Виступаючи перед присутніми, директор ліцею Василь Ковбаско висловив слова щирої вдячності всім тим, хто долучився до цієї благородної справи, хто пам»ятає про трагічні сторінки в житті українського народу і своєю діяльністю утверджує серед людей добро та милосердя.
«Апогеєм людиноненависницької по відношенню до населення України політики сталінського режиму стали голодомори 20-х, 1932-1933-х, 1946-1947-х років.
Працьовитий, волелюбний народ перетворювали на покірних рабів, насильно заганяючи в комуни, відбираючи все до останнього, знищуючи цвіт та гордість нації, її генофонд.
Президент України Віктор Ющенко велику увагу приділяє висвітленню «білих» , хоча правильніше буде сказати «чорних плям» в історії українського народу. Відповідно до його Указу «Про заходи у зв’язку з 75 – ми роковинами Голодомору 1932-1933 років в Україні» дуже багато робиться, в тому числі у нашому місті, щодо увічнення пам»яті людей, які загинули від голоду та репресій. Так, у 2006 році , завдячуючи підтримці почесного громадянина м.Мукачево Віктора Балоги та міського голови Василя Петьовки у нашому місті було відкрито та освячено пам»ятний знак жертвам Голодоморів, сталінських репресій та всім борцям за волю України. До нього приходять небайдужі люди: учні та вчителі, лікарі та робітники з тим, щоб поклонитися пам»яті тих, хто загинув у трагічні часи.
Хоч страшна доля жертв радянських голодоморів оминула наш край та місто, однак на сьогоднішній день в Мукачеві проживає більше п»ятидесяти чоловік, які пережили голодомор 1932-33 років, проживаючи у той час в різних куточках радянської України.
І сьогоднішнє відкриття каплиці – це ще одна згадка та пам»ять про нашу історію і людей , яким на жаль, не судилося дожити до нинішнього часу, які постраждали від сталінського режиму», - наголосив заступник міського голови Михайло Лабош, у своєму виступі перед присутніми.
Про добро та милосердя, людську пам’ять, справжній патріотизм та любов до рідної землі говорили у своїх виступах заступник голови Мукачівської районної ради Василь Бігунець та один із меценатів та ініціаторів будівництва каплиці директор міськкоопторгу Михайло Попович.
Єпископ Мукачівський і Ужгородський Феодор разом з присутніми священиками УПЦ освятив каплицю «Карпаторуських святих» і вручив високу церковну нагороду директору ліцею Василю Ковбасці.
свій 2008-05-28 / 18:37:00
Незрозуміло одне: при чому тут Карпаторуські святі і голод 33-го року? З таким самим успіхом це можна було присвятити відкриттю Олімпіади в Китаї.
Як кажуть: на фіга попу гармонь?