Змінити життя на краще можна різноманітними способами, у тому числі відкрити бізнес за кордоном. Це далеко не так складно, як здається на перший погляд, якщо залучити досвідчених юристів і серйозно поставитися до вибору юрисдикції. Саме від країни, де буде відкрито компанію, залежить розмір податкових відрахувань, стартові витрати на запуск проєкту, перспективи розширення діяльності та можливість переїзду з сім'єю. Варіантів досить багато, і прямо зараз ми розповімо про особливості найпопулярніших із них.
Чим різняться між собою різні юрисдикції?
Створити бізнес за межами України можна у різних куточках планети. Однозначно найбільший інтерес викликають вільні економічні зони, оскільки створюються сприятливі умови для підприємців-нерезидентів. Але є оншори та мідшори, які їм не поступаються, тож обмежувати себе у виборі не варто. При пошуку юрисдикції необхідно орієнтуватися на такі параметри:
-
список вимог до іноземних осіб, які хочуть зареєструвати фірму;
-
лояльність банківських установ та можливість кредитування;
-
податкові ставки;
-
список обов'язкових платежів;
-
необхідність найму місцевих жителів як партнерів або співробітників;
-
необхідність та складність отримання ліцензій;
-
ефективність системи захисту прав підприємців;
-
шанси на оформлення ПМП та легалізацію в країні разом із сім'єю;
-
ступінь жорсткості контролю комерсантів після початку підприємницької діяльності;
-
можливість дистанційного керування роботою компанії.
Особливості популярних країн для відкриття фірми
До найперспективніших юрисдикцій вважаються:
-
Південноафриканська республіка, яка входить до G20 і має статус економічно розвиненої країни на континенті. Реєстрація компанії в ПАР коштує в середньому 1,6-2 тис. євро і займає кілька тижнів, при цьому від засновника вимагається мінімальний пакет документів. Додатково може знадобитися оформлення ліцензії.
-
Делавер, де нерезидентам не доводиться сплачувати податок на прибуток, якщо вони ведуть діяльність за межами юрисдикції та не мають офіційно зареєстрованого майна на території штату.
-
Гонконг, який обирають за невелике податкове навантаження та можливість подання звітності лише через 1,5 роки після відкриття бізнесу.
-
Португалія та Кіпр. Юрисдикції з помірними податковими ставками (у деяких випадках платежі до держбюджету взагалі не відраховуються), простою реєстраційною процедурою та широким спектром пільг для іноземців.
-
Швейцарія – країна з незмінно зростаючою економікою, ефективною системою захисту підприємців, помірними податковими ставками та найнадійнішими банками у світі. Маючи бізнес у цій державі, можна зацікавити великих інвесторів та клієнтів, при цьому витрати на реєстрацію будуть порівнянними із витратами на запуск стартапу в Україні.
17 березня 2023р.
Теги: бізнес, юрисдикція, реєстрація, ПАР