Але навіть суттєве подорожчання не змогло вплинути на попит на полуницю та черешню. І на гуртових ринках, і на роздрібних охочих поласувати ними дуже багато. Утім, як і тих, хто прагне наживитися на споживачах і перепродати утричі дорожче.
На оптові ринки Західної України полуницю везуть з усієї країни: з Закарпаття (Виноградова), Херсона, Мелітополя... Ціни надзвичайно нестабільні і можуть на порядок відрізнятися навіть протягом доби. Якщо пощастить натрапити на реалізатора, який уже від’їжджає, то можна придбати продукт й удвічі дешевше.
Полуницю пропонують від 12-13 гривень за гурт, до 15-18 гривень за роздріб. Причому вартість ягід не залежить від місця її вирощування. Закарпатські полуниці можуть коштувати стільки ж, як і херсонські, тому нарікання реалізаторів на транспортні витрати видаються більш ніж безпідставними.
За свідченням однієї жінки-продавця, закупівельна ціна на полуницю в Закарпатті становить 10 гривень, а у Львові, наприклад, її уже перепродують на 60-70% дорожче. “Якщо хочете, ми вам організуємо полуницю по вісім гривень – але то прямо на місці”, - намагався переконати мене продавець із грузинським акцентом. Але, перетнувши Україну, вона стає вдвічі дорожчою.
Ціни на черешню також “кусаються”. За кілограм спілих ягід просять 14 гривень за гурт, до 20 гривень за роздріб. “Чому так дорого просите?”, - запитую продавця зі східними рисами обличчя. У відповідь чую нарікання на весняні морози, які знищили майже увесь цвіт. Утім, дефіциту черешень на жодному ринку Львова я не побачила. Черешень, як і полуниць, достатньо для усіх. Але зараз далеко не кожен може дозволити собі придбати ягідки. Недоступними для пересічного споживача полуниця і черешня будуть принаймні два тижні – доти, поки не доспіє домашня.