Турул на Мукачівському замку замінять на герб України

Ймовірно, йдеться про відповідь на антиукраїнські дії та ворожу до України риторику офіційного Будапешта.

Турул на Мукачівському замку замінять на герб України

Мукачівський історичний музей, що розміщений в замку "Паланок", оголосив конкурс на розробку та виготовлення державного символу України – герба України.

Відповідне оголошення розміщене сьогодні, 12 жовтня, на сторінці закладу в соціальній мережі Фейсбук.

Як зазначається, герб планується розмістити на території замку "Паланок".

З відповідними пропозиціями автори оголошення пропонують звертатися на електронну адресу.zamokpalanok@gmail.com

Як повідомляють джерела Закарпаття онлайн в Мукачівській міській раді, йдеться про чіткий намір влади Мукачева замінити державним символом України символ військової потуги Угорщини – орла-турула, який височіє над Мукачевом з 12 березня 2008 року.

Опосередковано про це свідчить також той факт, що інформацію про оголошення конкурсу доповнено світлиною постамента, на якому наразі встановлено турула.

Формально ініціатором встановлення угорського політичного символа на одному з бастіонів замку "Паланок" є виходець із Мукачева, американський бізнесмен Імре Пак, який зробив це, начебто, на честь свого батька Шандора Пака. Однак з самого початку в колі експертів йшлося про те, що в цій ситуації навряд чи обійшлося без "втручання" державної влади Угорщини, яка нині безпідставно блокує євроатлантичне майбутнє України.

На знак протесту проти встановлення турула над Мукачевом тоді виступив ряд українських організацій Закарпаття. Аби вирівняти ситуацію, біля постаменту з турулом тоді було встановлено багатометрову щоглу з кількаметровим прапором України.

Вага монумента – 850 кілограмів, заввишки він – 2 метри, розмах крил – 4 метри.

Міфічний птах турул, який тримає у дзьобі меч, з тотемного знака кочових угорських племен  з часом перетворився на символ військової потуги Угорщини та угорського ревізіонізму.

Попри те, що перехід угорських племен через Верецький перевал не підтверджено жодними історичними артефактами та заперечується фаховими, за пізнішими угорськими історичними легендами саме Турул показав дорогу через Руські ворота давнім уграм, а під час повстання куруців під керівництвом Ференца Ракоці 1703 року нібито саме Турул приніс шаблю князю.

12 жовтня 2018р.

Теги: турул, замок, Паланок

Коментарі

До не патріта 2018-10-19 / 23:08:43
Дивлячись з якими памятниками ?

не "патріот" 2018-10-16 / 21:31:45
Знаєте, товариство... Якщо вже так "вболіваємо" за своє, то варто, мабуть, володіти державною мовою країни, за яку так переймаємося, чи робимо вигляд... Щонайменше, не "ряд", а НИЗКА чогось там... Складається враження, що самі себе переконуємо у власній самостійності! Історію не зміниш, а от майбутнє - так. Варто вболівати за майбутнє і не воювати із пам'ятниками.

штик Закарпаття 2018-10-16 / 19:44:58
Чому так пізно? Чого чекаємо, "патріоти"...??????

наука 2018-10-16 / 11:53:19
Чому історики ,археологи , географи мовчать?Справді ніхто нічого не читає?

Патріот 2018-10-15 / 17:41:58
Патріоту 2018-10-14 / 19:42:46
Живу не в Ужгороді, але майже щодня проїзжаю мимо тих каменів...

Ung Graf 2018-10-14 / 23:53:36
Перекрию перевали. Руки геть од Турула! Завтра поїду і дам знати Імре Паку.

Вуву 2018-10-14 / 21:06:18
Но да. Лайків много ... Вот даже калькулятор начав барахлити бо як до тисячки ... Та уже такой не щитає.
Лем сотнями. Вот вам і компютерноє время та нові технологійі.

Патріоту 2018-10-14 / 19:42:46
Ти не в Ужгороді живеш? Ти з Мадярщини піддражнюєш?

https://zakarpattya.net.ua/News/183993-Nevidomi-znovu-perefarbuvaly-uhorskyi-kamin-bilia-memorialu--Ehana-v-chervono-chorni-kolory-FOTOFAKT

сорри 2018-10-14 / 19:40:32
1200 лайків з Фейсбука. Шарите, як добре народ сприйняв цю новину?

Патріот 2018-10-14 / 18:54:34
Далеко ви залізли, аж до турула.
В Барвінкоші на в'їзді зі сторони Мукачева стоять 2 камені покрашені в кольори прапорів України та Угорщини.
Думаю з них треба починати...

Вуву до. illdick орос 2018-10-14 / 11:29:04
Не обізательно .
Герб це символ крайіни а не вібратор.

Ілдик Орос 2018-10-14 / 11:22:27
Надіюсь це буде великий герб України

Олександр 2018-10-14 / 09:33:25
Слід прибрати всі сучасні прибудови, постаменти, антени тощо. Замок має мати автентичних вигляд.

Вуву до ф.славс 2018-10-13 / 18:48:11
Ха іншими версіями турул має ознаки голови горбана ... крила це руки сіярто ... Тулуб це коренастий бринзович ... Ну а жопа і лапи це іллдия ороска.
А вобщем получається сильний птах монстр на 850 кг. Вот і весь символізм.

