42
На Закарпатті греко-католицького священника позбавили парафії за проукраїнську позицію (ДОКУМЕНТ)
21:48
/ 12
Вслід за Кащуком сесію перед голосуванням покинув Лунченко, а обов'язки голови виконуватиме секретар ради Губаль
18:01
/ 5
Два клірики УПЦ МП на Закарпатті отримали підозру за пропаганду комуністичного режиму та срср
15:04
/ 6
Депутати міської ради Хуста проголосували за недовіру міському голові Кащуку
15:24
/ 3
Ворог запустив ІПсО з "погрозами" на адресу угорців Закарпаття від "українських націоналістів"
04:07