Як зазначив, відкриваючи зібрання, голова облпрофра-ди Іван Король, завдяки спі¬льним зусиллям профспілок, виконавчих дирекцій Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, господарників, керівників оздоровниць, залученню коштів місцевих бюджетів та спонсорів торік в області було оздоровлено понад 9 тисяч юних закарпатців, а також близько 7 тисяч дітей з-за меж області, в основному з Чорнобильської зони. На ці цілі з різних джерел фінансування використано понад 9 млн. гривень.
Найбільше дітей працівни¬ків своїх галузей оздоровили торік обласні організації галузевих профспілок працівників освіти і науки, охорони здоров'я, державних установ, Закарпатської філії ВАТ „Укртелеком", культури, торгівлі, громадського харчування та пслуг, профкоми ВАТ ЕК „Закарпаттяобленерго", українсько-австрійського підприємства ТОВ „Фішер-Мукачево", ВАТ «Мукачівський завод «Точприлад» та інші. Протягом літнього сезону найбільша кількість дітей як з нашої області, так і з-за її меж відпочи¬ло в стаціонарних оздоровчих закладах „Водограй", „Коло¬сок", „Вогник", „Трембіта", „Зв'язківець", „Мрія", „Барвінок", а також на базі санаторіїв „Поляна", „Карпати", „Верховина", тургосподарств „Полонина", „Латориця", „Нарцис", „Тиса". У санаторіях „Човен" і „Малятко" то¬рік було оздоровлено понад 1,3 тисячі дітей. З ініціативи галузевих профспілок було організоване оздоровлення наших дітей на морі — в Одеській, Миколаївській та Херсонській областях.
У виступі Івана Короля йшлося і про завдання, які стоять перед організаторами літнього оздоровлення дітей. Він, зокрема, звернувся до представників контролюючих органів з пропозицією тісніше координувати цю роботу з облпрофрадою та галузевими організаціями профспілок. Значною проблемою є те, що самоусуваються від оздоров¬лення дітей своїх працівників чимало керівників підпри¬ємств малого і середнього бізнесу, великих підприємств різних форм власності, де немає профспілкових організацій.
На проблемах літнього оздоровлення дітей та шляхах їх вирішення зосередив увагу у своєму виступі керівник апарату — заступник голови облдержадміністрації Михайло Попович.
Підтримуючи пропозицію учасників семінару-наради, голова облдержадміністрації Олег Гаваші і голова облпрофради Іван Король направили листа правлінню Фонду соці¬ального страхування з тимчасової втрати працездатності про відновлення фінансуван¬ня з бюджету Фонду дитячих оздоровчих закладів з денним перебуванням, в яких на Закарпатті щороку набираються сил 3-4 тисячі дітей.
Питання ефективного ви¬користання коштів Фонду со¬ціального страхування з тимчасової втрати працездатності на оздоровлення дітей, дотримання фінансової дисциплі¬ни, своєчасного і якісного представлення звітності детально висвітлили у своїх виступах директор виконавчої ди¬рекції обласного відділення Фонду соцстраху Михайло Ільков та заступник директо¬ра Ольга Фазікош.
Загалом на дитяче оздоро¬влення у цьому році виділя¬ється понад 2,8 млн.грн. з розрахунку норм витрат в заміських (міських) та санаторного типу дитячих оздоровчих закладах на 1 людино-день на харчування (у частині вартості набору, продуктів) — 27 грн., на лікування та культурне обслуговування дітей — 3 грн.
На різних аспектах цього питання зупинилися завідувач відділення обласної санепідемстанції Тетяна Литовченко, провідний фахівець Головного управління МНС в Закарпатській області Володимир Андрухів, заступник начальника відділу обласного управління у справах захисту прав споживачів Любов Явор-ська, головний спеціаліст ДПА в Закарпатській області Юрій Ситар.
З конкретними пропозиціями щодо поліпшення оздоровчої роботи виступили голови обласних організацій профспілок працівників і підприємців торгівлі, громадського харчування та послуг — Галина Сваричевська, житлово-комунального господарства, місцевої промисловості та побутового обслуговування населення — Павло Орос, начальник відділу — головний бухгалтер управління агропромислового розвитку ОДА Марта Саланська, начальник управління у справах молоді та спорту облдержадміністрації Володимир Фленько.
Було дано відповіді на численні запитання учасників семінару-наради. Вони також отримали пакет методичних і нормативних документів з цих питань, підготовлений фахівцями виконавчої дирекції обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.