БЕБ та СБУ в рамках розслідування кримінальної справи про заволодіння державними коштами в п’ятницю, 17 березня, провели обшуки в 14 газорозподільних компаніях групи Регіональної газової компанії.
Про це повідомили у пресслужбі компанії.
Зокрема, як йдеться у повідомленні, обшуки проводили в офісах у Києві, Львові, Рівному, Вінниці, Харкові, Закарпатті, Івано-Франківську та інших містах.
У РГК заявили, що співробітників компанії вивели з робочих місць, вилучили телефони та особисті речі.
"РГК вважає проведення обшуків, що супроводжувалися кричущими порушеннями прав людини, здійсненням тиску на співробітників підприємств критичної інфраструктури", - додали в пресслужбі.
У компанії не уточнили, в рамках якої кримінальної справи проводяться обшуки, однак вказали, що йдеться про заволодіння державними коштами.
Натомість в НАК "Нафтогаз України" зазначили, що інтегрують підрозділи компанії Фірташа до своєї структури в законний спосіб.
Пізніше Бюро економічної безпеки повідомило, що працівники відомства за оперативного супроводу СБУ розслідують злочинну схему маніпуляцій на газорозподільчих підприємствах.
"Під час обшуків в 16 регіональних газових підприємствах та офісах Групи компаній "Регіональна Газова Компанія" задокументовано факт протиправного використання тарифних коштів, передбачених на закупівлю газу для покриття виробничо-технічних втрат. Таким чином державі було завдано збитки у сумі понад 3,4 млрд грн", - йдеться в повідомленні.
У СБУ пояснили, що схема полягала у тому, що "на папері" посадовці платили за газ приватним підконтрольним компаніям, але насправді не отримували від них газу. Фактично компанії здійснювали несанкціонований відбір блакитного палива, яке знаходилося у газотранспортній системі і належало державі.
Інша частина схеми полягала у тому, що облгази отримували сплату за тарифами від споживачів, але одержані гроші використовували не для придбання газу, а "перераховувалися" підконтрольним комерційним структурам для виведення у тінь.
У подальшому організатори схеми намагались "списати" штучну заборгованість за рахунок бюджетних коштів.
Наприкінці травня 2022 року за клопотанням ДБР суд передав до управління АРМА заарештовані приватні корпоративні права на 26 обласних та міських операторів газорозподільних систем.
Підставою для такого рішення стала справа Державного бюро розслідувань щодо стягнення орендної плати з облгазів за право користування газовими мережами. Збитки держави оцінили в майже 1,5 млрд грн.
Газовий бізнес Фірташа – все, монополію отримав "Нафтогаз". Що це означає для населення та ринку
Ахтунг 2023-03-18 / 11:29:51
ФIрташа в окопи, нехай боронить вкраденI активи вIд громадян украIни !!!
ряд Споживач 2023-03-18 / 08:58:08
Я сам рядовий споживач Газу!-Но Не Треба ТАК УСІХ Інспекторів!Більшість з Них Нормальна!Та-І виконувати обовязки то-Їм теж Треба!Не Треба ОГУЛЬНО Так на усіх-а Взагалі-БІЛЬШІСТЬ Інспекторів -абсолютно норм і адекватні-то ТОЧНО
Ужгородець 2023-03-18 / 08:36:46
Там ще би розібратися із газовими інспекторами. Бо випускають їх як псоту із будки і ті мчать до людей, обгавкуючи їх, хамство із них аж пре, хоч законів не знають але хамлять людям дай Боже.
Цікаво який закон дозволяє цьому бидлу заходити в людське обістя без дозволу господарів? Цікаво чому вони складають протоколи, не переконавшись, що перед ними господар? Цікаво чим вони керуються коли вимагають в громадян пред'явити їм паспорт та інші документи, які посвідчують особу?
Шановні ужгородці коли вони таке вимагатимуть спустіть на цю псоту своїх собак
Пак Іршава 2023-03-18 / 07:56:05
Молодці.тих газовіків всіх крім роботяг,всіх на передову траншеї копати.