Вуву 2018-10-13 / 18:35:11
Якщо вже знімуть того тутутурола ... То на тім постаменті зробити гніздо для живих лелек ... Як для птахів які занесені в червону книгу.
Кажуть лелеки приносять дітей а тому приносять щастя.
(А нам не вистачає ні того ні цього).

павло 2018-10-13 / 14:58:14
турул між двома світовими війнами був символом уорської ревізіоністської ліи, уорських профашистських партій. сьодні це символ служби безпеки уорщини та є назвою фірми уорськоо мільярдера леврінца мийсароша який опікується угорським футболм за межами угорщини в тому числі і на закарпатті

fuck slavs 2018-10-13 / 14:38:02
Степан Крук -до угорців
Ту́рул — назва містичного птаха, найбільш імовірно балабана або сокола, який мав провести угорський народ до місця сучасної Угорщини. Хоча він не є офіційним гербом держави, турул є важливим національним символом, особливо популярним серед прихильників ідеї т.зв. «Великої Угорщини», що прагнуть повернення угорських кордонів, дійсних до укладання Тріанонського договору.

За іншими інтерпретаціями, турул має риси орла і крука. Він є містичним прабатьком угорського народу — святим тотемом Арпадів або постаттю найвищого бога Іштена, містичним батьком Аттили та Алмоша.

Вуву 2018-10-13 / 13:57:45
Ясно тепер все сіло на свойі місця.
Турулл це хунгарський тотемний і і імперський тварь ... А ти степен шось тут пи... "Так лоханувся" :-))

Фома 2018-10-13 / 13:54:32
Розміщення на території Мукачівського замку "Паланок" Державного Герба України є логічним доповненням до пам`ятного знаку Турулу, бо історія не стоїть на місці, а розвивається і збагачується чимось новим. Більше пам`яток - це не проблема, зокрема для багатонаціонального Мукачева з його багатою та цікавою історією.

бувший хустянин 2018-10-13 / 12:21:56

Біснуються запроданці України. Тризуб вилкою називають... Святий Хрест з Турулом порівнюють... Скавучіть, скавучіть на радість імперій минулого... Значить на правильному шляху мукачівські депутати! Тримайтесь, хлопці, лиш скажіть, коли цей демонтаж Турула відбудеться. Особисто приїду на це свято!

НОВИНИ: Політика

14:22
/ 3
На Закарпатті облили фарбою білборди 9 потенційних кандидатів у президенти
23:03
/ 7
Депутати Закарпаття просять закрити "Миротворець" і незадоволені голосуванням ВР за мовний закон
14:59
16 грудня Укрзалізниця запускає поїзд Запоріжжя-Дніпро-Ужгород
22:47
/ 3
Собор КП підтримав на очільника нової церкви ставленика Філарета - митрополита Переяславського і Білоцерківського Епіфанія
22:34
/ 12
США - Будапешту: якщо Україні не вдасться, Угорщина опиниться на передовій агресії РФ
04:43
/ 3
Що таке "неліберальна демократія" і як її запроваджують в Угорщині?
02:33
Візія майбутнього України
05:48
/ 15
На черговому конгресі Демократичної спілки угорців України знову скаржилися на утиски та переслідування угорців
08:33
Закарпаття: протягом осені потенційні учасники виборів встановлювали намети та зовнішню рекламу
17:27
/ 9
Москаль гальмує децентралізаційну реформу на Закарпатті – експерт
07:48
/ 8
Україна впорядкує угорську допомогу в розвиток Закарпаття
20:52
/ 6
Угорщина припинила роздачу паспортів у своїх консульствах на Закарпатті – МЗС
09:15
Угорщина не постраждала від антиросійських санкцій і російських контрсанкцій
05:54
/ 1
У Будапешті зустрілися уповноважені з питань співробітництва України та Угорщини
10:39
/ 7
Сійярто: Угорщина продовжить блокувати проведення Комісії Україна-НАТО, бо не має інших ресурсів
09:17
/ 1
В Угорщині футболіста з Закарпаття хочуть оштрафувати за футболку "Pray for Ukraine"
08:47
/ 8
Ужгородський активіст оприлюднив скріншоти з роздруківки дзвінків депутата Волошина після стрілянини в "Короні"
07:47
Угорщина налаштована налагодити стосунки з Україною – Клімкін
07:42
/ 2
В Ужгороді підсвічування пам'ятника жертвам Голодомору може ввімкнути будь-хто
21:49
Порошенко звільнив голову Великоберезнянської РДА Симочка відповідно до поданої заяви
17:43
/ 4
Угорщина за відсотком "несимпатії" українців опинилася зразу після Росії – соцопитування
06:12
/ 6
Печерський суд в Києві "запобіжно" арештував екс-начштабу "Правого сектора" Закарпаття Гласнера на 2 місяці без застави
07:28
/ 18
Москаль звинуватив Гройсмана у "дорожній" брехні
03:03
/ 11
Україна очікує, що Угорщина захистить закарпатських угорців від російської загрози