Балога: Турул – символ імперських амбіцій та зазіхання Угорщини на Закарпаття і його місце – в музеї

"Угорська влада сьогодні – головний адвокат Путіна в Європі.

Вона постійно намагається завадити новим санкціям або пом’якшити умови тих, які запроваджуються.

Угорський єврокомісар свідомо зриває нашу євроінтеграцію всіма можливими способами.

Правляча верхівка, попри всі злочини росіян, продовжує вояжі в Москву та робить неоднозначні заяви на підтримку Кремля.

Скажу більше: не дай Боже, переміг би Путін - частина Закарпаття в тій чи іншій формі відійшла б під контроль Угорщини як подарунок за лояльність.

Хто в цьому сумнівається - можете пошукати в Інтернеті цитати з виступів прем’єр- міністра Угорщини перед однодумцями на цю тему", – констатує Віктор Балога.

Як наголошує політик, "турул – символ імперських амбіцій та зазіхання угорців на частину Закарпаття. Його місце в експозиції музею, як нагадування про темне минуле Європи. А головними на нашій землі мають бути наші, українські символи.

Тому угорська правляча верхівка разом з нашими закарпатськими ватними посіпаками може запхнути своє обурення куди подалі, бо свій екзамен на добросусідство та справжню дружбу вона завалила, обравши сторону зла. Так само, як колись це зробила угорська влада на чолі з Міклошем Горті, яка стала сателітом гітліревської Німеччини.

А угорці Закарпаття, як і представники інших національностей нашого краю, сьогодні б’ються за Україну і нашу Перемогу.

Честь і слава всім, хто бореться за добро, а не продався злу за пригоршню срібників чи куб газу", – пише В.Балога.

Як раніше повідомляло Закарпаття онлайн, рішенням виконавчого комітету Мукачівської міської ради вирішено здійснити демонтаж з бастіону замку "Паланку" орла-турула. На постаменті буде встановлено малий Державний Герб України – тризуб.

Станом на тепер турула на бастіоні замку вже немає.

До цього часу Мукачівський історичний музей вже проводив  конкурс на розробку та виготовлення тризуба.

Турул, який є символом військової потуги Угорщини, в замку «Паланок» з'явився 5 березня 2008 року.

Важив монумент 850 кілограмів, заввишки він два метри, розмах крил бронзового птаха – п'ять метрів. Встановлено його було на 14-метровому постаменті.

Автором пам'ятника міфічному тотемному птахові древніх угорців є Михайло Белень.

Формально монумент мав символізувати 1100-річчя приходу угорських племен до Карпатської низовини і віднайдення ними своєї батьківщини, а по суті - політичну присутність Угорщини на Закарпатті. У 1896 році (тоді Закарпаття входило до складу Австро-Угорщини), коли угорці відзначали 1000-річчя згаданої події, подібний пам'ятник вже було встановлено на Верецькому перевалі. Проте той птах простояв близько 20 років, і після того, як в 1919 році територія Закарпаття відійшла до Чехословаччини, він був демонтований.