Занепад сил узимку — нормальне явище для організму. Нестача сонячного світла, активностей та вітамінів призводять до того, що хочеться тільки їсти солодке та лежати на дивані. І зазвичай такий стан проходить зі збільшенням тривалості світлового дня.
Але цієї зими додався ще й хронічний стрес, у якому перебуває кожен мешканець нашої країни. Тому необхідно самостійно регулювати власний стан. Ділимося ефективними способами, які допоможуть ожити після зими.
Коли не вистачає сил, щоб навіть зустрітися з друзями, здається єдиний варіант — лежати у ліжку та чекати, коли енергетична батарея зарядиться. Такий відпочинок теж корисний, але лише за умови фізичної втоми. В інших випадках чим більше лежати, тим менше енергії. І якщо це погіршує якість життя, то час поступово вводити в життя зарядку, танці або прогулянки.
Активність може бути будь-якою. Не обов'язково відразу записуватися в зал, достатньо почати з невеликої зарядки вранці, прогулянки містом або танцями під улюблену музику. Головне не кидати та займатися щодня.
Занепад сил взимку нерозривно пов'язаний із нестачею вітамінів та корисних мікроелементів. Насамперед вітаміну D,А, вітамінів групи (В6, В12), а також магнію, кальцію, заліза, цинку і т.д.
Не всі корисні речовини можна отримати з харчуванням, а у випадку вітаміну D від сонця, оскільки взимку сонячні дні можна перерахувати на пальцях однієї руки. Оптимальний варіант - пропити комплекс вітамінів, який заповнить всі елементи, що відсутні. Перед прийомом краще здати аналізи і дізнатися, чого не вистачає організму.
Приводом до походу до терапевта та здавання аналізів є хронічний стрес, тривалий період апатії, занепаду сил, дратівливості, випадання волосся, порушення режиму сну та харчових звичок (відсутність апетиту або його надмірність).
Після періоду заїдання стресу та низки зимових свят може з'явитися бажання обмежити вживання їжі. Але на тлі млявості, апатії та стресу це може призвести до ще більшого стресу та навіть проблем зі здоров'ям.
Тому для початку варто спробувати замінити деякі продукти кориснішими. Наприклад, додати до раціону більше овочів, риби, горіхів.
Короткий світловий день провокує бажання раніше лягати спати. Але якщо спати занадто багато, швидше за все протягом дня з'явиться почуття розбитості та млявості. Тому варто дотримуватися режиму, лягати і прокидатися одночасно і спати не більше 8 годин.
Всі ці невеликі зміни суттєво покращать стан організму та настрій. А на сайті аптеки «Подорожник» можна знайти вітамінні комплекси, які допоможуть організму перенести холоди та стреси.